Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Meditációval kapcsolatosan...

Meditációval kapcsolatosan tudna valak i segíteni?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy meditáció után(meg közben) eléggé furcsán és rosszul érzem magam,és fáj a szívem alatt valami(nem tudom ettől-e csak azóta, mióta újra meditálok). Az azért hozzátartozik a történethez, hogy az elmúlt 1 évben(mióta nem meditáltam), elég rossz dolgok történtek velem, depresszió,pánikbetegség és még sok minden... Talán ez közrejátszik? Ekkora káosz lenne bennem "belül"?

Csak elég ijesztő, mert a legutolsó élményeim a meditációról pozitívak, régen mindig nyugodt lettem tőle és jól éreztem magam.

Szóval ez mitől lehet?



2012. jún. 14. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Esetleg menny el orvoshoz. Itt megkapod, hogy baj van a szív csakráddal aztán amikor meghalsz szívinfarktusban akkor megmondják, hogy na ugye!:)
2012. jún. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló, az elmúlt 2 évben 4x voltam EKG-n utoljára, Novemberben, és hülyének néznek, hogy hiába megyek oda, hogy szerintem szívemmel problémák vannak az EKG vizsgálat, és a kardiológus szerint egészséges a szívem.

Van ehhez még egyéb hozzáfűznivalód?

2012. jún. 14. 23:28
 3/6 A kérdező kommentje:

Hozzáfűzném, hogy még a kardiológus is azt mondta, hogy más probléma van itt. Javasolta a pszichológust, ami persze nem segített semmit :)

Függetlenül ettől, nem a kérdésemre kaptam választ.

2012. jún. 14. 23:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért el tudsz jutni módosult tudatállapotba? Ennek elérésekor általában minden addigi panasz, feszültség megszűnik, mintha egy malomkövet vennének le a mellkasodról. Nálam előfordult pl torokszorító érzés, de át tudtam rajta lépni, és elmúlt az is. (Elfolytott ki nem mondott problémákra utalt ez egyébként.)


Nekem is voltak szívpanaszaim, kivizsgálás után azt mondták nekem is hogy "makk marci" vagyok. A stressz okozta, azóta megtanultam kezelni a helyzetet, sokat mozgok, meditálok, és megszűnt. A gondolkodásmódom is megváltozott.


Én utólag azt mondom, hogy a testi tűnetek azt a célt szolgálják, hogy kezdjél el végre foglalkozni a tényleges problémákkal az életedben, és változtass a korlátozó hiedelmeiden. Egyfajta kényszerítő erő. Ha nem így teszel, a végén valóban kialakítasz egy komolyabb betegséget, amit már nem tudsz "elhessegetni".

2012. jún. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
amikor a meditáció alatt a gondolatainkat elcsendesítjük, (vagy legalábbis próbáljuk), az addig elnyomott stresszes gondolatok, vagy érzések, akár tudatosak, akár tudatalattiak az annak alapjául szolgáló dolgok, azonnal feltörnek, ami erős testi tüneteket is okozhat. Egy pánikbeteg deperssziósnál nem tudom megmondani, jó -e ha meditál, amit leartál, akár pánikroham jele is lehet. Talán a meditálás mellett energiával kéne kezelned magad reikevel, **val, hasonlóval, hogy feltöltődhess, mert most a sima meditáció kevés neked a speciális körülmények miatt. Esetleg vezetett meditációval végezhetnél előtte csakratisztítást, és energiafeltöltést, nem tudom, mi jön be, próbálgatni kell. ezekkel a tünetekkel nagyon nehéz élni,de becsülendő hogy önsegítéssel próbálkozol, sok sikert:)

** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2012. jún. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Valóban a tényleges problémák megoldásával kell foglalkoznom, ezt eddig is tudtam, de csak most jutottam el odáig, hogy mit és hogyan kéne csinálnom, és min kéne változtatnom.

Amúgy azóta javult a helyzet, már nem vagyok rosszul meditáció után vagy közben. Kicsit furcsa érzés de már sokkal inkább jó. Bár a koncentrálással szoktak zavarok lenni néha. Csináltam csakrafeltöltést, és feltöltöttem magam egy kis energiával. És hát kezdem magam jobban érezni. Még a jógán gondolkoztam, de azt nem nagyon ismerem, hogy hogyan kell... Meg még pár dolgon gondolkozom ami segíthet, helyrerakni magam.

Na mindegy köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz :)

2012. jún. 17. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!