Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Csakratisztítás kristályokkal....

Stella08 kérdése:

Csakratisztítás kristályokkal. De milyenekkel?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy különböző kristályokkal meg lehet tisztítani a csakrákat. Meg van adva hogy melyik csakrához melyik kristály a használandó. Viszont azzal még nem vagyok tisztában, hogy ezeket a kristályokat hol lehet beszerezni? Szoktam látni búcsúkon, vagy turisztikai vársokban bódékban, amik külön erre van felállítva, de nem tudom, hogy ezek lennének-e azok. El is vannak nevezve, h achát, hegyikristály, tigrisszem stb. De valami speciális boltban kell beszereznem a kristályokat a legjobb hatás érdekében vagy ez a "bódés" kristály is megteszi? Szeretnék venni, de tudatlanul nem akartam. Előre is köszönöm a segítséget!
2012. aug. 19. 02:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ami nagyon drága, az biztos mágikus erővel bír.
2012. aug. 19. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2012. aug. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Beszerezni sima ásványszaküzletben is be lehet. Bár azt jobb ha nem említed hogy mire szeretnéd használni, mert általában azt nem díjazzák. És nem elég a megfelelő követ a megfelelő csakrára rakni. Nincs olyan kristály aminek a hatása elég erős lenne. A megtisztuláshoz életmódváltás is kell, megfelelő böjt, mind testileg, mind lelkileg. (igen, van olyan böjt ami nem a húselhagyást jelenti) A kristályok csak segítenek egy kicsit, és tényleg csak egy kicsit. Ásványszaküzletet találsz Budapesten eleget, van például a Stadionoknál egy, ami elég gazdag választékkal bír. Az Utász utcában keresd. Utász u. 9. Ha csak ásványgyűjtő vagy, ott akkor is gazdag a választék, de tényleg nem komálják ha valaki elkezd ott ezós dolgokról beszélni. Szóval mindenképp tájékozódj előre milyen kristályokat akarsz, mert ott jobb ha nem kérdezed meg, hogy mi való a gyökércsakrára:D
2012. aug. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Sajnos elég mesze lakok Bp.-től, de ha ott járok benézek :) Egyébként 20 éves lány vagyok. Azzal tisztában vagyok milyen kristályokra lenne szükségem, szóval nem terveztem kérdezősködni :) Van itthon egy-két "kövem", de nem tudom ezek jók-e.

Miért nem szeretik ha ilyen boltokban ezotériáról kezdenek el beszélni? Nem hisznek benne? Rejtelmesrengeteg, tudnál nekem valami linket küldeni arról, hogy mi is ez a testi-lelki böjt? Hogy hogyan kell inálni stb?

2012. aug. 19. 14:38
 5/17 A kérdező kommentje:
*csinálni
2012. aug. 19. 14:38
 6/17 anonim ***** válasza:

