Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Eljön a világvége?

Eljön a világvége?

Figyelt kérdés

[link]


A cikk szövege:


"A vikingek üzenik: 100 nap sincs a világvégéig



A Yorkban megszólaló ősi kürt figyelmeztetett, hogy 2014. február 22-én Odin istent megöli Fenrir, a farkas, a földet és az eget méreg fogja befesteni, míg a tengerek elöntik a szárazföldeket, vagyis elkövetkezik egy újabb világvége.

Ha a vikingek ma is élnének, valószínűleg frászt kaptak volna, ugyanis november 15-én az angliai York városában megszólalt a kürt, jelezve, hogy a skandináv mitológia szerint száz nap elteltével eljön a világvége, azaz a Ragnarök. A vikingek szerint a mitikus Gjallerhorn-t Heimdallr istennek kellett megfújnia.

Az apokalipszist a vikingek szerint jól értelmezhető jelek fogják megelőzni: gyakori földrengések következnek be, három egymás utáni fagyos tél követi egymást, amelyek között nem lesz nyár, a kürt hangja pedig csatába szólítja Odin fiait, s végül az isten is életét veszíti, halála után pedig a szárazföld a tengerbe csúszik. Az erkölcs semmivé lesz, s a világ minden táján harcok tüze lobban fel. Skoll, a másik farkas felfalja a Napot, míg testvére, Hati megeszi a Holdat, a csillagok eltűnnek az égről, a Föld pedig örök sötétségbe borul.

A vikingek történetét kutató szakértők kiszámolták, hogy a viking végnap a mai naptárunk szerint 2014. február 22-én következik be. Danielle Daglan, a Vikingkutató Központ munkatársa szerint a legenda arról ír, hogy a Ragnarök bekövetkeztekor testvér testvér ellen támad, eltűnnek a határok, s ami valaha létezett, megszűnik. A kutató szerint különös véletlen, hogy mára a globalizáció és az internet világában szinte bárkivel a földgolyón kapcsolatot tudunk létesíteni, ily módon a határok valóban leomlottak.

A télre vonatkozó jóslatok sem maradhatnak modernkori párhuzam nélkül, hiszen a klímakutatók egy újabb kis jégkorszak beköszöntére számítanak, bár természetesen nem a nyári hónapok teljes kimaradásával. A mítosz másik része szerint a világ végezetével a Midgard Serpent néven is emlegetett Jormungand óriáskígyó a farkába harap, s kilép az óceánból. Különös egybeesés, hogy nemrégiben Kalifornia partjainál két hatalmas kígyószerű hal vetődött partra.

A vikingek nem véletlenül tették az apokalipszis idejét február 22-re, ugyanis hagyományosan ez a Jolablot-fesztivál napja, amely a tél végét jelölte az északiaknál. Azonban ha e napon nem ér véget a hideg évszak: megérkezett a Ragnarök."


2013. nov. 20. 12:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen. De semmi pánik, annyi világvégét túléltünk már... most sem lesz ez másként.
2013. nov. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
eljön, de feb 23.-ára kialszod.
2013. nov. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ne félj! Ezt is túl fogjuk élni.
2013. nov. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
91%

... Ajánlom "Az arc nélküli manus" Világvége című videóját. Te most tényleg elhiszed, hogy jön a világvége? Ne légy ennyire naiv! Ha jön, te úgyse fogod tudni, hogy mikor és hogyan fog történni. Csak annyit tehetsy, hogy úgy éled mindennapjaidat, mintha az utolsó lenne, és akkor nem kell félned.


Különben is, a halál bármikor megtörténhet, legyen az holnap vagy 50 év múlva, de ez nem biztos hogy pont akkor lesz, amikor a világvége is.

2013. nov. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"Danielle Daglan, a Vikingkutató Központ munkatársa szerint a legenda arról ír, hogy a Ragnarök bekövetkeztekor testvér testvér ellen támad, eltűnnek a határok, s ami valaha létezett, megszűnik. A kutató szerint különös véletlen, hogy mára a globalizáció és az internet világában szinte bárkivel a földgolyón kapcsolatot tudunk létesíteni, ily módon a határok valóban leomlottak. "


Én tudom, én tudom!!! Szivassuk meg a Ragnarököt: ne forduljunk egymás ellen!


De aki fújkálja azt a k__rvah kürtöt, azzal lenyeletem!


:D

2013. nov. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
2013. nov. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A Fekete ***** válasza:
100%
A világvége 4 milliárd év múlva következik be, amikor kihuny a Nap.
2013. nov. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%
Kár aggódni, Thor megment minket!
2013. nov. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%
Igen! Eljön s minden meghalunk. Őszintén miért érdekel? Ha eljön úgyse tudsz tenni semmit ellene...
2013. nov. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

A vikingeknek szinte zéró volt a spirituális intelligenciája.


Akkor már a majákokban jobban lehetett bízni. Igaz ők nem is mondták azt hogy világ vége lesz.

2013. nov. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!