Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van okunk termeszetfelettit,...

Van okunk termeszetfelettit, paranormalist feltetelezni? Milyen kiserletek mutattak pozitiv, reprodukalt eredmenyeket ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Voltak olyan reprodukalt kiserletek, amik statisztikailag szignifikans eredmenyeket hoztak ki, valamennyire is bizonyitva valamelyik jos, medium kepesseget vagy valamilyen telepatikus(esp) vagy mas para-jelensegek megletet?


Egy szoval van bizonyitek termeszetfelettire? Az ezoteriasok mindig azzal vadoljak a szkeptikusokat, hogy beszukult latasuak, nem veszik figyelembe a bizonyitekokat. Tenyleg ez tortenik?


Elore is kosz a normalis valaszokat! ;)

UI:Az anekdotikus, tanuvallomasos "bizonyitekokat" most ne soroljuk ide, nem ezekre vagyok kivancsi!


2013. jan. 22. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem tudok ilyesmi bizonyítékokról, legalábbis olyanról nem, ami hivatalos oldalon van fent, de ezzel ellentétben olyan oldalakon, mint pl. az ittvannak.hu gondolom ezerszámra van bizonyíték. Persze ez csak az én véleményem, ha tud valaki olyan bizonyítékot, ami hivatalos oldalról van, hát várom izgatottan. De nem hiszem hogy lesz olyan...bár sose tudni, nem igaz? :)
2013. jan. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A "reprodukált" szót el is felejtheted, ilyet ugyanis az egész ezotériának nem sikerült még produkálnia. Mi több, még rendesen ellenőrzött és dokumentált kísérletről sincs tudomásom.
2013. jan. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2: Hát én ezen nem is csodálkozom. Egy "bizonyítékról" tudok, de az sem valami ezoterikus, bár azért leírom hátha valakit érdekel. Szóval ez az egy amit tudok, az az hogy a meditálás (nem 2 hónap, hanem sok sok év eredménye) megváltoztatja az ember világszemléletét, viselkedését. Na ne gondoljon senki rosszra, semmi negatív, egyszerűen normálisabb lesz az ember, mondhatni érettebb. Nem arra céloztam hogy gonosz lesz, vagy hogy teljesen elferdül a személyisége.
2013. jan. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 - ez így van, sőt, a meditáció sejtszintű vegyi folyamatokra is hatással van. De persze, hogy ennek sincs semmi köze az ezotériához.
2013. jan. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ezoteriasok? A ti valaszotokra is kivancsi vagyok! Hol vannak a bizonyitekok? Vagy talan nincsenek?

Gyakran kritizaljatok a szkeptikusokat, hogy figyelmen kivul hagyjak a bizonyyitekaitokat. Kivancsi vagyok, milyen reprodukalt kiserleket tamasztanak ala valamilyen termeszetfeletti, paranormalis, ezoterikus jelenseget. Engem konnyu meggyozni, csak eszervek, legalabb statisztikailag szignifikans eredmenyek kellenek, amik megalltak a helyuket(reprodukaltak stb.)

2013. jan. 23. 14:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!