Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » OSHO tényleg egy szélhámos?

OSHO tényleg egy szélhámos?

Figyelt kérdés
A Wikipédián azt állítják "nem hivatalos" adatok szerint, hogy emberrablást, mérgezést hajtott végre, kábítószerezett, csupa rosszat. Ennek ellenére nagyon sok bölcs gondolata van.
2012. jún. 21. 22:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy esetleg csinálhatott ilyesmiket, még a gondolatai igazak és bölcsek lehetnek. Nem ismertem személyesen, tudod, arra találsz bizonyítékot, amire szeretnél találni. Bármire.

Ady sem volt egy szentéletű ember, ettől még a versei sokatmondóak, szépek. Bár a kettő persze nem teljesen ugyanaz. El tudom képzelin Oshoról, de azt is el tudom könnyen képzelni, hogy a rosszakarói terjesztették ezt róla. Mindenesetre én szeretem a könyveit.

2012. jún. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval. Bár én úgy tudom, hogy a bűnlajstromán inkább a szexuális kilengések domináltak. Én a mérgezést meg az emberrablást nem hoiszem el. Amúgy én is sok könyvét olvastam döntő fordulatot hoztak az életemben, mégpedig nagyon jó irányban.
2012. jún. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, lehet, de vannak más ilyen guruk is, akikről terjengenek mindenféle pletykák, szerintem nem érdemes velük foglalkozni, akár igazak, akár nem, az a lényeg, amit az ember olvas tőlük. Ha szélhámos, attól még írhat jókat. De! Ugyanez fordítva is érvényes: ha rendes ember, attól még nem minden gondolatával kell egyetérteni. Szóval kell egy szűrő, amin átszűrsz minden olvasott, hallott dolgot, bárki is mondja vagy írja, akármilyen nagy név. És lesznek hamis vagy csak simán számodra használhatatlan dolgok, ezek majd fennakadnak a szűrőn, ami pedig neked érték, azt meg továbbengeded magadhoz. Szóval sem feltétel nélkül elfogadni, sem egy az egyben elutasítani nem szabad, mert az már egyfajta bálványozás lenne. (Ez lehet, hogy rád már nem vonatkozik, csak kicsit elkanyarodtam a témától, bocsi.) :)
2012. jún. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak had szögezzem le, fogalmam sincs hogy ki ő.Igazából nem is érdekel, DE hülyeség azt elhinni, ami neked tetszik! Nehogymár valakiről azt hidd el ami neked belefér, tök mindeg hogy igaz e.De magadat csapod be ezzel!
2012. jún. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
ez reptoid.
2012. jún. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem a személyről kell elhinni vagy nem hinni, ami terjeng róla, hanem a könyveiből kiszűrni azt, ami a saját személyes életünkbe beépíthető.
2012. jún. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Ady nem vizet prédikált és bort ivott, költő volt és a verseiből süt is, hogy milyen ember volt. Osho magát szentéletű embernek állítja be és arról ír, hogy hogyan kell élni és hasonlók? Ha mondjuk természettudományos munkát végzett volna akkor igaz lenne az, hogy mindegy milyen ember volt ha igazak a felvetések, de mivel arról írt, hogyan kell jó embernek lenni miközben nem volt az, abból nekem az jön le, hogy a gondolatai is hibásak.
2012. jún. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, ez eléggé ellentmondásos, pl ha egy osztályban egy rossz tanuló azt mondja a többieknek, hogy tanuljanak jól, akkor jó a tanács, de maga a tanuló hiteltelen lesz.
2012. jún. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szóval el kell ítélnünk a Tantra című könyv szerzőjét, mert csajozott? Hová jutott ez a világ...
2012. jún. 23. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Elítélni semmiképpen sem, csak ha ellentmondás van az életvitele és aközött, amiket ír, akkor az emberben felmerül a kérdés, hogy milyen indíttatásból írta akkor a könyveit. Bár nem néztem utána, hogy mikkel vádolják. De pl Villás Béla is fura, ahogy arról papol, nem a pénz meg az anyagi javak a fontosak, miközben tele van fuxszal, és az egész világot bejárta. :D Azt már csak feltételezni tudom, hogy közlekedni sem Trabanttal közlekedik. :D Persze szíve joga, nem irigylem én tőle, de akkor vajon miért nem inkább arra buzdítja a híveit, hogy harácsoljanak? :D
2012. jún. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!