Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Volt már veled ilyen, hogy...

Volt már veled ilyen, hogy végig gondoltad, hogy jutottál oda, ahol most vagy?

Figyelt kérdés
Az életed fontosabb eseményei min múltak. Pl a házastársaddal nem ismerkedtél volna meg, ha nem mész el egy összejövetelre, az összejövetelre nem mentél volna el, ha nem futsz össze egy régi osztálytársaddal az utcán, nem futottatok volna össze, ha nem késed le a buszodat, amiért más útvonalat kellett választanod, nem késted volna le a buszt, ha otthon rögtön megtaláltad volna a lakáskulcsodat indulás előtt stb stb. Ha öt perccel korábban indulsz el otthonról, minden másképp alakul. :) Vagy lehet, hogy előbb-utóbb összefutnak a szálak, és ígyis-úgyis ugyanazok a fő események történnek meg, csak az oda vezető út más és más? :)

2012. febr. 21. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:

"Vagy lehet, hogy előbb-utóbb összefutnak a szálak, és ígyis-úgyis ugyanazok a fő események történnek meg, csak az oda vezető út más és más?"


Ha ez így van,akkor nincs szabad akaratom,mert bárhogy is alakítom az életem,bizonyos események bekövetkeznek,még ha teljesen ellentétesen viselkedek. Fel kéne már fogni,hogy vagy sorsunk van,vagy szabad akaratunk.

Én személy szerint nem hiszek sorsokban. Ami neked pár másodpercen múlik,hogy pl. találkozol életed szerelmével a buszon,az igazából nem pár másodpercen múlik,hanem azon is,hogy a busz mikor kap pirosat és melyik buszt érded el,hogy mikor indulsz el otthonról és még lehetne sorolni 1000 okot. Itt nem véletlenről,meg sorsról van szó,hanem arról,hogy az emberi agynak túl bonyolult azoknak az ok-okozati viszonyoknak a feltérképezése,ami az eseményhez fűződik,túl sok a tényező és egyszerűen könyebb azt HINNI,hogy ennek így kellett lennie meg stb..

2012. febr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"Fel kéne már fogni,hogy vagy sorsunk van,vagy szabad akaratunk."


Bocs, de van egy ilyen elmélet (mint ahogy írtam is), hogy a főbb eseményeink a sorshoz tartoznak, és a köztük lévő út az, ahol kötetlenebbül mozoghatunk, ez a szabad akarat. Persze ez nem azt jelenti, hogy ez így is van, ez csak egy elmélet, de azt hiszem, elég érthetően leírtam. :)

2012. febr. 21. 11:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Na ezt már most megcáfolom,tegyük fel fő esemény (bár már az is gond,hogy mit értünk fő eseményen),hogy hegymászóként leesek egy magas szikláról és amputálják a lábaimat és teljesen nyomorék leszek életem végéig. Azt mondod(vagyis az elméleted),hogy ebbe nem szólhatok bele,mert a szabad akaratom erre nem terjed ki,csak a kisebb eseményekre. Azért szeretem meg a hegymászást mert kiskoromban egy ismerősömmel kipróbáltam,de csak azért,mert inkább hegyetmászni volt kedvem,ahelyett hogy moziba menjek. Szabad akaratom kiterjed arra,hogy mondjuk inkább moziba megyek,mivel ez nem "főbb esemény". DE akkor teljesen máshogy alakul a jövőm. Vagy kis esemény az is,hogy kiválasztom melyik nap megyek hegyet mászni,hogy melyik cipőben,hogy éppen merre szeretnék menni,hogy elhívok-e valakit vagy egyedül megyek és had ne mondjam,hogy ha jobb cipőben mentem volna,akkor nem csúszok el a nedves kőzeten vagy ha jobb időbe megyek,akkor nem lesz nedves a kőzet amin elcsúszok stb..


A kis események (amiket eldönthetek) alakítják a nagy eseményényeket(amit nem dönthetek el),de ha a kis események merőben másak,akkor a nagy esemény is más lesz,mert ez azonkak a következménye,tehát hülyeség az elmélet.

2012. febr. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"de ha a kis események merőben másak,akkor a nagy esemény is más lesz,mert ez azonkak a következménye"


Nem, ezt úgy kell elképzelni (az elmélet szerint), hogy mindenképpen megismerkedsz életed párjával, de ha nem a buszlekésős, ismerőssel összefutós úton, akkor máshogy. Pl ha rendet tartasz otthon (szabad akaratodból rendet raksz), akkor nem kell a kulcsot keresgélni, így el tudsz indulni időben, eléred a buszt, ezért nem fogsz találkozni a régi ismerőssel, aki meginviál az összejövetelre, ahol a leendő párod is ott lesz. Viszont a buszon a melletted lévők éppen egy közösségi oldalról beszélgetnek, amiről eszedbe jut, hogy te is regisztrálhatnád magad, és ott futsz majd össze azzal az ismerőssel, aki majd meghív az összejövetelre. Vagy egyenesen a pároddal veszed fel a kapcsolatot. Tehát, végül megtörténik ugyanaz, de az sem mindegy, hogy addig hogy telik az élet, milyen kisebb események vannak, hogy érezzük közben magunkat, hiszen minden pillanat az élethez tartozik, nem csak a főbb események. De mégegyszer, nem azt mondom, hogy ez így van, csak egy elképzelés. Abban egyetértek, hogy nem igazán lehet megfogalmazni, hogy mit nevezünk kisebb, mit nagyobb eseménynek. De ha el is vetjük a sors elméletét, akkor is érdekes, hogy hogyan alakulnak az események, hogy miből mi következik, hogy min múlhatnak dolgok.

2012. febr. 21. 12:19
 5/5 anonim ***** válasza:

" Viszont a buszon a melletted lévők éppen egy közösségi oldalról"


Na itt van a csavar. Ha nem a "jó" buszra szállok,hanem a másikra,akkor is valami miatt(amit idéztem) megismerem a párom. De ez a valami,hogy éppen ott-akkor beszélgetnek a közösségi oldalról ez az én szempontomból és a beszélgetők szempontjából is kis esemény,nem meghatározó az élet szempontjából. Na erre mondtad,hogy ilyenekben meg van a szabad akaratunk ugye.De valami mégis csak úgy ALAKÍTOTTA a helyzetet,hogy ha kiesik A variáció,akkor ott van B variáció. Ha valami(sors) alakította a helyzetet,akkor az minden csak nem szabad akarat. Szóval részlegesen szabad akarat nem lehetséges,vagy teljesen szabad az akaratom,vagy mindent a sors irányít. Én így látom,de szívesen veszem a kritikát is,ha az logikus.

2012. febr. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!