Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan kell meditálni?

Hogyan kell meditálni?

Figyelt kérdés
Az előbb lehunytam a szemem, koncentráltam és meg jelent előttem egy furcsa fekete gömb. Ez lehet csak azért van mert késő van és fáradt vagyok?

2012. máj. 2. 00:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Igazából a meditáció a koncentráció ellentéte, a gondolatok kiüresítését kéne elérni. Popper Péternek van egy hangoskönyve, ha jól emlékszem "Belső utak könyve" címen láttam, az erről szól, segítséget ad lépésről lépésre.
2012. máj. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én álatlában úgy csinálom hogy egy kényelmes pozíciót veszek fel(lefekszem úgy hogy a kezeim,lábaim nem teszem keresztbe.)lehunyom a szemem és lassan méllyeket lélegzek.Na nem olyan rettenetesen méllyet csak úgy kényelmesen kicsit méllyebben mint a szokásosnál.Csak a légzésre koncentrálok.Elképzezem ahogy beáramlik a levegő,megfeszülnek a léghólyagok malyd kiáramlik éa mindezt ne lihegésszerűen hanem szében "egybekötött" ki-be légzéssel.Ha már autómatikusan is így légzek(2-5 perc elég)munkába fogom a képzelőerőmet annak érdekében hogy utánna lehetőleg minnél kevesebb dologra koncentráljak.MIndent nagyon nyugodtan lassan ráérősen kell csinálni,hisz van idő.Én személy szerint azt csinálom hogy elképzelen ahogy fekszem,látom magam kívülről majd a fejemet belülről.Az eggyik fülemen befolyik egy sebes patak ami minden gondolatot,nem oda illő dolgot kimos,és kifolyik a másik fülemen.utánna jön a szél és mégjobban kitisztítja "kifújja" a fejemet és utánna már nincs benne semmi csak egy nagy üresség.ha te tettél ezelőtt kérdést a bevonzással kacsolatban itt kazdenék el szép emlékeket felidézni a bizonyos emberről,ameddig jólesik őt látni.utánna ha meguntam megmondanám magamnak hogy aludni akarok és megpróbálnék aludni.ha nem te vagy akkor lemennék egy lépcsőn a szeles jelenet után ahol egy szép rétet találnék(a lelked szimbolizálja).Nézde meg van-e rajta fű és ha van milyen.nézd meg van e rajta fa-erdő-bokr,és ha van milyen.vannak-e állatok.térj rá a koözeledben lévő ösvényre és indulj el.távolból vízcsobogást hallasz és az ösvény oda visz téged egy vízeséshez.állj be alá és engedd hogy a vyz lemossa a sszennyet és a rosszat rólad.utánna haladj továb az ösvényen,majd leérkezel egy tengerpartra.feküdj le a homokba és engedd hogy a ragyogó nap melege körbefussa szabad tested,hogy átjárjon a nap melege.érezd ahogy simogat.enged el magad ne legyen semmmi gondod, éved a létezést.ha úgy gondolod eleged van állj fel és menj vissza a lépcsőhöz lassan menj rajta fel.ha felértél újra tiszta tudatodnál vagy engedd hogy a gondolatok újra beszálingózzanak a fejedbe,mozgasd meg az ujjaid és ha kedved van hozzá nyisd ki a szemed.ha utánna aludni akarsz akkor ne nyisd ki indább helyezd magad a neked kényelmes alvópozícióba és szunya.

a fekete gömb nálam ananász színű és is sokszol látom ha fáradt vok vagy ha a fénybe nézek.ne tulajdoníts neki nagy jelentőséget.

2012. máj. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
szerintem úgy meditáj! hogy vegyél be 2 xanax-ot garantáltan 5-perc és elrepülsz az álmok mezejére!
2012. máj. 2. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!