Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogy hogy bedőlnek az emberek...

Hogy hogy bedőlnek az emberek az ezotériának/jóslásnak/mágiának. Bánom is én minek?

Figyelt kérdés

Egyszerűen rossz nézni, ahogy a "média" így becsap több !! milliárd !! embert és eszerint élik az életüket. Például a horoszkóp jóslásait is képesek belelátni a mindennapi történésekbe. Szörnyű.


OFF: Most jöhetnek a támadások, hogy mindenki abban hisz amiben akar és senkinek sincs beleszólása semmibe... de akkor így viszonyuljatok az én véleményemhez is.


2012. aug. 26. 15:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

nincs baj a véleményeddel...

ha...

1. azt kultúrált formában osztod meg másokkal...

2. tiszteletben tartod te is mások meggyőződését, és nem próbálsz meg meggyőzni senkit sem a te elgondolásaidról...


Amúgy én ezzel foglalkozom. Mégsem csaptam be soha senkit, nem vertem át, nem húztam le. Segítek annak, aki KÉRI! Akit nem érdekel ez a téma, vagy nem hisz, én nem győzködöm semmiről sem.

Valóban sokan vannak akik csak a haszon miatt csinálják, és átverik az embereket. De ne általánosíts, mert nem mindeki csaló...kontár...és még mit tudom én mi.

2012. aug. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 x) ***** válasza:
100%
Az egyetlen baj a kérdéseddel hogy gyakorlatilag semmi értelme nincsen, senkit nem befolyásol. Egyébként attól hogy a média tele van kamuval meg átveréssel még ne írd le az ezotériát. Aki tényleg tud különleges dolgokat tenni, valódi képességekkel rendelkezik az úgysem megy a tv-be mert többet jelent neki az ezotéria mint a pénz.
2012. aug. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A tömeg számára tálalt ezotéria/mágia, hívd bárhogy ahogy tetszik olyan távol áll a valós ezotériától/mágiától, mint a láncfűrészes sertésdarabolás a precíziós szívműtéttől. Az hogy sok ember bedől neki két fő oknak köszönhető: Első ok, hogy úgy tűnik, emésztett formában kapják, hitelesnek tűnő(mivel a média ezt mondja) forrásból, ide tartoznak a divat könyvek(ha ennyien veszik csak jó lehet) és minden egyéb erre alapozó próbálkozás. Ez megadja az embereknek azt a kényelmet, hogy maguknak nem kell gondolkodniuk, vagy túl sokat utánajárniuk a dolognak. A média célja hogy eladja magát, éppen ezért nem fog semmi olyat leközölni, ami bármi kényelmetlenséggel járna. Így az emberek könnyűnek, érthetőnek vélik amit kapnak. Második ok, hogy a felvilágosodás korában elkezdődött egy tendencia, ami a materializmusban csúcsosodott ki, és az ember elveszítette azt az érzelmi, morális hátteret, amit a vallások jelentettek számukra. A kommunizmus vitte tökélyre ezt, azzal hogy amennyire lehetett tiltotta, és ha nem is tiltotta de ellenjavallotta, ostobaságnak titulálta a hitet. Az emberek élete ezáltal szürke, unalmas és anyagias lett, ami mérhetetlen fárasztó, és meg is betegíti az embert. Nos, mivel most már liberálisabb kort élünk, mindenki kiválaszthatja magának, mivel tölti ki ezt az ürességet. Vannak akik visszatérnek a vallásokhoz, vannak akik beállnak valami szektába, és jámboran hagyják kizsigerelni magukat, és vannak akik a "divatezotéria" felé fordulnak. Ez utóbbi azért kényelmes, mert nincsenek benne kötöttségek, és ha ellentmondásba kerül az egyik dolog a másikkal, azt úgysem veszi észre senki, mert a cél az, hogy ne gondolkodjanak a dolgon. Ezek az emberek magukba szívnak mindent ami tetszik nekik, akármekkora sületlenség legyen is az, és nem gondolkodnak el az ellentmondásokon, nem okoz nekik problémát. Ez a két fő hatás az, ami miatt jelenleg ezotéria témakörben olyan eszeveszett hülyeségeket olvashatsz, aminek az eredeti ezotériához csak a nevében van köze. A véleményed, hogy értetlenül állsz ekkora birkaszellemmel szemben nem alaptalan, kifejezetten jogos. Divat lett az "ezotéria" is, és senki sem tudja mi is volt igazából régen. Najó, nem senki, de nagyon kevesen, és ők nem mutogatják magukat a tévében, hogy na melegszik már a telefonkagyló? Mindezt emelt díjas szolgáltatásként(ahogy az erotikus vonalak is) eladva. Tulajdonképpen prostituálták a spirituális életet.
2012. aug. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű a válasz. Az ezotéria egyszerűnek tűnő megoldásokat kínál az emberek gondjaira. Nem jön össze a dolog a kiválasztott lánnyal? Alkalmazz szerelmi kötést. Vagy: nehezen gyógyul a betegséged? Tessék, csodatévő sámán majd meggyógyít. Így könnyű embereket rászedni, mert nehéz elismerni, hogy az élet ettől sajnos bonyolultabb.


A másik, hogy az ezotéria sosem indokol, csak kijelenti, hogy a módszer működik és kész. És ennyi, neked csak el kell hinni. A tudomány, meg a józan ész ezzel szemben megindokolja magát, és némi gondolkodást kíván. Sokkal egyszerűbb elfogadni valami légből vett humbugot.


