Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A mesterséges intelligencia...

A mesterséges intelligencia megalkotása cáfolná a lélek egzisztenciáját?

Figyelt kérdés

Tehát teljesülnének az alábbiak a robotra:

"1.A mesterségesen létrehozott tárgy állandó emberi beavatkozás nélkül képes legyen válaszolni környezeti behatásokra (automatizáltság);

2.A mesterségesen létrehozott tárgy képes legyen hasonlóan viselkedni, mint egy természetes intelligenciával rendelkező élőlény, még ha az azonos viselkedés mögött eltérő mechanizmus is húzódik meg (TI szimuláltság – ilyen értelemben beszélhetünk pl. a számítógépes játékok gépirányította karaktereinek „intelligenciájáról”);

3.Végül, a mesterségesen létrehozott tárgy képes legyen viselkedését célszerűen és megismételhető módon változtatni (tanulás) – ez utóbbi jelentés az, ami a modern MI-kutatásban előtérbe került, és jelenleg az MI fogalmával legjobban azonosítható."

[link]

Akkor ez vajon megcáfolná-e a lélek létezését?

(Szerintem nem)



2013. okt. 30. 18:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért cáfolná meg?Semmiköze az egésznek a lélek kérdéséhez.Ez az egész arra jó, hogy átvigyék az embert egy az egyben a gépekbe.Lesz egy robotmásolatunk.De ez semmit sem cáfol meg.
2013. okt. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"Miért cáfolná meg?"

Mert gyakorlatilag ugyanúgy azokat tudna érezni, gondolkodni, mint egy ember. Lenne öntudata is, meg minden.

2013. okt. 30. 18:39
 3/11 Grielean ***** válasza:
100%

Nem, nem hiszem, hogy ez bárki számára elfogadható cáfolat lenne (már akik nem eleve elfogultan hitetlenek az ilyen témákban, persze).

Mindenesetre, bár magam sem hiszek a lélek létezésében, de egy ilyen robot megalkotását én sem tekinteném alátámasztásnak a lélek cáfolatára.

A magam részéről úgy gondolom, azzal lehetne cáfolni a lélek létezését (abban a felfogásban, hogy a lélekből származik a tudat és az érzelmek), ha egy olyan robotot készítenének, amelybe az alapvető működéséhez kellő dolgokon kívül kizárólag a tanulás képességét programoznák bele, majd a robot évek tanulása, emberek megyfigyelése által önállóan képes lenne eljutni arra a szintre, hogy saját egzisztenciát, énképet, jellemet teremtsen magának, illetve képes legyen olyan érzelmi jellegű reakciókra, amelyeket sosem programoztak bele, kizárólag önmagából származnak.

2013. okt. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor, ez betudható teremtésnek?
2013. okt. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az még nem zárja ki a lélek létezésének lehetőségét, Kérdező, hogy nélküle működik a dolog.


Például meg tudjuk magyarázni az univerzum létrejöttét Isten szerepe nélkül is, de ez nem bizonyíték arra, hogy Isten nem létezik.

Vagy mondok mást:ott van az emberi szervezetben a vakbél.Nincs rá szükség, simán ellenénk nélküle, merthogy felesleges, mégis létezik.

2013. okt. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ment a zöld kéz mindenkinek.

Még ha vannak jöhetnek!

2013. okt. 30. 23:19
 7/11 anonim ***** válasza:
29%

Ki alkotná meg a mesterséges intelligenciát? És miféle intelligenciával rendelkezne az, aki megalkotja? Mesterségessel?


Legfeljebb mesterséges agy lehetne, de az agy a testhez tartozik, nem a lélekhez.

2013. okt. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem cáfolná meg. Amiket leírtál, abból nem feltétlenül következik, hogy a gépnek lenne lelke, már csak azért sem, mert a léleknek nincs ekzakt definíciója (ha jól tudom).


De tegyük fel, hogy ugyanolyan öntudata van, mint egy emberbek, érzésekkel, vágyakkal, stb. Ez nem a lélek létezését cáfolja, hanem azt a kijelentést, hogy a lélek az ember privilégiuma. Ettől a lélek még lélek marad, csak el kell fogadnunk, hogy a lélek létrehozható. Vagy másképp fogalmazva: Mi is egyfajta gépek vagyunk, lélekkel.


Amúgy szerintem soha nem tudhatjuk meg, hogy egy gépnek van-e öntudata, mivel még a környezetünkben lévő emberekről is csak feltételezzük, vizsgálni nem tudjuk. :)

2013. okt. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%
Ez a lélek definíciójától függ, ami (legalábbis ahogy én láttam eddig) nem igazán tiszta és nem egységes.
2013. okt. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom miért van lepontozva az előző, pedig teljesen igaza van.


Ha a lélekre úgy tekintünk, mint a tudathoz, a gondolkodáshoz szükséges szubsztancia, akkor esetleg cáfolhatja, de bőven lehet olyan lélekdefiníciókat alkotni, amiket nem cáfol.

2013. okt. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!