A testi böjt nagyjából kimerül abban hogy nem eszel húst, és mérgeket, tehát természetes növényi táplálékot juttatsz be a szervezetedbe, és vizet vagy gyümölcslevet iszol. Tehát igyekszel elkerülni a tartósítószereket, adalékokat, satöbbi, egy általad meghatározott időszakra. Ha komolyan nekikezdesz, akkor a tisztulási folyamat úgy 3 nap alatt indul be. Ezért több mint három napig kell csinálni, ilyen két hét és egy hónap közötti időtartamra érdemes. Ez nem azt jelenti hogy fogyókúrázz, hanem azt, hogy egyél rendesen, de válogasd meg hogy mit. A szellemi böjt kicsit nehezebb, bár van akinek már a testi böjt is nehezére esik. Ugyanígy a mérgektől kell távol tartanod magad, csak a szellemi mérgektől. A lényeg hogy a testi tisztulás mellé egy békés lelkiállapot társuljon, hogy a kövekkel vagy azok nélkül végzett relaxációs és tisztító gyakorlatok elérjék a hatásukat. Mivel nem felajánlásból böjtölsz, így nem érdemes egy valamit megvonnod magadtól, mint például megfogadod, hogy egy hónapig nem nézel tévét, hanem minden ilyen zavaró tényezőt-tévé, számítógép, napilapok- ésszerűen csökkentesz. Ha kibírod nélkülük egy hónapig, persze az a legcélravezetőbb, de nem szadizni akarod magad, és ha kényelmetlenül érzed magad akkor már célt tévesztettél. Szóval csak egy ésszerű korlátozás. A lényeg hogy kerülj minden helyzetet ami idegessé, dühössé, iriggyé tehet. Persze nem tudsz minden ilyet kiküszöbölni, de ha a forrásaikat lecsökkented, normális szinten maradnak. Érdemes a teljes testi lelki böjt ideje alatt tartózkodni a nemi élettől is, mert az erősen felkorbácsolja az ösztönöket, ami a tisztulási folyamatot lassítja. Emellett pedig már a böjt első napjától figyelned kell a tested jelzéseit, mert jelezni fog, és a szellemed jelzéseit is, mert az is jelezni fog. Meg fognak mutatkozni azok a területek, ahol a tisztítás szükségesebb, mint más pontokon. Olvass utána hogy melyik ösztön, melyik érzelem melyik gondolat melyik csakrához rendelhető hozzá. Általában az alsó csakrákhoz az ösztönök, a középsőkhöz az érzelmek és a felsőkhöz a gondolatok. Így ha feltűnik egy érzet, érzelem vagy gondolat, tudni fogod melyik központodhoz tartozik. A magad megfigyelése emellett rávilágít azokra a hibákra, amiket kijavíthatsz ha tudsz róluk. Macerás, tudom, de eredményes. A megtisztulás nem feltétlen kellemes érzés kezdetekben, de ha túl sokáig fennáll egy kellemetlen érzés, akkor keresd meg az okát, mert lehet valamit nem jól csinálsz. Szóval nem a legjobb érzés az egész, viszont hasznodra válik.


Az ásványboltosok azért nem szeretik az ezósokat túlzottan, mert vagy nem hisznek benne, vagy mert sok divatezós járt már náluk, és lengyel pálcával, ingával meg hasonlókkal bűvészkedtek a kipakolt kövek fölött majd bejelentették hogy egyikkel sincsenek összhangban, és visszapakoltatták az egészet. Ennyire nem kell "tudományosan" csinálni a dolgot. Ha egy kő tetszik, akkor az neked való. Még akkor is, ha éppen nincs olyan problémád amire a kő elvileg gyógyszer.

2012. aug. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a terjedelmes választ! Hát, majd kipróbálom éslesz ami lesz! :) Csak hasznomra válik majd :)

A kristályokról egyébként Doreen Virtue-Angyal terápia című könyvében olvastam.

2012. aug. 19. 20:07
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha ott olvastad, akkor azt sürgősen érdemes elfelejteni...az a nő nem hogy nem hiteles, de egyenesen veszélyesen buta dolgokat tud összehordani...Javaslom beszerzésre Elke Lopez-Ezoterikus nemeskőgyógyászat című könyvét. Én 1500ért vettem. De lehet már neten is fent van ebook formában. Doreen Virtue az egyik személy, aki miatt az ezotériát annyian ostoba babonaságnak, és halandzsának hiszik.
2012. aug. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen? Nem is tudtam. A könyv első felében atlantiszi utazásáról ír, ott meg is figyeltem egy-két dolgot amik elég furcsák voltak, még gondolkodtam is rajta, hogy biztosan komplett ez a nő? :D Hipnotikus állapotban képes meglátni régi életeit és hasonlók. Jó, vannak benne dolgok angyalokkal kapcsolatban, amiket helyesen ír meg és vannak olyan dolgok is amik elég furcsák.
2012. aug. 20. 02:06
 10/17 A kérdező kommentje:
A könyvet megtaláltam pdf formátumban, köszönöm! :)
2012. aug. 20. 02:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!