Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért tartják "szellemvárosnak...

Miért tartják "szellemvárosnak" a temetőket sötétedés után?

Figyelt kérdés
2011. okt. 29. 08:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mert hisznek a szellemekben,babonásak.
2011. okt. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mert úgy hiszik hogy az itt ragadt lelkek a temetőben vannak mert ott "pihennek", eszükbe se jut hogy mellettük áll...meg a tudat is félszet okoz hogy ott lent hullák vannak és sokat nézték a kaptárt...de amúgy is tényleg rossz a tudat hogy ott lent halottak fekszenek és félelmet kelthet.
2011. okt. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
sosem hallottam ezt a kifejezést temetőkre. általában egy kihalt településre mondják(pl csernobil)
2011. okt. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
A temetőnek semmi köze az ott maradt lelkeknek. Az csak a fizikai testük maradványai, amit el kell tüntetni. Általában, ha meghal valaki 48 napja van, hogy átmenjen a fényen, addig nyitva van a kapu. És a túlvilágon gondolattal lehet közlekedni, tehát bárhol lehet. Nem nagyon lehet leírni a túlvilágot földi szavakkal, mert túl szegényesek hozzá szavaink.
2011. okt. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 PearJuice ***** válasza:
100%

"A temetőnek semmi köze az ott maradt lelkeknek. Az csak a fizikai testük maradványai, amit el kell tüntetni. Általában, ha meghal valaki 48 napja van, hogy átmenjen a fényen, addig nyitva van a kapu. És a túlvilágon gondolattal lehet közlekedni, tehát bárhol lehet. Nem nagyon lehet leírni a túlvilágot földi szavakkal, mert túl szegényesek hozzá szavaink."

honnan veszed ezt a sok marhaságot? menj, imádkozz inkább, vagy tudomisén.


válasz: azért hívják őket szellemvárosoknak, mert az emberek félnek este a temetőkben. még a legszkeptikusabb ember is fél, nem konkrét szellemektől, hanem magától a sötéttől, az ismeretlentől.

szellem = félni kell tőle.


szerintem amúgy az emberek nem tudnak elvonatkoztatni attól, hogy az emberi test él és mozog, nem tudnak egy élettelen testre úgy nézni, mint egy darab húsra, ezért van bennük ez a fura "dehát ez nem halott" érzés, amit, igen, szavakkal nehéz leírni, de tudod mire gondolok.

a temetőben egy csomó mindenki fekszik, akikre nem tudunk úgy gondolni, mint hústömbökre, hanem csak mint emberekre, ezért fura hogy mind csendben, a föld alatt vannak, érezzük, hogy ez egy "abnormális" állapot, mert egyedül vagyunk, mégis egy tömeg közepén.


persze mindez nem tudatos (és lehet hogy nem is így van, mert csak most találtam ki), ezért nem is tudjuk nagyon megmagyarázni, mitől félünk este egy temetőben, mint ahogy te is félsz otthon este egyedül, de nem tudod megmondani, mitől, miért.

2011. okt. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mivel este teljesen más energiák vannak jelen.
2011. okt. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Csernobil nem szellemváros, az csak egy elhagyatott erőmű, a tőle 2 km-re lévő Pypriatra már annál inkább illik a kifejezés. Természetesen itt csak az elhagyatottságra utal és nem igazi szellemekre. Temetőknél még én sem hallottam ezt a fogalmat.
2011. okt. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
én meg pont ma játam a temetőben fél 8-kor és senki nem volt ott (mint élő ember) mégsem láttam 1 szellemet sem...
2011. nov. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
szellemvárosnak a kihalt településeket szokás nevezni. semmi köze a temetőkhöz
2011. nov. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Mert az emberek már-már a hülyeséggel határosan babonásak, és igen ostoba mód a holtaktól rettegnek, pedig az élőktől kellene...
2011. nov. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!