Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek megér ez a karkötő...

Nagy Anna Julianna kérdése:

Szerintetek megér ez a karkötő ennyit? Rózsakvarcból van, nagyon szép,1400 Ft, az apródon láttam. És valóban van jótékony hatása?

Figyelt kérdés

Íme a karkötő: Felhasználásának rövid összefoglalása :

a lelki terhek megszüntetése, a vízerek leárnyékolása, mágneses mezők abszorbeálása, használhatjuk kelések ellen, megszünteti az agressziót erőszakos jelenetekkel tartkított rémálmok esetében.

Vérszegénység ellen, angina pectoris esetében, félelmi állapotokban, segít a harag feldolgozásában, erősíti az ereket, segít asztma esetében, nyugtatja és enyhíti a kedélyállapotot.

Mozgási és egyensúlyi zavaroknál, női betegségek esetén, termékenység fokozására, érzelmi ridegség ellen, negatív rezgések és energiák ellen.

Erősíti az idegeket, fokozza a romantikát, alvási zavarok, álmatlanság esetében és segíti az alkotó gondolatokat. Elbizakodottság ellen is hatásos. Felhasználásának rövid összefoglalása :

a lelki terhek megszüntetése, a vízerek leárnyékolása, mágneses mezők abszorbeálása, használhatjuk kelések ellen, megszünteti az agressziót erőszakos jelenetekkel tartkított rémálmok esetében.

Vérszegénység ellen, angina pectoris esetében, félelmi állapotokban, segít a harag feldolgozásában, erősíti az ereket, segít asztma esetében, nyugtatja és enyhíti a kedélyállapotot.

Mozgási és egyensúlyi zavaroknál, női betegségek esetén, termékenység fokozására, érzelmi ridegség ellen, negatív rezgések és energiák ellen.

Erősíti az idegeket, fokozza a romantikát, alvási zavarok, álmatlanság esetében és segíti az alkotó gondolatokat. Elbizakodottság ellen is hatásos.



2014. márc. 14. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha szép, ás neked tetszik, akkor megéri. Akár van valamilyen hatása, akár nincs.
2014. márc. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha tetszik a karkötő, akkor megéri. Amúgy SEMMILYEN hatása nincs az ásványoknak, drágaköveknek, maximum placebo. Tudom, hogy rengeteg helyen írják, hogy van, de attól még sajnos nem igaz.

Ha tetszik, vedd meg, mert nem nagy pénz, de ne várj tőle semmi különöset.

2014. márc. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Passiflora ***** válasza:

Hogy el tudd dönteni, hogy megéri-e, érdemes összehasonlítanod máshol kapható, hasonló jellegű és méretű darabokkal.


(Nem linkeltél be képet, de például nyilván nem mindegy, hogy 6, 8, 10 vagy 12 mm-es golyókból van fűzve, vagy esetleg törmelékköves (splitter), vagy valamilyen különlegesebb alakra csiszolt gyöngyökből van fűzve.)


Ilyen áron egyébként már egész szép darabokat találsz aukciós oldalakon is.


Ha egy tanácsot megfogadsz, én olyat ajánlanék, ami rugalmas damilra van fűzve, fém alkatrészek nélkül.


Nagy divat lett, hogy a fém kapcsokon kívül fém köztes gyöngyöket, gyöngykupakokat, "fityegőket", távtartókat stb. is felhasználnak az ásvány ékszerek készítéséhez, gyakran a "tibeti ezüstnek" nevezett fém ötvözetből, amit nálunk is, és az eBay-en is filléres áron lehet kapni.


[link]


Az áruk alapján minimális realitásérzékkel mindenkinek egyértelmű lehetne, hogy nem tartalmazhatnak minimum 38% ezüstöt, és nem tibeti kézművesek készítették őket egyenként megmunkálva, hanem kínai üzemekben készülnek nagy mennyiségben, sorozatgyártással, öntési technológiával.


Az még a kisebbik baj, hogy laborvizsgálatok eredményei szerint jó esetben is csak nyomokban tartalmaznak ezüstöt, a nagyobbik az, tartalmazhatnak toxikus, az egészségre súlyosan káros fémeket, többek között ólmot és arzént.


Idézek abból a cikkből, aminek a hivatkozását lejjebb beszúrtam:


"Egy kaliforniai cég a világ különböző részeiről, Anglia, Ausztrália, Kína, Hong Kong és USA vásároltak tibeti ezüstnek hirdetett ékszereket, melyeket laboratóriumi vizsgálatnak vetettek alá. A vizsgálat eredménye szerint a legtöbb Tibeti ezüstként eladott ékszernek az ezüst tartalma 0.00 százalék volt. A 12 teszt ékszerből 5 darabban találták meg az ezüst nyomait ami számokban 0.0004%, 0.14%, 0.24%, 0.35%, 1.23%


Sajnos a vizsgálati adatok ennél még sokkal súlyosabb dolgokra derítettek fényt.


Milyen fémeket tartalmaztak az ékszerek az ezüst helyett?


A laboratóriumi vizsgálat szerint a tibeti ezüstként értékesített ékszerek az egészségre nagy mértékben káros erősen mérgező anyagokat tartalmaztak. Volt olyan ékszer amelynek 54% volt az ólomtartalma és 1.3% arzenic-ot is kimutattak (ez magyarul arzén, csak elfelejtették lefordítani angolról). Ez egy rendkívül erős méreg melynek többek között rákkeltő hatása is van."


Mindenkinek, akinek ilyen ékszere van, vagy ilyet ajándékozna valaha másnak, érdemes lenne elolvasnia azt az enyhén szólva megdöbbentő cikket, amiből idéztem:


[link]


Rugalmas gumidamilra már sokszor fűztem saját magamnak is, és ajándékba is ásvány alapanyagokból karkötőt és nyakláncot. Évek óta jól bírják a "gyűrődést", és szerintem praktikusabbak is amiatt, hogy nem kell a bekapcsolással bajlódni.


Sok sikert Neked a választáshoz, és legyen benne sok örömöd! :-)

2014. márc. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Passiflora nagyon elgondolkodtató amit írtál! Amúgy én is nézegettem ilyen ékszereket, szépek, de azért elég drágának tűnik 2000 Ft.... Szerintem ha szép megér 1400Ft :) Hol láttad?
2014. márc. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :) Akkor meg is veszem :D
2014. márc. 14. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!