Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a jelentése ennek a szimból...

Mi a jelentése ennek a szimbólumnak?

Figyelt kérdés

[link]


(Tudom, nagyon amatőr módon lett megrajzolva, de azért kivehető. :D)

Azok a csigák ehhez hasonlítanak:

[link]


ÉS még a közepén van egy pont, amit kielejtettem, ha ez lényeges


2014. máj. 12. 19:13
 1/7 Mysterion777 ***** válasza:
41%

[link]

Szentháromságot jelképezi, illetve díszítő jelleggel magát a hitet tükrözi.


http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__2151..

2014. máj. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. máj. 12. 19:42
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kelta eredetu szimbolumok, a termeszetben rejlo harmas egyseget jelkepezik. (pl. test-lelek-szellem, erzelem-ertelem-akarat, szuletes-fejlodes-halal)
2014. máj. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen ugyanaz mint a bosziknál az Hekáté kereke vagy élet kereke


azaz az élet körforgását szimbolizálja


születés termékenység és halál

2014. máj. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Laylah ***** válasza:

Ez azért ennél bonyolultabb szimbolika (és a kereszténységhez meg a szentháromsághoz egyáltalán semmi köze, ez ősi kelta szimbólumrendszer).

A háromszög három oldalánál egy-egy triquetra van, ami egy hármasság-szimbólum (a kelta hagyományokban a hármasság alap dolog volt, sok mindent jelképez), ugyanúgy, mint a középen, körbe foglalt triskele, bár ez utóbbi emlékeim szerint a fejlődéssel is kapcsolatban áll. Triquetra = 3, 3 triquetra = 9, ami a kelták másik legfőbb szent száma volt. A felfelé mutató háromszög jelentheti a tűz elemet, de a férfias energiatípust is. A triskelét körbevevő kör védelmet, vagy akár elszigeteltséget is jelenthet.

Összességében úgy tudnám megfogalmazni, hogy harmonikus, biztonságos, aktív, kiegyensúlyozott életet jelöl, melyben zavartalanul zajlik az egyén testi, lelki, és szellemi fejlődése.

2014. máj. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Luna Moon (Mia) válasza:
Kinek mit jelent. Nekem van egy ilyen nyakláncom és nekem személy szerint a három öcsémet jelképezi.
2016. júl. 20. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
51%
Valakinek meg az Alfa Béta Omega a jelentése :3 forever Teen Wolf <3
2016. okt. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!