Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Csak én érzem úgy, hogy Isten...

Csak én érzem úgy, hogy Isten egy képmutató, személyválogató Isten?

Figyelt kérdés

2014. febr. 15. 14:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy érzem, hogy nem létezik.
2014. febr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
29%

Isten neked személyesen olyan amilyennek te megéled.

Nekem tök más.

2014. febr. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


ApCsel 10:34 Péter pedig megnyitotta száját, és azt mondta: Most értettem meg igazán, hogy Isten nem személyválogató,

35 hanem minden népben kedves előtte, aki őt féli, és igazságot cselekszik.

2014. febr. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
utolsó köszi:) .de ez nekem még mindig kevés...nem igazságos..nem egyformán becsüli az embereket,hiába követik és szeretik..ő dönt mindenki sorsa,élete és áldásai között..nagyon sok mindennel nem foglalkozik,de ha hibázol többszörösét veri el rajtad...szeretheted,követheted,újra és újra hűségesen visszatérhetsz hozzá nem becsüli meg,észrevétlenül is több gondot ad nyakadba,akármit próbálsz javítani a helyzeteden,nem vesz részt benne..mi több..azzal hogy nem az én utam kihátrál belőle..még akkor is mikor jó dolgok követik...szüntelenül beszélek,hozzá,keresem...de nem hogy előrébb kerülnék folyton csak tanít és fájdalmakat kapok...ha más úton járok azért,ha gondok jönnek ráfogja hogy próbatétel,ha emberileg megfáradok..arra fogja hogy hűtlen vagyok...mindig van kifogás...bizonyíték persze nincs az időt remekül húzza ..feleslegesen vált reményt az emberben...és ah nem sikerül az a válsz nem is ígérte meg sosem...azélet adta bűnök miatt százszor fizet meg..ő nem hibázik,nem vét,tökéletes,de emberek milliónak a szívét nem bírja elnyerni...
2014. febr. 15. 15:40
 5/13 anonim válasza:
Egy kicsit még művelődj a témában. Javaslom Ken Wilber könyveit.
2014. febr. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
35%

Vidiripi


"de ez nekem még mindig kevés..."


Akkor olvasd a Bibliát. Ne az emberek mondják meg neked hogy mit kel tenned.


".nem igazságos..nem egyformán becsüli az embereket..."


Igaz! ApCsel 10:35 hanem minden népben kedves előtte, aki őt féli, és igazságot cselekszik.


"...ő dönt mindenki sorsa,élete és áldásai között..nagyon sok mindennel nem foglalkozik,..."


Itt egy történetet. Nem a Bibliából való. De csak akkor vedd komolyan ha hiszed hogy lehetséges.


"Egyszer történt egy hajótörés, amit csak egy ember élt túl. Őt a víz egy lakatlan sziget partjára vetette. Azon imádkozott nap mint nap, hogy jöjjön és mentse meg valaki. Mindennap kémlelte a horizontot, hátha meglát egy hajót, ami megmentheti, de hiába. Végül, beletörődve sorsába, épített magának egy kis kunyhót a szigeten.

Aztán egy napon, amikor elment halászni, hogy legyen aznapra is mit ennie, szörnyű dologra ért vissza. Az egész kunyhó lángokban állt! Teljesen elégett, úgy, hogy csak hamu maradt belőle. A hajótörött teljesen elkeseredett. Nemcsak hogy hajótörést szenvedett, de mire beletörődött sorsába és épített magának egy kis zárt menedéket, az is oda lett.

“Hogy tehetted ezt velem Istenem? Mivel érdemeltem ki ezt a rosszat? Pedig már kezdtem megbarátkozni az egyedüllét gondolatával, és olyan jól éreztem magam ebben a kis kunyhóban, miért kellett ezt is elvenned tőlem?” – kiáltott Istenhez.

Másnap kora reggel, amikor kisírt szemét kinyitotta, arra ébredt, hogy kiköt egy hajó. Nem hitt a szemének! Amikor felszállt a hajóra megkérdezte a kapitányt, hogy honnan tudták, hogy ő ott van.

“Abból a nagy füstből, amit csináltál. Abból láttuk, hogy van itt valaki a lakatlan szigeten.” – felelte a kapitány.

Az ember életében vannak olyan időszakok, amikor mindent elveszettnek érez, mert annyi rossz dolog történik vele. De az életnek minden negatív történésre van egy pozitív válasza!"


