Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Akik hisznek abban, hogy...

Akik hisznek abban, hogy angyal/isten segít, válaszolnátok az alábbi kérdésre?

Figyelt kérdés

Az az egymilliárd ember, aki a világban éhezik, nekik miért nem segítenek?

Akik lelki vagy fizikai gyötrelem alatt vannak, nekik miért nem segítenek?

Akiket a háborúk során kiirtanak, nekik miért nem segítenek?

Akiket a szüleik vernek, erőszakolnak, nekik miért nem segítenek?

Akinek nehezen mennek a dolgai, mindig a sor végén kullog, és az élettől semmi jót nem kap, nekik miért nem segítenek?


2012. jún. 7. 10:15
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolják hogy az emberek a saját tetteikért felelősek.

Meg a földi lét úgyis rövid. Rengeteg féle válasz van ezekre a kérdésekre hiszen már másban is felmerült a kérdés hogy "ha van akkor miért nincs". :D

2012. jún. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim válasza:
81%
Én nem tudom a sok IQ0 hülye miért hiszi azt, hogy Isten egy nyerőgép, aki majd ontja a milliókat. Isten életet adott Neked, Nekem, Mindenkinek! És ezzel együtt ezer lehetőséget! Járd az utad, teremtsd meg magadnak és embertársaidnak is a betevőjét, és nem lesz baj a világban! Ne pedig Istent okold. Ha pedig nem hiszel benne, ne vedd a szádra.
2012. jún. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Itt jön be a képbe a keleti tanítás, miszerint létezik valami, amit karmának neveznek. Ez pedig több életen keresztül átível. Egyébként a nyomorból lehet a legjobban szellemileg felemelkedni. A gazdagok és elégedettek nem keresnek többet az életben, mint anyagi örömöket. Akiktől ez megfosztatott, azok igyekeznek valami értelmet találni az életükben. Isten és az angyalok nem azért vannak, hogy minden egyes ember igényeit külön külön kielégítsék. Ez egy nagyon is önző és emberi elvárás. És ostoba is.
2012. jún. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok valami nagy hívő, de már feltettem ezt a kérdést én is több fórumon, és igazából ők sem tudják, azaz mindent meg tudnak magyarázni valamivel amit a hitükből vesznek. pl. azért mert ők bűnös emberek, vagy mert isten nem segít neked az életben, csak megfigyeli hogy cselekszel ilyen helyzetekben hogy éled az életed hogy aztán a pokolra vagy a mennybe juss. Mindenre találnak valami hülye magyarázatot, aminek semmi köze a racionalitáshoz. Viszont a keleti tudományok tényleg tudnak valamit.
2012. jún. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Tegyük fel, hogy létezik karma.

A karmával az a probléma, hogy egy vadonatúj személyiség viszi el egy előző személyiség balhéját.

Az az előző élet részben te voltál, részben nem. Ráadásul le kellene élni 80 évnyi kisszerű életet, és a végén kiderül, hogy az egész nem ért semmit, stb stb stb.

--------------

Más:

úgy tűnik, hogy csak azok hisznek abban, hogy angyal/isten segít, akiknek jól alakul az életük. Ha nem hisznek ilyesmiben, valószínűleg akkor is jól jöttek volna ki az adott problémából. Ezután pedig általában fölényesen kioktatják azt, akinek valami nem sikerül.

2012. jún. 7. 12:21
 6/34 anonim válasza:

"Mindenre találnak valami hülye magyarázatot"

Mondja ezt egy olyan, akinek még csak gyenge elképzelése sincs a dologról. :D :D Hülyéknek, hitetleneknek hogy magyarázol????

2012. jún. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

"Isten vagy az Élet sohasem büntet. Az ember bünteti önmagát az Istenről, Életről, Világegyetemről alkotott téveszméi révén. Gondolatai teremtő erejűek, ő tehát megteremti saját nyomorúságát."


Joseph Murphy


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. jún. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
7. válaszoló: ha ezek az emberek magukat büntetik, nem szándékosan teszik. Nem ismerik fel, nem tudnak változtatni. Itt a gond. Ez egyértelműen igazságtalan helyzet, amit a 7-es válaszoló igazságosként próbál beállítani.
2012. jún. 7. 12:52
 9/34 anonim ***** válasza:

"Tegyük fel, hogy létezik karma.

A karmával az a probléma, hogy egy vadonatúj személyiség viszi el egy előző személyiség balhéját.

Az az előző élet részben te voltál, részben nem. Ráadásul le kellene élni 80 évnyi kisszerű életet, és a végén kiderül, hogy az egész nem ért semmit, stb stb stb."


...ez amit ezekkel a szavakkal írtál le, mind leíratott a Biblia nevű könyvben...és ez a panaszainktól nem fog megváltozni...


...a karmáról a Biblia: Isten minden bűnt megbocsát, amelyet ellene, vagy Jézus KRISZTUS ellen követnek el, de a Szentlélek elleni bűnt sem ezen , sem pedig a másvilágon nem bocsátja meg...(mert amit eltoltunk, azt helyre kell állítani...:)


...a karmáról mondod, hogy másik ember viszi el a balhét:...ez így igaz, mert "más a vető és más az arató -írja a Biblia...


...az ember hiábavalósága a Biblia szerint...vagyis ez is nyílt titok:


"Zsolt 39,6 Ímé tenyérnyivé tetted napjaimat, és az én életem te előtted, mint a semmi. Bizony merő hiábavalóság minden ember, akárhogyan áll is! Szela.

13.

Zsolt 39,12 Mikor a bűn miatt büntetéssel fenyítesz valakit, elemészted, mint moly, az ő szépségét. Bizony merő hiábavalóság minden ember. Szela."



...vagyis a Biblia ezt egyértelműen kinyilvánítja, csak a vallások nem ezt tanítják (mert az a sátán zsinagógája -Jézus Krisztus tanításában...:(


...vagyis a kérdésedre a választ akkor fogod megtalálni, ha megtalálod önmagadat...és Istent keresed,és Őt kéred arra, hogy válaszokat adjon neked, hogy meghallhasd az IGAZSÁGOT (meggyógyítsa a füled, hogy hallván hallj), nem pedig az emberi "okosságokon" hízlald a bölcsességedet...:)

2012. jún. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim válasza:

"Ezután pedig általában fölényesen kioktatják azt, akinek valami nem sikerül."

És ha Istent okolod, akkor biztos fog sikerülni! Gratulálok!

Egyébként meg a jó életről annyit, hogy Te vagy az éhező?? Téged erőszakoltak meg szüleid?

2012. jún. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!