Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a különbség az asztrálproje...

Mi a különbség az asztrálprojekció és a testen kívüli élmény között?

Figyelt kérdés
Tudatos álmodás is idetartozik? Nem lehet hogy mindhárom ugyanaz és csak az elménk játéka miatt hisszük azt hogy különbözőek?

2014. aug. 25. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:
A kérdésre a választ a három fogalom pontos definíciójából könnyen meg lehet határozni.
2014. aug. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Lionkind ***** válasza:
100%

Tudatos álom - tudod hogy álmodol így irányítani tudod azt, de nincs teljes kontroll mert felébredhetsz vagy átcsúszhat sima álomba. Álomvilágban játszódik.


Testen kívüli élmény - A fizikai világban tartózkodik az árnyéktested és tudatosan utazgathatsz a világban.


Asztrálprojekció - az asztrál dimenzióban történik szintén teljes kontrollod van felette, itt lehetséges egy kitalált világba való projekció is.

Az asztrálprojekcióbol lehet magasabb dimenziókba projektálni, mentális budhikus stb síkokra.

2014. aug. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Napfonat ***** válasza:
26%

. asztrálprojekció: az ember saját akaratából kilép a testéből, és különböző "utazásokat" tesz erre-arra! Tkp. "kivetíti" önmagát. A közhiedelemmel ellentétben csak a legkiválóbb buddhista vagy hindu remeték és tanítók (mesterek) képesek rá! Te nem! De roppant hosszú tibeti vagy indiai kiképzés után akár még te is megtanulhatod! A "mesterek", akik ezt "tanítják" (persze pénzért), még sohasem végezték el, és fogalmuk sincsen, hogy hogyan kell!


. Testen kívüli élmény. Bárkivel előfordulhat álmában vagy módosult tudatállapotban! Alvás közben általában az alvásparalízis jelenségével együtt lép fel, de nem ugyanaz a kettő! Végeredményben az asztrális projekció is ennek számít!


. Tudatos álmodás. Semmi köze a kettőhöz. Bizonyos gyakorlottság kell hozzá. Egyesek arra szeretnének használni, hogy megálmodják segítségével a jövőt! Botor próbálkozás! A tudatos álmodás segítségével a kusza dolgok rendeződhetnek, bizonyos összefüggésekre "fény derülhet" alvás közben. Agykontrollal könnyebben elsajátítható, de erre is kevesen képesek!

2014. aug. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Aha köszi mindenkinek


Tehát testen kívüli élményben a fizikai világban oda mehetek ahova akarok? És ilyenkor láthatatlan vagyok? Vagy ezt hogy kell elképzelni? Csak gondolok egy helyre és ott vagyok?

2014. aug. 25. 18:56
 5/6 Lionkind ***** válasza:
100%

Igen, láthatatlan vagy. Igen gondolsz rá és ott vagy, de vigyázni kell mert könnyen át lehet siklani az asztrális dimenzióba. Még nem sikerült nekem, de sokat olvastam a témában. Szerintem pedig sok embernek sikerülhet és sikerült is, és nem minden csak a pénzről szól.

Ha érdekel a téma Robert Bruce - értekezés az asztrálprojekcióról 2 című könyvét olvasd el ott a fenti kérdésre is pontos választ kapsz.

2014. aug. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem sikerült már és nem voltam Tibetben 10 évet sőt, még buddha se vagyok
2014. aug. 26. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!