Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Tudatos álmodás után, tényleg...

Tudatos álmodás után, tényleg fáradtabban ébredünk fel?

Figyelt kérdés
Meg szeretném tanulni a tudatos álmodást, de valahol azt olvastam, hogy fáradtabban kelsz fel reggel. Tényleg így van? Tapasztalatok?

2012. jún. 29. 00:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Az álmodás alapból nem a legpihentetőbb része az alvásnak (gyak nem az a feladata, hogy kipihentnek érezd magad) ráadásul a tudatos álom elég rövid az összes alvásmennyiséghez képest, ehhez vedd hozzá, hogy az alvás szakaszos, tehát 90 perc alvás után álmodsz egyet, aztán újra 90 perc alvás következik. Tény, hogy a tudatos álom során az agy olyan részei is aktívak amik szimpla álmodásnál nem. Azt egyelőre nem tudni, hogy ennek milyen mellékhatásai lehetnek. De: én a valóságtesztelés mellett nem tapasztaltam fáradtságot és a tudatos álom fórumon sem tobzódnak a fáradtságról szóló beszámolók. Szóval szerintem ez egy hozzá nem értők által terjesztett hiedelem. Az alapja meg valószínűleg az úgynevezett WBTB technika. Ennél pár óra alvás után fel kell ébreszteni magadat az egyik REM szakaszban majd 10-30 perc múlva visszaaludni. Ettől eléggé kifáradhat az ember, és ha valaki csak ennyit jegyez meg akkor könnyen össze mossa a tudatos álmodás egészével, mivel nem tud róla, hogy kismillió technika van az elérésére.
2012. jún. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
értem.:) köszönöm a választ.
2012. jún. 29. 00:27
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Akkor igen, hogy ha pont a koncentráció , vagy a gyakorlatok miatt nem tudsz elaludni hajnali 3-ig.


Nem amiatt, hogy tudatosan álmodsz, hanem inkább a sikertelen próbálkozások miatt.

2012. jún. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!