Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Kiket érdemes még ismerni...

Kiket érdemes még ismerni Papajin, Sri Ramana Maharshin és Adyashantin kívül?

Figyelt kérdés

2013. dec. 29. 15:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ők meg kicsodák? Azon kívül, hogy emberek.
2013. dec. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
utánuk lehet nézni neten, keresni videókat, könyveket, és azok majd helyettem bemutatják őket. :)
2013. dec. 29. 16:49
 3/19 anonim ***** válasza:
Ha tudod kik ők, akkor miért én keressek rá? Pár szóban be lehet öket mutatni.
2013. dec. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

De ha ennyire érdekel kik ők, miért nem néztél Te utána a két komment között eltelt 1 óra alatt?:) Engem már megevett volna a kíváncsiság, hogy rákeressek.


Egyébként úgy látom Sri Ramana Maharshin indiai guru és mester.

[link]

Adyashantin valami spirituális tanítónak néz ki, de ő Amerikai.

Ez a válaszolónak ment.


A kérdezőnek: én még egy hozzá hasonlót ismerek, magyarul is megjelent a könyve. Sant Darshan Singh - Titkok titka. Szintén indiai származású, nekem Ramanához tűnik hasonlónak.

2013. dec. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Szvámi véda, Szvámi ráma.

Paramahansza Jogananda

2013. dec. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Eckart Tolle jelenleg a legelismertebb, legnepszerubb, legerthetobb, legautentikusabb spiritualis tanito. Hallgass meg tole egy 5-10 perces videot hogy velemenyt formalhass. Nem beszel melle, es foleg ertehto az europaiak szamara is.
2013. dec. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! :) Nem tudok mit írni az első kérdezőnek, meg nem is lenne értelme. Ezekről az emberekről aligha lehet beszélni. Meg lehet mondani, hogy mikor születtek, hol éltek, mivel foglalkoztak, csak nem ez a lényeg. Ami meg lényeg (az övéké, az életé) azt meg csak ők tudták/tudják elmondani. Ezek az emberek nem politikusok, hogy felsoroljuk, ki mikor kampányolt, meg ilyen *körségek. Csak az európai hiszi, hogy ilyen lényegtelen információkból bármit megtud a másikról. Tolle bácsit ismerem, de ő már annyira mainstream, hogy kételkedem abban, hogy egy valódi tanítót, segítőt az egész világon tárt karokkal várnak, és hogy ennyi mindenkinek megfelel, és hogy ennyien ismerik. Ha tényleg jó, lehet én tévedek, de köré már egy ideakép van építve, ami engem mondjuk megakadályoz abban, hogy ne úgy tekintsek rá, mint valami divatfigurára. A többi tippet még egyszer nagyon szépen köszönöm! :)
2013. dec. 29. 18:28
 8/19 anonim ***** válasza:

Tolle mond jókat, de azért nagyon felületes.

Inkább a jógával kapcsolatos dolgokat érdemes figyelni.


Amit nagyon tudom még ajánlani az Ken Wilber. Eléggé oda kell tegye magát az ember agyban, ha át akarja látni amiről beszél, de nagyon érdemes. Tudományos szempontból is vizsgálja a spirituális témákat. Illetve összeköti a pszichológiával, arról beszél, hogy hol végződik a pszichológia és hol kezdődik a spiritualitás.

2013. dec. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Akkor ez a Ken Wilber kicsit olyasmi, mint a Paul Brunton esetleg?
2013. dec. 29. 19:33
 10/19 anonim ***** válasza:
Róla nem hallotam még, de utána nézek. Érdekesnek tűnik azok alapján, amit most olvastam. Wilbert nagyon érdemes olvasni. Sokat változott az életem pozitív irányba, amióta olvastam tőle a működő szellem rövid történetét. Jobban el tudom magam helyezni a világban.
2013. dec. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!