Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha a "világvége" halálközeli...

Ha a "világvége" halálközeli élmény formájában jönne el, ami mindenkit egy időpontban élne át néhány percre, hogy készülnél, mit tennél, egyáltalán, hogy szeretnél meghalni stb?

Figyelt kérdés

[link]


A világvége idézőjeles, mert nem hiszek benne és egy szeretetteljes, békés karácsonyra készülök, és ezt kívánom mindenkinek.


Válaszolok a saját kérdésemre, ha valakit érdekelne: Én személy szerint azt szeretném, amit Petőfi nem szeretett volna "ágyban, párnák közt halni meg" nyugodtan, felkészülten családi légkörben. Ha ez lenne azt kívánnám, hogy ne csak én és családom, barátaim éljék túl, hanem mindenki, hogy senki se haljon meg és senki se veszítse el szeretteit, és akinek siralmas a lelkiállapota az tudjon még változtatni. Elkezdtem készülni, sosem lehet tudni alapon, mikor ér a halál... Ha nem lesz semmi pénteken, amit remélek, még jobban fogok örülni karácsonynak, mert terveim vannak a jövőre nézve. Ha meg bármi lesz, legalább úgy halok meg, hogy a lelkem békéje megvan. Szeretetteljes, boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek szívből! 24/N



2012. dec. 18. 22:13
1 2
 1/12 anonim válasza:
79%
én ugy gondolom hogy nem teljesen igaz,de amig nem jön el a nap nem is fogjuk tudni hogy igaz e vagy sem ez a nagy világvége őrület.Én biztosan nem fogok meghalni,de ha mégis akkor gyorsan ha lehet. :DDD amugy kajak,jó kérdés most olvasok elősször ilyet
2012. dec. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kicsit zavarodott vagy.


"nem hiszek benne és egy szeretetteljes, békés karácsonyra készülök..."


"Elkezdtem készülni, sosem lehet tudni alapon, mikor ér a halál"


"bármi lesz, legalább úgy halok meg, hogy a lelkem békéje megvan."


Akkor most hogy is van ez?


Én is szeretetteljes, boldog karácsonyt kívánok neked!

2012. dec. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés, de nem rossz. A halálra elég nehéz felkészülni ha egyáltalán lehetséges, persze ez helyzetfüggő. Ha olyan betegségben szenved valaki amiről bizonyos hogy 1-2 éven belül halállal végződik akkor talán, de ilyen kétes helyzetben mint az éppen aktuális világvége jóslat nem biztos hogy érdemes ezzel foglalkozni. Persze ha sikerül elrendezned magadban addig mindent, és teljes belső békében ébredsz fel 22.-én akkor az lehet életed legszebb napja, mint ha te és az egész világ kapnátok egy új esélyt. Viszont a pénteki nap előtt még valószínűleg ezrek fognak meghalni a világon váratlan és kiszámíthatatlan balesetek és egyebek miatt mint ahogyan ez minden nap megtörténik, a halált nem érdekli hogy ki tervezte 21.-re, és hogy fel volt-e készülve rá. Ha egyáltalán lesz valami akkor. Ha biztos lenne egyébként a világvége-a kérdésedre válaszolva-, azt jó lett volna kicsit korábban biztosan tudni, mert péntek reggel végzek a melóval, nem lenne rá sok időm felkészülni:) Az hogy hogyan történik lényegtelen, csak ne a saját belső szerveim legyenek az utolsó emlékképem az életemből. Láttam már néhány csúnya véget ért embert, én lehetőleg egy darabban szeretném végezni.
2012. dec. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat.


2-esnek . Igen, jól látod ez a verzió megzavarta a karácsonyi készülődésemet és elgondolkodtatott.

Köszi a jó kívánságot és viszont kívánom neked is.

Ma már tisztább a kép, én szeretném nyugodtan tölteni az ünnepeket, így erre koncentrálok és nem arra mi lenne, ha...


Amúgy már én is unom ezt a világvége mizériát, mert sajnos vannak olyanok is akik be kattanak tőle még jobban és mást megölnek. A híradóban is benne volt néhány napja, hogy egy őrült megölt másik 30-at.

2012. dec. 19. 09:45
 5/12 A kérdező kommentje:

ZooleK, igazad van, hogy a halálra nem igazán lehet felkészülni, különösen egy világvége jóslat kapcsán, azt se lehetne tudni melyik változat lenne érvényes a sok elmélet közül, ami tényleg bekövetkezne. Most is mindenféle kering a mostaniról is is.


Ahogy mondtad, annak van/lenne igazán ideje készülni a halálára, akinek valami olyan betegsége van, hogy tudja mennyi idő van a haláláig. De akkor sem biztos, hogy meghalna, mert lehet, hogy felépülne. Hallani ilyen esetekről is, hogy az illetőnek mondjuk pár hónapja van már hátra, aztán mégsem hal meg és meggyógyul.


Szép napot péntekre és jó melózást! :)


Amúgy nekem pénteken elő karácsonyi ünnep lesz baráti társaságban és most készülök az ajándék beszerzéssel, utána meg az öcsémet hozom haza az iskolából és nagyon várom már!

2012. dec. 19. 10:13
 6/12 A kérdező kommentje:

ZooleK bocsi, a jó melózás törölve, hisz reggel végzel.

Szép hetet neked, addig is a melóval!

2012. dec. 19. 10:19
 7/12 anonim ***** válasza:

Köszönöm a jókívánságokat és szívből viszont kívánom, de sajnos azzal, hogy nem zártad ki eleve 100%-os biztonsággal a világvége lehetőségét, tehát azzal, hogy egyáltalán felvetődött benned, hogy bekövetkeztethet, már átálltál a másik oldalra. Sajnálom :(


Nem szabad ilyeneket mondani, hogy "ha bármi lesz". Nem lesz lófa­sz se, semmi jel nem mutat arra, hogy lenne.

2012. dec. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

13:10-es köszi jókívánságodat neked is hasonlókat.


"Nem lesz lófa­sz se, semmi jel nem mutat arra, hogy lenne."

Épp azért, mert semmi jel nem mutat arra, hogy lenne meg "ha bármi lesz" meg "ha ez lesz,ha az lesz"-hez hasonló rossz gondolataim miatt zártam le magamban a dolgot. Hogy arra figyelhessek, ami fontos nekem az ünnepi készülődés, amiben voltam. Azért jó is volt abban, hogy elmerengtem ezen a halál témán, mert a karácsonyi hangulatot erősítette bennem. :)

2012. dec. 19. 15:58
 9/12 A kérdező kommentje:

Most jut eszembe a Flashforward sorozat történet:

2010. április 29-én a Föld minden egyes lakója két perc 17 másodpercre eszméletét veszti. A globális öntudatlanság oka rejtély; ám ami még ennél is jobban felkavarja a kedélyeket az az, hogy ezalatt a 137 másodperc alatt mindenki belepillanthatott jövőjének egy kis szeletébe.


A nagyfigyelmeztetes.hu lehet a sorozatból vette az ötletet, és azt alakítgatták tovább.

2012. dec. 19. 16:08
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm, ha valaki írna, de én már nem válaszolok többet ebben a témában. Boldog karácsonyt mindenkinek!
2012. dec. 19. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!