Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Igaz-e ez? : "A teremtő...

Igaz-e ez? : "A teremtő csapdát állt teremtményeinek és az általa teremtett világ korlátai közé zárja őket. "?

Figyelt kérdés

A teremtésben kezdettől fogva benne van a dekadencia (hanyatlás) magva.

Olyan teremtés, ami tökéletes, nem létezik.

A teremtő mindig csapdaállító is egyben.

A teremtő a teremtéssel önmagát és az általa teremtett lényeket (tartamokat) is becsapdázza.

Annak, hogy felül "tisztaság" van és "rend", az alul lévő "pokol" az ára.

A teremtésben mindig mindenért fizetni kell.

A teremtés hozza létre a mennyet és poklot - iszonyú ez és igaz.

A kígyó kezdettől a végig hatol és ő maga a titkos motor. ...és ez az életnek fája, mely egyben a jó és a rossz (titkos) tudásának magva is. (ott van a "kert" közepén... és nem véletlenül van ott)

A szeretet sok vétket elfedez, de nem az összeset.

Végül két nézet marad és megküzdenek egymással.

A szintézis: a nem-nézet, a nézetek ellobbanása.

...ha a nézetek ellobbannak, ellobban a lét is. (a kígyó ereje ekkor hanyatlik alá... és már nem számít a tudás (sem) )

...

Egyedül a Buddhának volt (van) igaza?

...

A kérdés arra irányul, hogy tökéletlen-e minden lét? (Tökéletlen azt jelenti: megoldhatatlan... =katartikus és egyéb szintézis által nem oldható fel.)



2014. jún. 16. 14:01
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Igaz-e az, hogy a teremtő és teremtménye egymástól függő viszonyban vannak, tehát egymás okozóinak és okozatainak is tekinthetők?


...tehát: Isten nem különb, mint az Ember. Ahogyan az Isten használ(hat)ja az Embert, ugyanúgy használ(hat)ja az Ember is Istent.


Valójában az egész energetika és a hozzá kapcsolódó ismeretek.

2014. jún. 16. 14:06
 2/13 A kérdező kommentje:

"A teremtő csapdát állít teremtményeinek és az általa teremtett világ korlátai közé zárja őket. "


A kígyó kezdettől a végig hatol és ő maga a titkos motor. ...és ez az életnek fája, mely egyben a jó és a rossz (titkos) tudásának fája is. (ott van a "kert" közepén... és nem véletlenül van ott)


Valójában az egész energetika, és a hozzá kapcsolódó ismeretek.

2014. jún. 16. 14:10
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Minden a széthullás felé tart, az entrópia megteszi hatását.

Tökéletlen ember tökéletlen teremtőt képzel, aki tökéletlen világot alkot.

2014. jún. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A teremtés maga tökéletes, az anyag is az, csak az élőlények nem azok. A világ tökéletes, még az embernek is van olyan része különben nem lenne semmi esély (emiatt akarunk tökéletesek lenni csak ezt is beburkolja a tökéletlenség) és mi már tökéletlennek születünk. Csináltunk tökéletlen világot, és benne minden alkotásunk tökéletlen, sőt a saját testünk és lelkünk is tökéletlen és sötét, ezért nem lenne szabad soha ezekre hallgatni, de ezeket csak a tökéletesség hallgattathatja el.

Van sok erő is, de csak a szeretet ereje tud csak tökéletes erő lenni. Van sok nézet is, de csak Isten nézete tud tökéletes lenni. Van sok tudás is, de csak a jámbor és önzetlen tudás üzi el a sötétséget, és hozza el a helyes cselekedetet, beszédet. Tehát lényegében a tökéletességhez csak tökéletes tudás kell, azt viszont nem lehet szerezni csak tökéletes lények által, nagy szerencsével kapcsolatba lehet lépni velük és hosszú idő alatt tökéletessé válni. Bizonyos fejlettség felett elkezdjük megutálni a tökéletlenséget, de a saját tökéletlenségtől nem lehet szabadulni, ekkor kezdenek ezek a lények segiteni. Egyébként minden tökéletlen dolognak meg kell halnia bennünk, végül a tökéletlen világnak is hogy tökéletesen nézzük és segitsük azt, ez fájdalommal jár, de maga a tökéletesség érzése nagy boldogság.

ez az egész érthetetlen, nem bizonyitható, szavakkal kifejezhetetlen dolog de tipikus példa hogy szeretni is csak tudással lehet de ez sokkal bonyolultabb világrejtély marad örökre

2014. jún. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

...ha egyik oldalról kohézió (összetartás) van, akkor a másik oldalról entrópiának (széthullásnak) kell lennie...

