Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Melyek azok a meditációk,...

Énvagyokapenge kérdése:

Melyek azok a meditációk, amiktől nem lesznek vágyaink?

Figyelt kérdés

Tehát melyek azok amiktől nem lesznek vágyaim, hogy pl. bárcsak lenne egy Ferrarim bárcsak olyan vonzó lennék, hogy az összes nőnek tetszenék, meg bárcsak én lennék a főnök...stb. Hanem megleszek elégedve, hogy dejó van 1 Toyotám, meg dejó nem vagyok csúnya, meg dejó van munkám!

És még akkor se, ha szenvedek, akkor se fogok vágyakozni azután, hogy ne szenvedjek?



2012. júl. 11. 14:19
 1/6 anonim válasza:

Hát én mostanában megnéztem A titok című filmet, és ahhoz van egy meditáció (ami magyar):

Balogh Béla A Tudatalatti Tízparancsolata (és van egy könyv hozzá, amit ma kezdtem el, de az csak útmutató)

Nem tudom, hogy a vágyaid elmúlnak-e, de ha hiszel benne, segít elérni őket. =))

15/L

2012. júl. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem a meditáció az ami a vágyaidtól megszabadít, hanem a vágyak megismerése, és hiábavalóságuk felismerése. A meditáció abban segít, hogy ezeket felfedezd, és megértsd. De ezt meditáció nélkül, egyszerű önvizsgálattal is megteheted. A meditáció megedzi az akaraterődet, hogy ezt könnyebben megtehesd, de magától a meditációtól nem szűnnek meg a vágyaid. Igazán mély meditációt nem is tudsz addig végezni míg tele vagy vágyakkal és gondolatokkal. Mély meditációra csak azután leszel képes, hogy a vágyak már nem érintenek úgy, mint ahogy a többi embert. Első lépésként meg kell vizsgálnod mid van, és azt, hogy mit szeretnél. Vesd össze őket, és gondolkodj el azon, miért szeretnél valami mást. Miért akarsz többet. Általában az a válasz fog felmerülni, hogy a környezeted aktívan, vagy passzívan ezt várja tőled. Sikertelennek könyvelnek el ha nincs saját házad, kocsid, jó megjelenésed. De ettől lennél sikeres? Vagy attól, hogy ott ahol vagy és akkor amikor ott vagy békésnek, és elégedettnek érzed magad? A vágyaknak is megvan a helyük, mert ha nem vágysz rá, hogy képes légy uralkodni a vágyaidon, akkor nem lesz ami hajtóerőt biztosítson a cél eléréséhez. Ha megváltoztatod a vágyad tárgyát, és nem küldő hanem belső cél felé fordítod, képes leszel arra, hogy elégedett, és teljes életet élj mindazzal amid van. Hálás leszel ha valamihez hozzájutsz, de nem kezdesz el azonnal valami jobb után sóvárogni. Ha elégedett és békés vagy, akkor nem fogsz a vágyaid miatt szenvedni.
2012. júl. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Húh, de különös a kérdés. Nagyon nem penge....A meditáció lényege az elme lecsendesítése. Nincs vágy, se gondolat. Sokan úgy vélik, hogy ha ücsörgök 30 percet magamban csukott szemmel az már meditáció. Közben végiggondolják a napjukat. Ha igazán érdekel, hogy eszik-e vagy isszák, akkor járj utána. pl. www.tminfo.hu
2012. júl. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A meditáció csak azok számára hoz pozitív eredményeket, akik rendelkeznek a megfelelõ alapokkal ahhoz a fajta meditációhoz, melyet gyakorolni kívánnak. Ha nehéz meditációkat túl korán próbálunk gyakorolni kikerülve a jól bevált fokozatos megközelítést, akkor ez úgynevezett "fehér fal" állapotot eredményezheti: nyugodtnak, de ugyanakkor meglehetõsen álmosnak is érezzük magunkat. Ez az állapot csökkentheti az intelligenciát és az energiát.
2012. júl. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hogyan nyugtassuk le a zakatoló tudatot meditáció közben?

Kezeld úgy a haszontalan és zavaró gondolatokat, mint egy tolvajt egy üres házban. Ne adj neki semmit. Hagyd, hogy szétnézzen itt is, ott is, és ne találjon semmit. Ha a tudatod csapong, de nem ragaszkodsz a felmerülõ gondolatokhoz, nem lesz semmi baj. Ne adj a gondolatoknak semmi energiát, és akkor nem fognak zavarni téged.

2012. júl. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van erre egy önismereti technika, mégpedig a vágyak megélése meditációban. Ez a típusú meditáció nem a gondolatok kiüresítésével foglalkozik, hanem a tudat tartamok mélyebb szinten történő átdolgozásával. Olyan mint a hipnózis, de te magadnak csinálod.


Azt jelenti, hogy az összes élményt, amit az adott dolog adhat, megéled meditációban ezért a vágy tárgyára egyszerűen ráunsz.


Itt olvashatsz erről bővebben:


[link]


Én a népszerűség iránti vágyamat oldottam ki ezzel a módszerrel. Bármelyik vágyra alkalmazható, a leghatásosabb pedig az un. negatív vágyakra, mint pl bosszú, veszekedés, rombolás stb. Ha meditációban égeted ki, akkor sem rád, sem másokra nem lesz negatív hatással. Sőt, fel fog szabadítani.

2012. júl. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!