Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Volt már olyan érzésed, éltél...

Volt már olyan érzésed, éltél már át olyat, hogy valaminek az íze eszedbe juttatta valaminek a szagát (vagy fordítva)?

Figyelt kérdés

Tehát valami olyannak a szagát, amit még soha nem ízleltél, mert mondjuk nem is arra való, és így nem is tudhatod milyen az íze.

És ez a dolog kicsit sem emlékeztethet arra, mert teljesen más valami.



2012. máj. 29. 19:00
 1/6 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Igen,volt ilyen!Néha hangokról illatok jutnak eszembe vagy színekről hangok!


Szerintem ebben nincs semmi különös!Erre akárki képes,csak talán nem figyel rá mindenki!

2012. máj. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, pl egyik nap mondtam barátnőmnek, hogy a cukorkának amit ettünk olyan mosópor íze van. Pedig elhiheted, még soha nem kóstoltam:D

Szerintem ez természetes, ezért van mondjuk az is, hogy egy büdös ételt nem szívesen eszel meg, mert alapból hozzátársítod azt a rossz ízt is (ami általában jogos is).

2012. máj. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez szinesztézia, ha egyik érzékszerv működése folytán egy másik is aktiválódik.

Ilyen nálam is előfordult (sőt szerintem mindenkinél).

2012. máj. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen nagyon sokszor. Ebben semmi különleges nincs.
2012. máj. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szinesztézia, de egyébként az ízlelést ha elválasztod a szaglástól akkor nem működik. Forditva viszont nem igaz. Érdekes.
2012. máj. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Erről halottam egy történetet amiben végeztek egy tesztet. Néhány tesztalany tiszta oxigén lélegeztetése közben különböző ételeket és italokat kaptak, de ízre egyáltalán nem tudták megkülönböztetni az ízeket.
2012. máj. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!