Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehet-e ezt valamilyen adottsá...

Lehet-e ezt valamilyen adottságnak, képességnek nevezni? (ld. : lentebb)

Figyelt kérdés
Képes vagyok érzekelni más emberek közeledését, még akkor is ha nem látom hallom. Ha valaki jön hozzánk általában már előre tudom, mert érzem h jött vki. Azt is tudom h ha vki a szobám felé közeledik. Ez alvás közben is működik, ha valaki csak benéz a szobába azonnal fent vagyok.

2013. jún. 16. 17:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Képzeld, hasonlóan vagyok én is. Ha valaki jön haza, már akkor megmondom ki az amikor csak a lépcsőház ajtaját nyitja ki, valamint elég sokszor megmondom azt is, hogy ki telefonál mielőtt még fölvenném a telefont :)

Szerintem amit mondtál azért lehet, mert az illetővel régóta laksz együtt, vagy már régóta ismered, és mert nem alszol elég mélyen :)

És tulajdonképpen ez valamilyen képességnek számít, mert nem mindenki tudja megmondani ha pl jön haza a felesége :)

2013. jún. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Intuíció.

Érdekes előadás a témában:

[link]

2013. jún. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Simán lehet képességnek nevezni, mert keveseknél alakult ez ki, szerencsére én is a kevesek közé tartozom :-)
2013. jún. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, de ez az intuíció, ahogy olvastam inkább megérzést jelent. Nekem nem megérzéseim vannak, hanem érzem ha az emberek egy bizonyos távolságon belül vannak, és az mozgásukat követni is tudom. Itt nem arra kell gondolni h tudom mikor emeli fel a kezét v ül le, de tudom h merre sétál.
2013. jún. 16. 17:43
 5/10 anonim ***** válasza:
Auraérzékelés?
2013. jún. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem akarom megbántani a pici lelketeket, de ez sok embernél így van (nálam is).
2013. jún. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
17:43-férjem is tudja néha azt
2013. jún. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
érzem hogy nyomkövető van a mobilomban :(
2013. jún. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Á, nem igazán, nekem az összes ember akit ismerek simán érzékeli a többi dolgot ha nem hallja vagy látja, bár valóban érdekes emberi tulajdonság
2013. jún. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Képességnek sok mindent lehet nevezni, de gondolkozz el rajta, miért tetted fel magát a kérdést. Nem tudom, de ha nekem különleges képességem lenne mondjuk az, ami neked, akkor már csak alap műveltségből tudnám, hogy az különleges képesség a többi, illetve a legtöbb ember képességeihez képest. Állítom hogy ez nem különleges képesség, van akinél erősebb, van akinél gyengébb, de mindenkiben ott van. És az intuíció sokkal több mint megérzés, ez egy tudatalatti folyamat, egészen addig amíg nem próbáljuk meg gyakorolni, és arról szól hogy a részletek tudat alatt megmondják nekünk, hogy mi fog történni legvalószínűbben a következő percekben. Kinézek az ablakon, a nap állásából, a fény dőléséből, és abból hogy ismerem az adott személyt tudat alatt felmegyek a netre hátha fent van, meglátom hogy fent van, ráírok, mit mond? Pont most jöttem fel, gondoltam hátha fent vagy. Na most ezzel a személlyel sokat voltam együtt, ismerem mint a tenyerem. Ezért nagyon erősen működik a dolog, azaz kilométerekről, és akkor most gondolj bele hogy ennek bizony van egy hatósugara, és minél közelebb ér egymáshoz a két személy, egyre erősebben képesek érzékelni "egymást". A dolog tesztje az, hogy egy ismeretlen helyre kell menned, ahol ugyan nincs túl sok ember, de bármikor bárki beléphet váratlanul, mondjuk egy csendes kávézó vagy valami, ha ott is képes vagy erre, ismeretlen emberekkel, mondjuk egy elválasztófal mögötti asztalnál ülve, és megmondod hogy 10 mp múlva valaki belép az ajtón, akkor azt mondom hogy ez már különleges. Ha otthon vagyok, ülök a szobámba, néha már azt is tudom hogy kit ugatnak a kutyák az utca végén. De ha az ablak előtt elmegy valaki, megmondom hogy szomszéd, vagy ismeretlen. Gondolom körülötted sem néma csendben élnek az emberek, akinek pedig meglátásai vannak ezekről az apró tényezőkről, az könnyedén megmondja a legapróbb neszekből is, hogy ki az, és épp honnan merre halad, akár hogy mit csinál, ha ismerős környezetben van.
2013. jún. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!