Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért éreznek az emberek...

Miért éreznek az emberek késztetést arra, hogy a saját igazukat bizonygassák?

Figyelt kérdés
2011. dec. 30. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert ilyenek az emberek.
2011. dec. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
miért van ez az ezotéria témában?
2011. dec. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A kérdező nyilván a saját igazát próbálja burkoltan bizonygatni, úgy.
2011. dec. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem, nade ez az én vélemyényem, nem jól látod.
2011. dec. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
mert az emberek szeretik ha nekik van igazuk.
2011. dec. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

Én például nem bizonygatom itt az igazamat, csak többnyire megkérdőjelezem mások irracionális, alátámasztatlan, bugyuta, statisztikailag is lehetetlen(pl: 5 intelligens földönkívüli faj jár ide meg 6) gondolatait.


Ezzel próbálom megóvni a kevésbé gondolkozóképes 13 év alatti tömeget az öncélú befolyásolástól, sikertelenül.

2011. dec. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

Sajna sokan a valósággal való egyezés érdekében való korrigálást is véleménynek tekintik, nekik üzenem, hogy az egész a ti érdeketekben van, hogy ne higgyetek hülyeséget. Akármennyire is fáj, a valóság nem olyan, hogy az van, amit hinni akarsz, a valóság könyörtelenül leszar téged, és ha tévúton jársz, akkor bizony rosszul jársz. Hibázol, átvernek, sérülsz, elveszel ésatöbbi. Nem jó hülyének lenni. Viszont itt egyesek annyira képtelenek a logikus gondolkodás legalapvetőbb műveleteire, hogy azt nem lehet szó nélkül hagyni. De persze keményen ellenállnak, így hát mi is keményebb eszközöket vetünk be a megmentésük érdekében. És most nem arról van szó főként, hogy ki miben hisz, hanem hogy HOGYAN hisz. Ugyanis némi gondolkodással el lehet jutni nyilvánvaló következtetésekhez, például ahhoz, hogy érdemes egy dolgot alaposan megvizsgálni, mielőtt hinni kezd benne az ember. De aki esélyesnek tart olyanokat, hogy "a zöld szeműek gonoszak" meg "ha a szerelmeddel egyszerre nézel az égre, akkor látjátok egymás arcát a Holdban", az nem okos. Nem érvényes itt a mindenkiabbanhiszamibenakar libsiszöveg, mert ilyen egész egyszerűen nincs. Csak hát ugye az emberek megsértődnek, ha szembesítik őket az ostobaságukkal... ahelyett, hogy javítanának rajta.



Aki meg ész nélkül fröcsög, az hülye.

2011. dec. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

azért mert "egyszemélyben" gondolkodnak, ezáltal szubjektív igazságot kreálnak meg, ami annak során jön létre, ahogyan megítélik tapasztalatukat(ez egyénenként eltérő)...azért bizonygatják igazukat, mert ezzel saját megnyugvásukat segítik elő, ami persze csak időleges, s nem is konkrét megnyugvás, plusz ráerőltetik másra ugyanezt, mert a világot maguk szája ízére akarnák formálni, és sajna még nem veszik észre, hogy a világ akkor változik, ha önmaguk változnak. :)


ez elfogult magatartás eredménye, és a valós kiváltó ok, hogy az egyén magát tudatban elkülöníti az általa megélt dolgoktól...egyszerűen elválasztva tekint, így automatikusan beindul ez a fajta ragaszkodó, vágyó hozzáállás.


üdv

27/F

LastOne.Left

2011. dec. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1.) Mert tényleg igazuk van

2.) Mert jó érzés, ha neked van igazad.

3.) Mert nekem van több pénzem, és jobban tudom.

4.) Mert qrvára beképzelt vagyok, mindenféleképpen igazam kell, hogy legyen.

5.) Négy érv után nekem van igazam.

6.) Mert divatos, mindenki ezt csinálja.

7.) Sosem megy ki a divatból.

2012. jan. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!