Isten nem a háromkívánság. Ha ezt hiszed akkor hatalmas tévedésben vagy és semmit nem értettél meg. Ez nem azt jelenti hogy semmit nem lehet kérni tőle.


"...de nem hogy előrébb kerülnék folyton csak tanít és fájdalmakat kapok..."


Miért apád téged soha nem tanított semmire? Ebben a világban a fájdalom természetes. De ez nem azt jelenti hogy a fájdalmad Isten akarata lenne.

Jób is hatalmas fájdalmakat élt át és elveszített mindent. Olyan ez mint a sportoló és az edzés. Egy súlyemelő olyan súlyokat képes megemelni amit egy hétköznapi ember nem igen. Azért mert nincs edzésben. Arra még nem gondoltál hogy talán felkészít valamire a fájdalom?

Nem biztos hogy így van ez csak találgatás részemről.

2014. febr. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
nos nema tudásommal van baj hanem nem érint meg..elegem volt abból,hogy mindenki jön a tudással miközben a lelkem az ami csalódott a legtöbbet...nem akarok olvasni..annyi könyvet,és okosságot ,igehírdetést hallottam már és hozzáteszem Bibliát is 25 éve keresztény vagyok mióta az eszemet tudom...teológiát hallgatok...szóval mindent tudok a Bibliáról nem kellenek a kioktató és okoskodó vélemények köszönöm...ami meg a többit illeti kedves vidilipi sokszor sokféleképpen cselekedtem az igazságot mi több folyton azt teszem amit ő akar szeretetben hűségben..idejött megint egy nagy nagy Isten hívő hát köszönöm de nem kérek hittérítést főleg ha Jehovás vagy akkor pláne....csak mint keresztény a kereszténynek hadd mondjam el neked nem meggyőzni kell a tudásoddal a másikat hanem lélekkel kéne megközelítened az ilyen kérdéseket...nem a tudással van bajom a tapasztalat hiányával...te jó tét lélek ....képes voltál bemásolni egy kész regényt ide,és nem mondtál vele semmi újat..még engem akarsz kioktatni....tisztában vagyok vele nem 3 kívánságról volt itt szó sem...ennél azért sokkal bonyolultabb a helyzet mint ahogy te naiv módon hiszed...nem lehetsz egy tizenévesnél idősebb ebből látszik..te a nagy Isten hívő majd megmondod a tutit...szánalmas vagy!!És nem a tanítással van bajom bár ezt is hiába fejteném ki..nagyon is szeretem a tanításokat...ha csatlakozik vele együtt igai valóságos megtapasztalás is...és így végső mondatom hadd legyen csak annyi jobb lett volna ha be sem jössz ide!!További jó vallásosságot!!
2014. febr. 15. 17:47
 8/13 anonim ***** válasza:

Mindenki a saját maga istene, te határoztad meg a másvilágon, hogy milyen életed lesz.


A keresztények meg ne vegyék sértésnek, de a keresztény vallás egy kitalált vallás, semmi több. Évszázadokon át, az emberek félelmén és butaságán szedte meg magát, és aki erre rájött az eretnek volt aki tűzön végezte.

2014. febr. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!

Nagyon fájdalmasnak és hihetetlenül csalódottnak látlak a szavak mögött. Azt írod, sok mindenen keresztülmentél, és mégis úgy érzed, Isten elfordult tőled, hiába tettél meg mindent a kedvéért. Csak a Bibliáról írsz pár szót, azt is elég csalódottan, és sajnos nem tudom, mennyire érdeklődsz vagy mennyire vagy nyitott más vallások igaza felé. (Nem a Jehovákra gondolok, sőt semmi olyasmire, aminek köze van a Bibliához.) Nem tudom, mire gondolsz akkor, amikor azt a szót írod, hogy: Isten.

Magam is végigjártam egy elég nehéz utat, sokat szenvedtem, és időnként sokat olvastam, de minden könyvben éreztem valamit, ami nem oda illő, amit nem tehet meg vagy nem nézhet el egy igazságos és mindenekfelett álló Isten.

Végül egy olyan kép állt össze a fejemben, mely leginkább a buddhizmushoz hasonlít, és a lélekvándorlásról szól. Sokáig nem akartam elfogadni, hogy a reinkarnáció szerint bizony magunk is felelősek vagyunk az életünkért, de ez megmagyarázza azokat az igazságtalanságokat, amiket felsoroltál, s amelyekre semmilyen más vallástól nem kaptam választ. A reinkarnáció az egyetlen olyan "hit", mely szerint Isten végtelenül igazságos, törvényei alól nincs kibúvó egyetlen léleknek sem, és mégis számtalanszor megadja az esélyt a tanulásra, a fejlődésre. Nem akar megtéríteni senkit, nem toboroz híveket, megvárja, míg az emberek maguktól jutnak el hozzájuk, és minden más vallást a legteljesebb mértékben tiszteletben tart, mondván, hogy bármilyen út jó lehet, mely előrébb visz.