...és ezek egymást állító-tagadó minőségek.

...

Aki belekapaszkodik az abszolútumba, az a széthullás (szétszóródás) világába is belekapaszkodik.

...


"Minden a széthullás felé tart, az entrópia megteszi hatását. "


-Mindig mindenben.


"Tökéletlen ember tökéletlen teremtőt képzel, aki tökéletlen világot alkot."


-...ha van egy tökéletes teremtő, akkor miért tökéletlen a műve? (a lét, a teremtés... a lét, a teremtés minden eleme)

..

Ott van a mozdulatlan abszolútum (kívül a léten).... viszont mégis állandó kölcsönhatásban van a létezés egészével (persze őt/azt stb. nem érinti a létezés kettős kínja... lehet, hogy a létezés, a létezők számára csak egy olyan melléktermék, amiről tudomást sem vesz... miért rontaná el teljes örömét?)

...

2014. jún. 16. 14:46
 6/13 A kérdező kommentje:

Ha a létet egésznek tekintem és felszárnyalok a magasságokba, akkor a mélységekbe kell utána aláhullanom, mert ez a törvény.

(hányszor megjártam már az egeket, mégis itt vagyok)

...

Más: feltételezzük: Jézus igaz volt... a tanítása egyfajta titkos beavatás lehetett, amit szigorúan kisközösségeknek szánt.

...profanizálták (=eltömegesítették) (a tanítását) és ezzel átokká tették, mivel a társadalmi IGAZSÁGOSSÁG elvét írták vele felül.

A jézusi tanítás, amire olyan sokan hivatkoznak, kizárólag csak kisközösségeknél működik (működhet... egy darabig)... olyan a világban nincs és nem is lehet, hogy "mindenki mindenkit szeret" - ez valójában magától a "Gonosztól" való tanítás.

-Miért terjesztették mégis el?

-Azért, hogy felülírják vele a Bölcsek bölcsességét (ami a teremtett világnak oszlopa).

...

-Mit hoz a Vízöntő?

-Levegőt. Mindenféle szellemet... csupa légies elemet.

-Megváltatnak-e benne a tömegek?

-Nem. Újabb motorikus illúziókkal azonosulnak - pl. a "másokon történő segítés" illúziójával.


-Mi a motorja a világnak?

-A Máyá-Shakti, a Kígyó.

-Ki ábrázolta leghűbben?

-Crowley tarotja.

-A Biblia mit tesz a misztériumokkal, a titkokkal?

-Feltárja, de még sokkal inkább elrejti.

-Van-e köze a világnak a ("faragott") képekhez?

.Igen van, a világ "kifaragott" képek kötege... energiával telítődve megelevenednek (élni kezdenek) ezek a képek.

-Az erőtlen (!!!) győzhet-e a világ felett?

-Sosem.

-Mi a Nap?

-A Nagy Jelkép, a szétszóródás jelképe.

-A Nyugat minek a forrása?

-A halálé.

-A Kelet?

-Eredetileg az Életé.

-Észak?

-A Szenté.

-Dél?

-A Romlásé. (?)

2014. jún. 16. 15:05
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

1."Ha a létet egésznek tekintem és felszárnyalok a magasságokba, akkor a mélységekbe kell utána aláhullanom, mert ez a törvény.

(hányszor megjártam már az egeket, mégis itt vagyok)"


Te aztán nagyon önhitt vagy. Egyébként is aki igazán nagy magasságokat élt meg, a látott részleteiről beszél, nem pedig az érzésekről vagy (rosszabb esetben) magáról a tényről.


2."Ha a létet egésznek tekintem és felszárnyalok a magasságokba, akkor a mélységekbe kell utána aláhullanom, mert ez a törvény."


Ez csak karma, ha nincs karma soha többé nem lesz sötétség de azt csak hosszantartó tökéletes meditálással, tulajdonképpen az Ösvényen haladással lehet kiüriteni. és ha kiürült örökké csak a fényt látod, Buddha vagy. Hol vagy te még attól? nem is ismered még a legelejét sem.


Más: feltételezzük: Jézus igaz volt... a tanítása egyfajta titkos beavatás lehetett, amit szigorúan kisközösségeknek szánt.


