Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne féljek...

Mit tegyek, hogy ne féljek egyedül?

Figyelt kérdés
Nappal nem is, de éjjel félek egyedül a lakásban, ha úgy adódik, hogy egyedül kell lennem éjszaka. Pedig már húszon felüli vagyok.
2012. júl. 9. 21:06
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Hát figyelj, ha voltál már egyedül éjszaka (amit a kérdésedben is leírtál) akkor tudhatnád, hogy nem bánt semmi , és senki. Szerintem ezt úgy tudod leküzdeni, ha szembe nézel vele. Én régebben a viharoktól féltem, de most már rájöttem, hogy nem igazán tudok mit csinálni, mert a vihar akkor is jön, ha én nem akarom.

Ne adj az éjszakai hangoknak semmi jelentőséget, mert azok a hangok nappal is ugyan úgy vannak csak akkor nem veszed észere.

2012. júl. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Régen én is így voltam ezzel, amikor először maradtam egyedül [kb. 14 évesen].

Bár nem tudom, hogy te pontosan mitől félsz, de :

Aztán meggyőztem magam arról, hogy ha teszem azt kísértetek, zombik, démonok, ufók meg akarnának támadni, ijeszteni, akkor azt napközben is megtehetik, ha olyan "hatalmuk" van, hogy bejönnek a bezárt lakásba. A sötétség és a világosság között nincs különbség ilyen szempontból.

Lehet, hogy ezzel sokan csak azt érnék el, hogy nappal is félnek, nálam elmúlt a para.

2012. júl. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is félek egyedül éjjel.29 éves vagyok és nagyon nehezen alszom el ha a feleségem éjszakai műszakba megy.Gyakran felriadok és felszínesen alszom.Nekem valószínűleg attól van hogy kiskoromban megszoktam mindig van valaki velem éjszaka(intézetben nőttem fel és 3-4-en voltunk egy szobában).Teljesen belémívodott és nem hiszem,hogy valaha is tudnék tenni ellene.Megpróbálok együtt élni ezzel.Kis lámpa és tévé is be van kapcsolva mégis félek.Talán valami szakember segíthet de én ebben nem nagyon hiszek.
2012. júl. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
jáccál neten
2012. júl. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Én néha még nappal is félek itthon egyedül, 21 vagyok. Én attól félek, hogy megyek ki a szobából és egy betörővel találom szembe magam. Ennek az az oka, hogy már törtek be hozzánk, amikor még 10 voltam, és azóta is bennem van ez a dolog. Ilyenkor behozom a kutyát, hogy ne legyek egyedül, ha olyan van, bekapcsolom a riasztót, de ha egy Lexikont/paprika sprét magam mellé rakok önvédelmi célból, az is elég szokott lenni általában
2012. júl. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 KMJ ***** válasza:
100%
Fogadjátok el a sötétséget, akkor is ha bármi megtörténhet, mert a történés útán is vannak franyesz célok. Sőt, lehet, hogy az jön a legjobban kapóra amitől a legjobban félünk, szóval sok értelme nincs félni.
2012. júl. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Velem is az a probléma, hogy még külön szobában sem aludtam soha, nemhogy egy lakásban.

Most lesz az első alkalom, hogy egyedül leszek éjjel egy szobában, sőt, egyből egy lakásban. Néha még nappal is félek egyedül. Nem tehetek róla, tényleg mindig volt velem valaki (nagy családból származom, de most már a párommal élek). Ő meg el fog menni egy több napos fesztiválra pár hét múlva és én már előre félek. :S

Azt tervezem, hogy feloltott villanynál alszom, meg tévézni fogok, vagy a neten nézek majd filmet.


Igen, azt én is észrevettem már, hogy éjjel mindent hallani, csak nappal nagyobb a háttérzaj, az utca zaja, a szomszédok stb, ezek elnyomják a zajokat.

2012. júl. 9. 21:32
 8/12 KMJ ***** válasza:
47%
Az is lehet, hogy utána mész a fesztiválra ha nagyon nem bírsz egyedül lenni, vagy pedig arra gondolsz amit szeretsz amikor félsz, ami megvígasztal.
2012. júl. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én tv-vel alszom :D, ajánlom neked is.

Ha félek egyedül, zenét kapcsolok, akár gépen akár telóval. énekelek, megnyugtat :)

2012. júl. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
oltsd fel a lámpát
2012. júl. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!