Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hisztek a Vonzás Törvényében?...

Hisztek a Vonzás Törvényében? Ha igen, hogyan sikerült pozitívnak lenni akkor is, ha valami rossz dolog történt?

Figyelt kérdés
2012. aug. 23. 19:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszek benne, próbáltam alkalmazni, de nagyon nem jött be.

Én is pozitívan próbáltam nézni a rossz dolgokat, olyannyira, hogy tökre becsaptam magam, arról is hazudtam magamnak, hogy "Jó", ami pocsék volt, vak voltam, és észre se vettem ami körülöttem volt.

Illetve én vakítottam el magamat.


Abbahagytam, szembenéztem a bajaimmal, fájt nagyon, de jobb volt, mint az önbecsapás.


Így tudtam megoldani, és sokkal jobban is vagyok most, mint mikor Vonzás Törvényeztem.

2012. aug. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Esther és Jerry Hicks - A vonzás törvénye c. könyvében mindent megtalálsz!

2012. aug. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Nem hiszek benne. Amerikában még haláleset is történt a hülye könyv miatt. Néhányan annyira komolyan vették, hogy amikor súlyosan lebetegedtek, azt hitték meggyógyulnak, mert annyira pozitívan rezegnek. Szóval, butaság, nem igaz. Az életben semmi nincs ingyen, vagy csak csupán gondolati síkon. Tenni is kell a cél érdekében.
2012. aug. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

:D Ismerem azt a könyvet is :)

Ajánlom még figyelmedbe (sokkal jobb volt számomra): Lynn Grabhorn: A vonzás hatalma

Szerintem sokkal érthetőbb, bár a másik könyv sem rossz :)

2012. aug. 23. 19:40
 5/12 A kérdező kommentje:
Persze, hogy kell tenni is érte :) De ha pozitívan gondolsz valamire, akkor könnyebben eléred, amit szeretnél, kitűztél magad elé
2012. aug. 23. 19:41
 6/12 Dia90' válasza:
100%

Én igen, kisebb dolgokban be szokott jönni. Egy egyszerű példámat írnám le: a kresz vizsgám elsőre nem sikerült, mert alapból úgy álltam hozzá, h "nem fog sikerülni". Úgy éreztem, h nem tettem meg mindent, "meg se érdemlem". Másodjára sikerült, akkor jóval magabiztosabban indultam neki a dolognak, sokkal többet gyakoroltam, így azt mondhattam magamnak, h sikerülni fog, mert megtettem minden tőlem telhetőt.

Szerintem úgy lehetünk pozitívak, ha megpróbáljuk levonni a tanulságokat, megérteni a miérteket, igyekszünk minden tőlünk telhetőt megtenni a "cél" érdekében, és megpróbáljuk megkeresni a rossz dologban a jót (néhány esetben ez nagyon nehéz, néha nem is lehet).

2012. aug. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Már tudományosan is cáfolták. Pozitív energia ha csoportosul valahol, akkor valahol a negatív is öszpontosul, még ha gondolati rezgésekről van is szó.
2012. aug. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
38%

Figyeljetek, én megmondom, hogy mi a bajom ezzel a "pozitív gondolkodással".

Az a problémám, hogy hazudunk magunknak, és nem merjük kimondani, hogy ami rossz az ROSSZ!

Ezzel szembe kell nézni, és változtatni kell rajta, nem pozitív fényben feltüntetni a sz.art, amiben esetlegesen ülünk.

Ez a problémák elkenése, és nem a megoldása.


A másik bajom a Vonzással, hogy minden felelősséget a te válladra tesz,azt is, amiről nem tehetsz.

Azt a példát mondom, ami legjobban felb...szott: Éjszakára mentem dolgozni, elhagyatott, pocsék környéken, féltem, mert még gyalogolni is kellett.

Mondtam, hogy télen hadd menjek már a másik busszal, amivel pont odaérnék, műszakváltásra, mert az ott tesz le, nem kell a rossz környéken gyalogolnom.

Télen már sötét van.


Erre azt mondja a főnököm: Ha meg is támadnak, az azért lesz, mert félsz, és ezt fogod bevonzani!


Na, elmész a tudod hova...


Én vonzom be, hogy rámugorjon 3 nagy, debella, hogy mondjam szépen?, kisebbségi?

Talán én adok utasítást a gondolataimmal, hogy támadjanak meg, vagy verjenek össze pár ezer forintért?


Tele van ez a filozófia ellentmondásokkal, erre példa az Amerikai halálesetes dolog is.

2012. aug. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
33%
Nem hiszek benne. Múltkor, mikor este kimentem a kertbe, megtámadott egy loú. Én próbáltam pozitív lenni de nem segített csak a veccő. Ajánlom, hogy te is szerezz be egyet.
2012. aug. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A pozitív gondolkodás önmagában nem sokat ér, de segít, hogy neki is állj tenni valamit. Pl. ha te úgy gondolod, hogy sz@r dolog házi feladatot írni, mert elveszi az idődet, unalmas, semmi értelme stb. akkor nem lesz kedved megírni. Ha viszont úgy állsz hozzá, hogy ha megcsinálod, jó jegyeket fogsz kapni, megdicsérnek és ez jó érzés lesz, akkor máris adtál magadnak motivációt. Ha pozitívan gondolkodsz valamiről, akkor máris több kedved lesz tenni érte, tehát több esélyed lesz megvalósítani. Én nem a vonzás törvényében hiszek, csak a pozitív gondolkodás jó hatásaiban.
2012. aug. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!