ÉS harmadrészt, az ember természete olyan, hogy szeret a misztikusban hinni. Ezért is szívesen elhisz mindenféle borzongató dolgot... még ha förtelmes ostobaság is...


Hát ezért.

2012. aug. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az embernek valamiben hinnie kell. Mivel még nem válaszolta meg a tudomány a legnagyobb kérdéseket (Miért vagyunk itt? Mi az élet értelme? Mindez hogyan lehetséges?) ezért teljesen jogosan kreálunk mindenféle indokot, melyeknek többnyire semmi alapja nincs. Ha egy ember sebezhetőbb (például meghalt valakije/szakított barátjával) "több ideje van" ilyeneken gondolkozni és ezt használja ki a média undorító módon. Az emberek belelátnak a dolgokba mindenfélét, ami nincs is ott. Bár nem tudhatom. De ők sem, az biztos. Véletlenül elkeveredtem az ezotéria témában feltett kérdések között és ahogy olvasgattam, úgy gondoltam muszáj feltennem ezt a kérdést, hogy ilyenkor mit éreznek az emberek? Gondolkodnak egyáltalán? És ez a legfontosabb. Mert azt vettem észre, hogy az emberek túlságosan elkényelmesedtek (nem úgy értem, hogy egész nap henyélnek, csak a többség szabadidejét ésszerűtlen és felesleges dolgokra pazarolja), a média arra neveli őket, hogy ne gondolkozzanak, ne járjanak színházba, ne olvassanak, mert akkor könnyebb irányítani és kihasználni őket és pont emiatt választanak egyre kevesebben "reál" szakmát. Ami baj, mert ha az igazat szeretnénk tudni létünk eredetéről, vagy hogy mi lesz az emberek tudatával mikor meghalnak, a tudományt választanánk, ami képes választ adni ezekre a kérdésekre.
2012. aug. 26. 20:23
 6/13 anonim ***** válasza:
Hogy hogy bedőlnek az emberek az obijektív tudománynak és vallásoknak amit a média nyomat egész nap? Ha te bizonyíték nélkül rávágod egy dologra hogy hülyeség, szerinted mitől vagy különb annál, aki az igazat vágja rá bizonyítékok nélkül? Tudod a bizonyíték hiánya, nem a hiány bizonyítéka!
2012. aug. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Teljesen logikátlan amit írtál, mert magad ellen beszélsz. Én csak azt nem értem, hogy hihetnek ilyenekben az emberek? Mi indította el ezt az egészet? Például:

Meghal valaki és vigasztalod az egyik hozzátartozóját, hogy "Jobb helyen van". Honnan tudod ilyen biztosan?

Viszont az teljesen más dolog, hogy hiszek egy Istenben (nem feltétlenül abban amit a Biblia/Korán és a többi bemutat nekünk), mert minden olyan logikus a természetben, szó szerint törvénybe van foglalva, (ami értelmes, logikus megtervezésre) utal hogy bizonyos testeknek hogyan kell viselkedniük bizonyos körülmények között. És ahogy az E=mc^2 (Einstein: relativitás elmélet) képlet is bemutatja számunkra a gyakorlatban is, az anyag nem más, mint nagy mennyiségű rendszerbe foglalt energia, mely szerintem tulajdonképpen maga Isten. Ebben hiszek, mert logikus, érthető. Viszont az összes többi, amit csak úgy kitalálnak, mert eddig nem láttam semmilyen logikusan felépített ÉRVET, nem hogy bizonyítékot, addig bizony kételkedni fogok bennük. Most nem azt várom, hogy meggyőzzetek, csak elmondtam a véleményem.

2012. aug. 26. 20:54
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez ugyanaz mint a törvény nem ismerete nem mentesít a törvény alól. Az ezotéria által kutatott egyetemes érvényű törvények hatnak mindenkire, akár hisz a dologban akár nem. A hit egy kicsit segít abban, hogy ne ússz feltétlenül árral szemben, de az sem biztosíték persze, mert érteni is kell, nem csak elhinni.
2012. aug. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

#1: De igen! Mindenki, aki ezzel foglalkozik, és kvázi kijelenti magáról, hogy természetfeletti képességei vannak, az igenis kókler, szélhámos, csaló. Akkor is, ha ingyen csal.


x) "Aki tényleg tud különleges dolgokat tenni, valódi képességekkel rendelkezik az úgysem megy a tv-be mert többet jelent neki az ezotéria mint a pénz."


Igen. Ezt az érvet halljuk minden egyes alkalommal, amikor arra kerül sor, hogy a rendkívüli állítást bizonyítékkal is alá kéne támasztani. Egyébként ki a fszt érdekel, hogy valaki mit állít magáról (auralátó, gondolatolvasó stb), amíg azt az állítást nem tudja igazolni. Ha én most azt mondom, hogy tudok repülni (gép nélkül), akkor elhiszed? Ha nem, miért nem? Miért hihető kevésbé az én állításom, mint a másik kókleré? Hm?

2012. aug. 27. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsó, én biztosan nem vitatkozom veled. Nincs miről beszélgetünk. Viszont ha én kókler vagyok, mert van merszed ismeretlenül megrágalmazni, akkor te egy egy értelmi fogyatékos, aszexuális puhap.öcs. Ugyanis én, bizony ezt szűrtem le az írásodból. Ráadásul még bizonyítani sem tudod, hogy az állításom nem igaz, szóval amíg ez meg nem történik, te bizony az vagy, amit én mondtam.
2012. aug. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!