Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan léphetnék kapcsolatba...

Hogyan léphetnék kapcsolatba egy mesterrel?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 18 éves lány vagyok és szeretnék kapcsolatot teremteni egy spirituális téren nagyon jártas személlyen, aki lehetőleg az én korcsoportomba tartozik. elég sok gond, baj ér mostanág és jó lenne valakivel megbeszélni, akivel talán rájöhetek, hogy miért is van és esetleg útmutatást tudna adni hogy mit hogyan, s miképp tegyek. esetleg lehetne ő az én úgynevezett "mesterem"

2012. aug. 21. 22:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Miből gondolod, hogy a mestered a te korcsoportodba tartozik? Biztos lehetsz benne, hogy ez nem így van.... Ez nem így működik, hogy neten feladsz egy hirdetést és bumm megtalálod a mestered.... jesszus.
2012. aug. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

érdekel.

Nem keresel egy azonos érdekéődü csoportott?

2012. aug. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igaz hogy a tapasztalatok valamilyen szinten halmozódnak az életek folyamán, de minden életben időbe kerül, míg a felhalmozott tapasztalatot kamatoztathatja, illetve új aktív tapasztalatokkal gazdagíthatja az ember. Ezért van az, hogy a komoly spirituális fejlettséggel bíró személyek általában középkorú, vagy ennél idősebb emberek.
2012. aug. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%

én nem vagyok elég jó,már egyből mást keresel?


Üdv:a volt mestered

2012. aug. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Írj nekem priviben.
2012. aug. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ezermesterrel? :D
2012. aug. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hallgatlak. Privátban vedd fel velem a kapcsolatot.
2012. aug. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kérdező:

a mesternél az a lényeg, hogy idősebb legyen és ezáltal tapasztalt is.

2012. aug. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szimpor ***** válasza:
42%
Nem kell idősebb legyen nála és félelmetes, hogy egyesek mennyire elkomolytalankodnak egy ilyen kérdést. Én 29 éves lány vagyok. A mestered nem lennék de szívesen beszélgetek veled.
2012. aug. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Ezalor ***** válasza:

Kedves kérdező!


Ha valóban tanulni akarsz, akkor először is meg kell értened, hogy ez egy igen komoly és felelősségteljes döntés. Mármint, ha valódi dolgokat akarsz tanulni, és nem a rózsaszín ködben úszó "divatezót" amivel tele van minden. Ha egyszer elkezdesz ezen az úton járni, akkor már nem nagyon lehet visszafordulni.


Sok a te korcsoportodba tartozó, a téma iránt érdeklődő fiatal van, sőt, rengeteg, de olyan aki komolyan jártassággal rendelkezne, nagyon nagyon kevés. Ahogy előttem szólok helyesen elmondták, a tanulás és fejlődés minden életben időbe telik. Még olyasvalakinek is, aki előző életében mágus, bölcs, mester volt, újra el kell jutnia arra a szintre. Vannak persze kivételek, de nem sok. Az olyanok akik már gyerekként vagy fiatalon nagy tudással rendelkeznek általában szelemi vezetők, szent emberek - ilyen volt például Gautama "Buddha" Szidhartha. És lássuk be, az ilyenek nem túl gyakoriak.


Szóval döntsd el először, hogy mestert, vagy tanulótársat keresel. tanulótárs sok van, de ne feledd hogy ők is ugyanolyan könnyen tévednek mint te, vagy bárki más, valószínűleg a tudásuk is ugyanolyan kevés mint neked. Nincs baj a tanulótársakkal, sőt, ez egy hasznos dolog, de egy mester az egészen más tészta.


A mester olyan ember, akinek mindenképp több tapasztalata és ismerete KELL legyen nálad, különben nem tudna vezetni, tanítani. Ráadásul a mester FELELŐSSÉGE hatalmas, mert az ő feladata az, hogy segítsen abban hogy ne ess bele a nagyobb csapdába és hibákba - elsősorban azokba, amikbe ő maga régen beleesett, hiszen így ezeket ismeri legjobban, és ezekre tud legkönnyebben figyelmeztetni.



Ha csak a problémáidra keresel megoldást, tanácsadást, arra egy szakképzett jós is elég, a sorselemzés segít ebben, pontosan ez a célja (ellentétben a közhiedelemmel, NEM a "jövő megmondása", mert a jövő nincs előre megírva). De vigyázz, mert rengeteg a csaló és kontár aki a semmiért kér el súlyos pénzeket, sőt, rosszabb esetben komoly kárt okoz azzal hogy hülyeségeket mond és félrevezet.


Ugyanígy, vannak hamis mesterek is, nem is kevés.



A legfontosabb, hogy végső soron minden rajtad múlik. Van egy régi mondás: "Ha a tanítvány készen áll, a mester felbukkan." Ez azt jelenti, hogy valójában neked, belül kell eljutnod oda, amikor kész vagy továbblépni, és akkor, csak akkor tud egy mester segíteni.



Mester pedig kétféle van. Egyrészt vannak azok, akik ezt az életmódot élik, a valódi mesterek, akik tanítással és iránymutatással foglalkoznak. Belőlük nagyon kevés van. Másfelől pedig minden dolog a mestered - ez azt jelenti, hogy minden dolog, minden lény, minden ember tud tanítani valamit - ha mást nem, hát azt hogy mit és hogyan NE csinálj.



Szóval gondold át, mit is szeretnél pontosan. Barátot? Tanuló társat? Tanácsadót? Vagy tényleg mestert? De azt ne feledd el: Egyetlen valódi mester sem fog megkeresni téged, mert neked kell a mestert megkeresni.



Üdvözlettel,

Ezalor

2012. aug. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!