Sajnos fájdalmas felismerés volt, de megváltoztatta az életemet. (Annak idején reformátusnak kereszteltek, de ez ma már csak azt jelenti számomra, hogy hálás vagyok, amiért valahonnan elindulhattam.)

Fogalmam sincs, hogy jelent-e számodra valamit a válaszom, de azt remélem, megtalálod a kiutat a mélypontról, ahol éppen vagy, és elindulsz valamerre. (Ehhez sajnos az kell, hogy elengedd azt a tudást, amit eddig összegyűjtöttél, és valami mást kezdj keresni.)


Sok sikert és kitartást a nehéz úton!

2014. febr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező!


"nos nema tudásommal van baj hanem nem érint meg..elegem volt abból,hogy mindenki jön a tudással miközben a lelkem az ami csalódott a legtöbbet..."


Miben csalódott a lelked?


"nem akarok olvasni..annyi könyvet,és okosságot ,igehírdetést hallottam már és hozzáteszem Bibliát is 25 éve keresztény vagyok mióta az eszemet tudom...teológiát hallgatok...szóval mindent tudok a Bibliáról nem kellenek a kioktató és okoskodó vélemények köszönöm."


Akkor ne olvass! Nem kötelező. Hoppá ez lehet hogy kioktatás volt. Bocs! :)))


".ami meg a többit illeti kedves vidilipi sokszor sokféleképpen cselekedtem az igazságot mi több folyton azt teszem amit ő akar szeretetben hűségben..idejött megint egy nagy nagy Isten hívő hát köszönöm de nem kérek hittérítést főleg ha Jehovás vagy akkor pláne."


1. Nem vagyok hittérítő. Hogyan is téríthetnélek meg ha már elvileg van hited. Ha meg nincs akkor hogyan lesz? Általam? Izé ha van tudásod akkor nagyon jól tudod hogy ebben a kérdésben mi a helyzet.

2. Nem Jehovás hanem Jehova tanúi és látszik hogy róluk viszont nem sokat tudsz.

3. Nem vagyok Jehova tanúja. De ismerem őket.

4. Ha esetleg még is az lett volna a szándékom hogy megtérítselek azt biztos hogy nem Őrtorony teológiával tenném.


"csak mint keresztény a kereszténynek hadd mondjam el neked nem meggyőzni kell a tudásoddal a másikat hanem lélekkel kéne megközelítened az ilyen kérdéseket...nem a tudással van bajom a tapasztalat hiányával"


Igen látom én is hogy nem a tudásoddal van a baj. Neked az emberekkel és a világgal van a bajod.

De e miatt ne izgulj én is így vagyok vele.

Viszont ami a tudást illeti akkor én iszonyúan le vagyok maradva. Több mint 22 évvel. Minimum.

Lélekkel közelítettem meg azért küldtem a történetet.


".te jó tét lélek ....képes voltál bemásolni egy kész regényt ide,és nem mondtál vele semmi újat..még engem akarsz kioktatni."


Hoppá te azt hitted hogy újat fog neked valaki mondani? Akkor neked csak van hited.


"ennél azért sokkal bonyolultabb a helyzet mint ahogy te naiv módon hiszed...nem lehetsz egy tizenévesnél idősebb ebből látszik"


Nos akkor tessék felvilágosítani bácsi kérem. De egyszerűen fogalmazva mer koromból fakadóan nem érteném meg a bonyolult dolgokat. Előre is köszönöm!


"te a nagy Isten hívő majd megmondod a tutit...szánalmas vagy!"


Tudom! Ezzel nem mondtál újat nem te vagy az első aki ilyen véleményen van és még csak prófétai státusz sem kell hozzá hogy az mondjam nem is az utolsó.


"És nem a tanítással van bajom bár ezt is hiába fejteném ki..nagyon is szeretem a tanításokat...ha csatlakozik vele együtt igai valóságos megtapasztalás is...és így végső mondatom hadd legyen csak annyi jobb lett volna ha be sem jössz ide!"


Eső után köpönyeg. De köszi a tanácsot majd feldolgozom!

2014. febr. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!