Jézus igaz volt, ez nem feltételezés, és a tanitásainak volt ilyen része, de azt nem jegyezték le, csak a tanitványai tudták meg azok akiknek más, de szintén igazi Mesterük van.


...profanizálták (=eltömegesítették) (a tanítását) és ezzel átokká tették, mivel a társadalmi IGAZSÁGOSSÁG elvét írták vele felül.


Nem igaz, ez a tömegnek szól és jó ez igy mert szimpla és könnyen érthető, mégis hatalmas + igazolja létezését. De a hivőknek is jó, megerősiti őket céljukban, de ők már inkább a Mesterüktől tanulnak olyan dolgokat amelyeket Jézus csak privátban mondott el tanitványainak, és nem jegyezték le.


A jézusi tanítás, amire olyan sokan hivatkoznak, kizárólag csak kisközösségeknél működik (működhet... egy darabig)... olyan a világban nincs és nem is lehet, hogy "mindenki mindenkit szeret" - ez valójában magától a "Gonosztól" való tanítás.


Te nagyon el vagy tévelyedve, például ha minden passzol (nem aktiv a karma) akkor nagyon szép és boldog, erős vagy, mindenki szeret téged és te is szerethetsz mindenkit, ekkor a legkönnyebb a törvény. De a karma rögtön aktiválódik (hisz nagy és súlyos az az átlagembernél), és jön mindenféle dolog és érzés, unalom, hitetlenség, félelem, gyengeség stb. De egy pillanatra akkor is megtapasztalja az ember, és lesz reménye.


2.

-Mit hoz a Vízöntő?

-Levegőt. Mindenféle szellemet... csupa légies elemet.

-Megváltatnak-e benne a tömegek?

-Nem. Újabb motorikus illúziókkal azonosulnak - pl. a "másokon történő segítés" illúziójával.


Én teljesen figyelmen kivül hagyom a horoszkópokat és a mostani időket, és mindazt ami történik a külvilágban (pl politika), mindez a világra tartozik és nem rám. Csak az ujholdban hiszek nagyjábol, csak abban van tapasztalatom.


3.

-Mi a motorja a világnak?

-A Máyá-Shakti, a Kígyó.

-Ki ábrázolta leghűbben?

-Crowley tarotja.


Jó ez lehet igaz, de azt se tudod mi az; én segitek: ott van a saját testedben, ha sokáig ellenállsz meghallod a hangját de az tökéletesség hiján ellenállhatatlan, nagyon erős kisértő hatalma van, ősi idők óta felgyülemlett igen hangos testi kämikus gondolkodás, a vágy motorja.

Ez a leghatalmasabb gonosz, ezt kell legutoljára legyőzni hogy gonosz légy, olyan messzi dolog ez, szal ne törődj vele, csak a tökéletes gondolkodás üzi el, az Út elején még csak ritkán, kevés időre sikerülhet ez.

Ne a külsöségekkel törődj, keresd azt ami ne kämikus, ne azt nézd és vizsgáld hanem a bölcsességet, ami belül található és nem tud hozzaszólni käma. Ha nem szereted kämat, nem gondolkodsz rajta hanem a bölcsességet keresed, nem küzdesz ellene (mert hamar visszatér erősebben), és csak azt nem engeded neki hogy másoknak ártson.

2014. jún. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez a leghatalmasabb gonosz, ezt kell legutoljára legyőzni hogy gonosz légy


bocsi ezt totálisan elirtam mert siettem XDD

szóval kijavitom:

... ezt kell legutoljára legyőzni hogy teljesen és el nem múlóan felszabadulj, miután már sokminden mást legyőztél :)

2014. jún. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

" Egyébként is aki igazán nagy magasságokat élt meg, a látott részleteiről beszél, nem pedig az érzésekről vagy (rosszabb esetben) magáról a tényről. "


-Mert vak és bölcsesség nélkül való - ezért azt hiszi, hogy alapvető tapasztalatai a projektumok (kivetítések).

Az igaz ember csak saját magának hisz.

Igazam van? :-)


"azt csak hosszantartó tökéletes meditálással, tulajdonképpen az Ösvényen haladással lehet kiüriteni. és ha kiürült örökké csak a fényt látod"


-Nem lesz ez unalmas nekem? Akkor már jobb a szamszára. :-) Halál van mindenben, ami állandó, élet van mindenben, ami változás... a kettő egymást teremti és egyik sem igaz.


