Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Létezik olyan ember aki...

Létezik olyan ember aki megnyitotta és tudja is használni az agya 100%-át? Vagy mi lehet az eddigi maximum? Mit mond számotokra ez a két szó? A tudat és a tudattalan . Vajon mindezen kérdésekre adhat választ a ZEN?

Figyelt kérdés

2012. jan. 19. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
41%

Ja, én tudom. Született tehetség vagyok, másik 7 milliárd emberrel együtt, aki szintén 100%-át használják.

Értsd: baromság, hgy az ember nem használja ki a teljes agyát.

2012. jan. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Nem. Ez a 100%-os agyos maszlag hülyeség.

Képzel el, hogy van egy TV-d, amin 100 ismeretterjesztő csatornát fogsz. Neked azonban csak konyhaművészetekben és földrajzban van jártasságod. A TV-den 2 csatornát tesz ki ez a 2 összesen. Ezeket az Adásokat megérted, és tudod is csiszolni a tudásodat velük kapcsolatban. a maradék 98 csatornán politika, orvostudomány, történelem, tánc, meg egyéb témájú adások vannak magas szinten. Neked fogalmad sincs mondjuk a Bell-bénulásról, így nem is érted, amit ott beszélnek.

Tehát a TV-d 2%-a használható, a többi meg semmire se jó, "üres". Ez a feltételezés téves, ugyanis más emberek pontosan a többi csatornán lévő adásokat értik meg, a földrajzhoz, meg a konyhaművészetekhez nem konyítanak (najó, egy kicsit).

Így tehát viszont te nem tudod kihasználni agyad 100%-át, ez nem azt jelenti, hogy a fennmaradó fölösleges, vagy üres. Hiszen gondolj bele, mennyivel lenne jobb neked, ha ügyelned kéne az emésztési rendedre, a vizeletkiválasztásodra, arra, hogy megfelelő időközönként levegőt vegyél, sőt, még a szemedből érkező képet is magadnak kéne felfordítanod, hogy valami értelme legyen annak amit látsz?

2012. jan. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A fenti jól elmagyarázta bár szerintem hasonlat nélkül is teljesen érthető. Van az agyadnak egy olyan része amivel jársz, amit számolásra vagy beszédre használsz. Magyarán az agyad azért nem pörög 100% mert egy rakat dologra képes ám ezeknek kénytelen területeket áldozni. Ebből kiindulva a 100% pörgés inkább a stresszre ad választ.


Amúgy dr Stanislav Grof és a transzperszonális pszichológusok foglalkoznak a megváltozott tudatállapotokkal, meditációval hasonlóval. Szóval tőlük olvass ilyen téren. Megjegyzem azért némi fenntartással kell kezelni őket is.

2012. jan. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem tudják a kutatók hogy mennyire kihasznált az agy, mert azt sem tudják hogyan működik.

Csak az elektromos jelek erősségét/gyakoriságát mérik, de egyáltalán nem biztos hogy ennek bármi köze lenne a gondolkodás minőségéhez.

2012. jan. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Chuck Norris
2012. jan. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

látom , hogy leragadtatok az első kérdésnél .


viszont a "tudat és a tudattalan" részre és a "ZEN" kérdésre nem is foglalt álláspontot senki .


itt igazán az emberek felé irányuló kérdésem lényege az , hogy betekintést nyerjek a válaszok alapján , kinek mi a véleménye .

nem magyarázat szerű válaszokat várok , csupán véleményeket .

vannak e rajtam kívül is olyan emberkék akik nem csupán sodródnak az árral , hanem igen is képesek nemelfogadni , hogy a dolgok csupán megtörténnek és kész . minimum gondolati szinten futott e már át az agyatokon olyan gondolat , hogy pl. ha valakitől azzal köszönsz el , hogy na ma aztán igazán szar napom volt és kegyetlenűl fárasztó , úgyérzem ki sem tudom magam pihenni , szinte már látom milyen fáradt leszek holnap és hosszú lesz a nap , talán még kegyetlenebb mint a mai volt . ezért persze másnap mindez így is történik , mert tudattalanúl bevésődött a tudatodba .

egyszerűbben fogalmazva egy olyan beteg akit ha megkérdeznek a látogatói , hogy miként érzi magát , azt a feleletet adja : hát én már bizony a végét járom , hiába beszélnek az orvosok . majd rövidesen távozik is az élők soraiból .


senkit és semmit nemakarok minősíteni , csupán kiváncsi vagyok miként kezelik mások a tudat és a udattalan kérdést , illetve kapcsolatát .

2012. jan. 20. 18:27
 7/9 Aszakura válasza:
Kedves kérdező! Magam is sokszor gondolkodtam már ezen a kérdésen. Bár ettől nem lettem zen mester. A véleményem a dolgokról ezen a téren, folyton más és más. Egyszer egy nagy ember azt mondta, semmitől ne várjam, hogy több legyen, mint ami. A kőtől, hogy kő legyen, felhőtől, hogy felhő legyen. És amikor higgadt, pihent fejjel az utcán megyek, ezt el is hiszem és semminek nem kérdezek rá az okára. Ezt hívták a tudattalan szemlélődésnek. Amikor szinte eggyé válsz a szemlélt tájjal, mintha meditálnál. De amikor történik egy számomra nagyon rossz dolog, az első kérdés, hogy miért? vagy miért velem? és itt máris okokat keresek, magammal törődöm, és teljesen tudatos vagyok.
2012. febr. 5. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 bromkrezol ***** válasza:
Ezekre a kérdésekre nem ad választ a zen. (ez állásfoglalás)
2012. aug. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A zen nem foglalkozik ilyesmivel, vagy legalábbis, nem tekinti fontosnak ezt. Ahogy az elmét sem.
2019. jún. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!