Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi értelme az ezotériának?

Mi értelme az ezotériának?

Figyelt kérdés
Véleményem szerint egy hatalmas népbutítás. Én a mai modern világban már rég eretneknek titulálnám, mint a középkorban a tudományokat, most viszont fordulhatna a kocka, a hiedelemvilág lenne eretnek, a tudomány pedig fejlődhetne. Mindenre van tudományos magyarázat, csak meg kell találni, és azt csak akkor lehet ha nincsenek akadályozó tényezők.

2012. máj. 24. 00:31
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
A tudomány és a vallás nagyon is különbözik. a tudománynak rengeteg igaz alapja van, a vallásnak pedig semmi, nem bizonyították be, csak történetei vannak, és azzal a szöveggel jönnek hogy higgy. Hite az lehet mindenkinek, de valahogy nekem ez a hiedelemvilág, meg minden....úgy gondolom ha a világunk fejlődni akar felhagy ezekkel a túlzott istenes eszmékkel és a tudomány felé fordul. De tudom jól hgoy nem a vallás az akadályozó tényezője a haladásnak, régen nagyon az volt, mert a tudományok eretneknek számítottak, de most hogy változott a világ az emberek képesek lennének a fejlődésre. De helyette nem akarnak csinálni semmit, várják a sültgalambot.
2012. máj. 24. 18:41
 12/21 anonim ***** válasza:
Az miért baj ha egy tudós hisz Istenben?
2012. máj. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
55%

A materializmus egy vallás.


materializmus = anyaghit


ősrobbanás a(z alap) teremtésmítosza,

az ősóceán az élet teremtésének mítosza,

és a hatodik nap, pedig az emberi evolúció.


Amúgy is a materializmus ->eddig mindig<- a panteizmusból fejlődött ki a történelemben. Most legutóbb a keresztény panteizmusból. Tehát a modern materializmus egy keresztény szekta. Bár a szekták sokszor tagadják az anya-/szülővallásukhoz kötődő kapcsolatuk.

2012. máj. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
56%
Látom, kedves előző, nem igazán vagy tisztában azzal, hogy mit is jelent a hit és a vallás szó. Emiatt teljesen téves dolgokat állítasz.
2012. máj. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Pietrosol ***** válasza:

Halló Kérdező!


Te mit nevezel ezotériának?

2012. máj. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
ŐSzintén szólva mindent ami nem a tudományhoz kapcsolódik. Pl Isten létét, szerintem még az is hozzá kapcsolódik és persze az ezoterikus marhaságokat, valahgoy nem tudom komolyan vemnni azt aki folyton az újjászületésről csakráról karmáról meg mit tudm én miről zagyvál..... Tudom hgoy ezek mind áltudományok. Szimpla népbutítás, ezzel helyettesítenek pár fontos dolgot amit a tudományokból nem tanultak meg.
2012. máj. 25. 13:21
 17/21 anonim ***** válasza:

# 14/16 Időpont tegnap 13:09


Biztos a filozófia tanároknak is ezt mondod majd az ELTE-n, akiktől hallottam. ;-)

2012. máj. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Jaj, filozófia, hagyjukmá (: Kérlekszépen én meg kémia, fizika, és biológiatanároktól tanulok az ELTÉn, és nagyon nem úgy tűnik, mintha csak hinnék, amit tanítanak.


A tudomány aduásza a megismerés módszere. A tudósok megfigyelnek, mérnek, számolnak, következtetéseket vonnak le, kísérleteznek, és bármi is jön ki eredménynek, összegzik, leírják, és egyeztetnek a többiekkel. Minden ma érvényes elmélet így született, de ha kiderül valami új, akkor pontosítanak, sőt, akár el is vetik az eddigit, ha kell. De ez már nem nagyon fog megtörténni, már eljutottunk oda, hogy az alapokat _tudjuk_, maximum a részleteket pontosítjuk.

Míg a hit, az csak kb hasraütésszerűen kitalált valami (plána az ezotéria), amit egymásnak mesélnek, úgy terjed, és amit kitalálnak, az onnantól úgy van, és kész. A tudomány objektív, alkalmazkodó felfogását egyetlenegy más világnézet sem mondhatja magáénak, és nem meglepő, hogy a tudományon kívül egyetlenegy más világnézet sem tud működő gépezeteket, előrejelzéseket tenni (puszta hittel elég nehéz számítógépet építeni).

A materializmus meg a tudomány köznyelvi (és negatív felhangot szerzett) megnevezése. A gond csak az, hogy az alkalmazkodás miatt kikerülhetetlen, nem pusztán anyagiasságot jelent, hiszen ott vannak a sugárzások is, de bármivel is próbálkoznak, hogy az márpedig ezen kívül esik, csak tudni kell gondolkodni, és rájövünk, hogy dehogy esik kívül. Ami történik, az valahogy történik, a tudomány meg ezt a valahogyot deríti fel, ennyi az egész. Innentől mindenféle természetfeletti hit értelmét veszti.

2012. máj. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Pietrosol ***** válasza:

Kérdező!


Az ember úgy működik,hogy időnként valamilyen erő a keresés,kutatás,kíváncsiság útjára hajtja,hogy megértse az őt körülvevő világot!Ez az emberi tudat kialakulása óta így működik!

Mivel nem azonos a kiindulópont,ezért az utak is eltérnek!Mindezek ellenére időnként találkoznak,sőt hatalmas azonosságok alakulnak ki,néha anélkül,hogy a keresők ezt észrevennék!

Szerintem az ember akkor tud objektív lenni,ha a lehetőségekhez mérten tökéletesen körüljárja a vizsgálat tárgyát!Legyen szó élő vagy élettelen,vagy akár egy olyan dologról mint az emberi elme termékéről,a gondolatról!Ami szerintem élettelen és élő is egyben!


De,hogy konkrétabb legyek itt egy példa:A fizika minden törvénye visszavezethető a legkisebb hatás elvére!Ami érdekessé teszi a dolgot,az az analógia,hogy ez igaz élőre és élettelenre egyaránt!Sőt igaz az elménkre is!A természet törvényei tökéletes rendszert alkotnak,ember ilyent nem tudott még alkotni!Szerintem rendszer nem működik rendszerező,alkotó,fenntartó nélkül,nevezd azt akárhogy!


Szóval el lehet vetni valamit csuklóból és körül lehet járni úgy,hogy közben analógiákat keresel!

Az emberi elme,ha nem vagy az ura,néha körülveszi magát falakkal!Ezek az izmusok:spirit,mater,liber...és ígytovább!

Szerintem akkor vagy szabad gondolkodó,ha ezeket nem rakod magad köré!

2012. máj. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Hagyjatok már az ELTÉvel, annak az iskolának a színvonala egyre jobban megy le. Sokan olyan szakra mennek aminek több köze van az ezotériához mint a valódi tudományokhoz.
2012. máj. 26. 11:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!