"De a karma rögtön aktiválódik (hisz nagy és súlyos az az átlagembernél), és jön mindenféle dolog és érzés, unalom, hitetlenség, félelem, gyengeség stb. De egy pillanatra akkor is megtapasztalja az ember, és lesz reménye. "


-És a reményével lesz (újabb) illúziója. Szamszára tüzes kereke tovább löki... újabb automatizmus.


Engem sem igazán érdekel a horoszkóposdi.


"Csak az ujholdban hiszek nagyjábol, csak abban van tapasztalatom. "


-Ez mit jelent? Nőnemű vagy?


"ó ez lehet igaz, de azt se tudod mi az; én segitek: ott van a saját testedben, ha sokáig ellenállsz meghallod a hangját de az tökéletesség hiján ellenállhatatlan, nagyon erős kisértő hatalma van,"


-Annak, aki az értelem útján jár, két nézete, két útja van: egyik a régi Buddháé, a másik a zsidók bölcselete. Ez a kettő egymást ellentételezi és kiegészíti.

A többi út (egyik sem) az értelmes emberé.


...


-Miért kellene gonosznak lennem... és miért kellene jónak lennem? :-)

Milyen érdekes, hogy elírtad! :-)

(ez a valóság így keletkezik)


"Ez a leghatalmasabb gonosz, ezt kell legutoljára legyőzni hogy gonosz légy


bocsi ezt totálisan elirtam mert siettem XDD

szóval kijavitom:

... ezt kell legutoljára legyőzni hogy teljesen és el nem múlóan felszabadulj, miután már sokminden mást legyőztél :)

"


-Milyen szépen megfogalmaztad! (átfogalmaztad)

Érdekesség: a vallások is pontosan így fogalmazódtak át az elmúlt évszázadokban.... döbbenet megérteni... Olyan "szépekké" és olyan "jókká" lettek, hogy az ember el sem hiszi, hogy ilyen szépség és ilyen jóság létezik.

Vallásaink egyszerűen megcáfolják a realitást. (?!)

-Mit jelent ez?

-Még jobban polarizálódtak. (sarkítódtak) (a látszatok szerint... aszerint, amit a szem lát).

-Miért tették ezt?

-Mert a látszatoknak (látszatnak) próbálnak megfelelni, ahhoz igazodnak.

-Miért?

-Mert maguk is (mind) látszatokká lettek. (hasonló a hasonlóhoz)


...

Amit írtál bemásolom egyben, mert érdekes és elgondolkoztató, valamint szórakoztató:


-Mi a motorja a világnak?

-A Máyá-Shakti, a Kígyó.

-Ki ábrázolta leghűbben?

-Crowley tarotja.


"Jó ez lehet igaz, de azt se tudod mi az; én segitek: ott van a saját testedben, ha sokáig ellenállsz meghallod a hangját de az tökéletesség hiján ellenállhatatlan, nagyon erős kisértő hatalma van, ősi idők óta felgyülemlett igen hangos testi kämikus gondolkodás, a vágy motorja.

Ez a leghatalmasabb gonosz, ezt kell legutoljára legyőzni hogy gonosz légy, olyan messzi dolog ez, szal ne törődj vele, csak a tökéletes gondolkodás üzi el, az Út elején még csak ritkán, kevés időre sikerülhet ez.

Ne a külsöségekkel törődj, keresd azt ami ne kämikus, ne azt nézd és vizsgáld hanem a bölcsességet, ami belül található és nem tud hozzaszólni käma. Ha nem szereted kämat, nem gondolkodsz rajta hanem a bölcsességet keresed, nem küzdesz ellene (mert hamar visszatér erősebben), és csak azt nem engeded neki hogy másoknak ártson."


"Ez a leghatalmasabb gonosz, ezt kell legutoljára legyőzni hogy gonosz légy


bocsi ezt totálisan elirtam mert siettem XDD

szóval kijavitom:

... ezt kell legutoljára legyőzni hogy teljesen és el nem múlóan felszabadulj, miután már sokminden mást legyőztél :)

"

2014. jún. 16. 23:56
 10/13 A kérdező kommentje:

A teremtés azért sem tökéletes, mert újabban (linux alatt) hiába ütöm be böngészőben az "í" betűt, nem jelenik meg.

...és mi, modern ostobák, erre tettük az életünket: számítástechnikára. (számításra + technikára)

Mi, ostoba organikusok... vagy csak úgy kaptuk mindent és valójában még választásunk (beleszólásunk) sem volt?

Meglehet.

2014. jún. 17. 00:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!