Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi az a világvége? Mit értenek...

Mi az a világvége? Mit értenek azalatt? Az emberiség pusztulását vagy az egész univerzumét?

Figyelt kérdés
2012. dec. 16. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Azt, hogy az emberek idióta birka mdjára minden hülyeséget benyalnak. NEM lesz világvége szerencsétlenek...
2012. dec. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt:

[link]

2012. dec. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A "világvége" teljesen személyre szabott kifejezés. Mindenki úgy érti, ahogy akarja. Ugyanolyan "konkrét" fogalom, mint a legtöbb ezoterikus szakszó.
2012. dec. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a macskák fognak kihalni.....meg a kenguruk....
2012. dec. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon összetett ez a kérdés. Ez így ebben a formában sajnos nagyon megtévesztő, félrevezető kifejezés, megfogalmazás.

Az univerzumnak a kipusztulása szerintem nem fog bekövetkezni. De ez már eléggé elvont kérdés, hogy mit értünk ezalatt: talán az anyagnak a megsemmisülését a világegyetemben? Vagy esetleg a többi értelmes civilizációnak, és egyben bolygónak a velünk együtt történő elpusztulását? Én úgy tudom, hogy az anyag az nem semmisül meg, hanem csak átalakul.

Amennyiben a mi bolygónk és emberiségünk pusztulását nézzük, akkor az több dolog által is bekövetkezhet, gyorsan és lassan is, de ez semmiképpen sem köthető konkrét dátumokhoz. Ha a gyors pusztulást nézzük, akkor az egyik lehetőség egy nagyobb méretű aszteroidának a becsapódása. Ezt a lehetőséget szerintem máris elvethetjük, mert az ilyen az ritkán szokott előfordulni, és ha közeledne felénk, akkor azt már régen észlelték volna a mai technikával. Viszont beszélnek arról is, hogy évtizedek múlva várható egy ilyen esemény, egy nagyobb aszteroida, de ez utóbbiról én nem tudok mit mondani. Akár az is lehet, hogy technikailag már megoldható a kilövése, megsemmisítése, eltérítése.

A másik lehetőség a teljes pusztulásra egy világháború, amely többek között atomfegyverek bevetésével járna. Ez csak rajtunk, embereken múlik. Hatalmas háttérharc folyik az élelemért, ivóvízért, energiahordozókért és ásványkincsekért. Nagy kérdés, hogy a vezetők mennyire tudják megtartani a "józan eszüket", és megóvni az emberiséget, a bolygót egy újabb világháborútól.

Van viszont egy lassú folyamat is, amely az előbbivel átfedésben van. Ez pedig a lassú, fokozatos pusztulás. Ez, mint környezetszennyezés és túlnépesedés már évszázadok óta tart, és én ezekben látom a legnagyobb veszélyt. Bár "lassúnak" írtam le a folyamatot, de attól tartok, hogy már nem lehet visszafordítani. Így hát elképzelhető szerintem, hogy Földünk, ez a még mindig gyönyörű szép bolygó egy pár évszázad alatt teljesen lakhatatlanná, élhetetlenné válik. Ennyi embert, amennyi már most él a Földön, egyszerűen nem lehet ellátni elegendő élelemmel, vízzel és energiával. A környezetszennyezésről meg már nem is beszélve. Ahogy a népesség növekszik, a feszültség is egyre nő, és itt ér össze az a két dolog, amire az előbb utaltam a világháborúval kapcsolatban.

A maják, indiaiak, egyiptomiak, észak-amerikai indiánok, a bibliai próféták és sok más régi nép sokkal okosabbak voltak, mint azt gondolnánk. Nem ők tehetnek arról, hogy a jelenkor félreértelmezi ezeket a dolgokat, amiket ők megpróbáltak szavakba számokba, írásba foglalni. A tisztánlátók, beavatott személyek akár évezredekre előre látták, illetve legalábbis sejtették az emberiségnek a sorsát. Sőt, ezt maga Jézus is kifejtette a Biblia leírása szerint.

Rajtunk múlik, hogy mit teszünk, és hogy mi lesz. Ők azt jövendölték, hogy új világkorszak köszönt be mostantól. Ez lehet ilyen is, meg olyan is, sok minden történhet. Általában véve azt mondták és írták, hogy jelenleg egy sötét kornak a végére értünk, és mostantól egy lelki szintű felemelkedést jósoltak, egy olyan irányú változást, amely a spirituális világszemlélethez áll közelebb. Sőt azt is, hogy már több civilizáció is elpusztult a Föld és az emberiség történetében. Tehát ők a mai szemlélettel ellentétben azt tanították és abban hittek, hogy az emberiségnek a fejlődése nem lineáris, csak felfelé mutató egyenes vonalú, hanem ciklikus, "korszakos"; - ha lehet így fogalmazni.

Én személy szerint nem vagyok éppen derűlátó a jövőnket illetően, és itt érzem az ellentmondást. Sajnos én úgy látom, hogy a vezető személyek még mindig olyanok, akiknek nem érdekük az előbb említett gyökeres változás. Márpedig dönteni kell mindenképpen, mert az idő az nagyon az emberiség ellen, tehát ellenük is dolgozik. Egy negatív prófécia arra szokott utalni, hogy ha a dolgok ilyen formában mennek tovább, akkor a pusztulás sajnos elkerülhetetlen. Attól tartok, hogy már késő változtatni, mert túl sok ember él a Földön, és a környezetünk már jelentős károkat szenvedett el eddig is. De persze lehet lassítani a folyamatot. A régiek olyan kozmikus energiákat is észleltek, amiket a maiak már nem. Lehetséges, hogy most olyan csillag-és bolygóegyüttállások vannak, amelyek a pozitív irányú változást, szemléletváltást segítik elő. Valahogyan össze kellene fogni, és így talán eredményre lehet jutni. Hiszen éppen itt az ideje annak, hogy az emberiség lassacskán felébredjen ki tudja, hogy hány ezer éves "álmából". Technikailag már nagyon sokmindent elértünk, és most itt az ideje a lelki, erkölcsi fejlődésnek, mert ez utóbbi nélkül a technika akár még végzetes is lehet, gondoljunk a már említett újabb világháborúnak a lehetőségére. Az eddigieknél sokkal jobban oda kellene figyelnünk egymásra és a környezetünkre, már csak a saját érdekünk miatt is; - ez talán a világvége-jóslatoknak, és egyben a régi, "nagy" embereknek a legfőbb üzenete a jelenkor számára.

2013. jan. 1. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kiegészítés: tehát ezt a dátumot egy figyelmeztetésnek kell venni véleményem szerint, de nem olyan értelemben, mint ahogyan azt rengetegen gondolják. Még ennyit akartam az előzőekhez írni.
2013. jan. 1. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!