Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan készítsünk időgépet?

Hogyan készítsünk időgépet?

Figyelt kérdés
MINDEN válaszolót felpontozok!
2012. ápr. 3. 23:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ezt nem gondolod komolyan. De sehogy.
2012. ápr. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

[link]

DE, ha komolyan gondolnám, és te segítenél, akkor hogyan kezdenénk neki?

2012. ápr. 3. 23:45
 3/23 anonim válasza:
100%
Ha lehetne, már visszajöttek volna a jövőből meggazdagodni. :D
2012. ápr. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Amerika, lehet h tudja h kelll+ De erről pszzz
2012. ápr. 3. 23:50
 5/23 anonim ***** válasza:
Holnapután megmondtam.
2012. ápr. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Én láttam filmjét is. Azt mondja nem lehet múltba utazni, mert paradoxon állna elő. Viszont van egy hasonló helyzet a Vissza a jövőbe c. filmben is, és ott a paradoxon hatására létrejön egy párhuzamos univerzum. Szóval ha valakinek is sikerülne akár a múltba akár a jövőbe jutnia el kéne fogadnia azt a tényt is, hogy soha többe nem térhet vissza a "saját" világába.

Aztán olvastam egy másik novellát ami lényegében jövőbe utazós volt (ott a főhőst hibernálták, mert rákja volt és így ugrik pár száz évet). Egy kórházban tér magához, ahol mosolyogva közlik vele, hogy hamarosan szervdonorrá válik, mert abban a korban ő már egy senki.

Szóval szerintem elég veszélyes vállalkozás lenne. Gondolj csak az Időgép c. filmre is. Persze aki elég merész biztos elvállalná. És szerintem én is.

Ha jól emlékszem Hawking úgy magyarázta, hogy az időben is vannak repedések ahogy minden más dolgon is és ezeken keresztül lehet lyukat nyitni. :D Szóval egy gépet kéne építeni, ami képes kitágítani ezeket a repedéseket, hogy át tudjunk menni (persze ott a gond, hogy vajon hová vezet az adott repedés).

Aztán ott van az a módszer, hogy egy fekete lyuk közelébe kéne maradni, mivel ott torzul az idő. Ha jól emlékszem (elnézést kérek a fizikában jártasabbaktól ha nem) minél nagyobb a gravitációs ereje egy testnek, annál jobban torzítsa az időt.

A harmadik meg a hibernálás. De ugye ezt is kivitelezni lehetetlen. Megfagy benned a vér is minden más nedv is, meghalnál. Még ez is lehetetlen ma.

Szerintem a réstágítós a legjobb módszer, de ott nem te szabod meg hova kerülj. :D

2012. ápr. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
valami antigravitációból.
2012. ápr. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Nézd. az idő utazás több módon és paradoxon miatt lehetetlen legalábbis visszafele (ezt úgy értem, hogy tulajdonképpen folyamatosan utazunk az időben előre). Na most ha vissza tudnál utazni az időben már befolyásolnád a jövőt, akár az egyszerű jelenléteddel is, igaz valószínüleg csak kis mértékben. A második ok ami miatt ha meg lehetne oldani az időben való visszautazást se lenne értelme ennek, hisz ha te valami változtatás céljából szeretnéd megépíteni, sose tudnál változtatni a múlton mert meg kell történnie azoknak a változásoknak, hogy te az időgépet el kezdd építeni és mivel az időgép "létezik" már nem tudsz változtatni. De ami miatt végkép nem tudsz vissza utazni az időben az az, hogy az idő az csak egy absztrakt fogalom, melyet a történések egymásutánisága ad meg (itt nem csak az emberi cselekedetekre gondolok, hanem minden változásra). Ez a változás folyamatosan halad előre, visszafordítani, korábbi pontjába eljutni lehetetlen, mert már elmúlt.
2012. ápr. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Bocs lemaradt az első oknál, hogy ha sikerülne soha se tudnál a saját világodba visszamenni csak max egy párhuzamos univerzumba, ha létezik. Ha nem hát akkor vége lenne az ismert világodnak és egy másik lépne a helyébe.
2012. ápr. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
29%
Kell hozzá egy varázsóra aminek a mutatóját vissza felel lehet tekerni és egy varázsnaptár amit visszafele lapozhacc. Ne agódj a varázs boltab be szerezheted a varázs utcán találod.
2012. ápr. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!