Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha valakinek imába foglaljuk...

Ha valakinek imába foglaljuk a nevét, azzal segíthetünk rajta?

Figyelt kérdés

Nem vallásos kérdés!

Olyan "ezósoktól" szeretném kérdezni, akik nem hisznek egy külső istenben, olyanban, amit az egyház tanít, de emellett hisznek abban, hogy imával lehet valakinek a gyógyulásába besegíteni, begyorsítani, energiát adni. Ez hogyan működhet? Ezzel nem teszünk az illetőn erőszakot? Mert mi van, ha az lenne a feladata, a sorsa, hogy megélje a lábadozása alatt a szenvedést? A beteg szerettei pedig beleavatkoznak ebbe jót akarva, de az, hogy "jó", csak a mi lekorlátolt itteni életünk szempontjából alkotott fogalom. Meg egyébként is, ha lehet ilyen módon energiát küldeni, akkor elvileg lehetne elvonni is.



2014. szept. 7. 18:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Ezosok nem tudnak imádkozni(még ha azt hiszik, hogy azt is teszik) mert el sem jut a kérésük Istenhez. Tudom tudom, biztositék kiverés történik most nálad, de igy van. Az ezotéria, mióta a világ a világ a gyilkosság utáni 1. "előkelő" helyen szerepel a bűn kategóriájában Istennél.
2014. szept. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Az imába foglalom a nevét, meg annyit tesz, hogy mikor imádkozom a saját imádságomat, bele veszem a személyét is, és Isten elé viszem az adott embert.


Közbenjáró imádság ezt így hívják, csak világi szlengel.

2014. szept. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Az első írásomat meg simán letudod ellenőrizni ha megvizsgálod kitől és honnan és mikortól ered az ezotéria. És kik adták át az embereknek, és milyen szankciót kaptak az ószövben ezért mind azok a lények akik átadták az embernek, mind azok az emberek akik használták.
2014. szept. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
0%
Az ima egy dologra jó: hogy elhitesd a lelkiismereteddel, hogy te milyen f#sza ember vagy, miközben a jó büdös világon semmit nem tettél a másikért.
2014. szept. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Jó, értem, hogy bűn, de akkor működik is, mert ha nem működne, akkor nem számítana bűnnek. (?)
2014. szept. 7. 18:56
 6/16 anonim ***** válasza:
5 Működik.
2014. szept. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Tehát, mind két oldal működik. Te döntesz szabad akaratból, hogy hová állsz.Melyik oldalra.


De csak súgok, a könnyebbik út sosem visz a célba.És a könnyebbik út mindig az amit tálcán kínálnak fel, és a csapból is ennek a propagálása folyik, hogy csináld.


Amit fujjolnak, köpködnek, zárt ajtók vannak, és nehéz elérned, és ugymond mindig közbe jön valami, mindig valami akadály jön mig elérnéd-az az igazi.

2014. szept. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én nem akarom használni ezt a módszert. Csak azt nem értem, hogy ilyen könnyű lenne beavatkozni más életébe? Akár jót, akár rosszat kívánunk neki, az hatni fog? Ez így túl egyszerűnek hangzik. Ha valakit sokan utálnak indokolatlanul (pl egy hamis pletyka vagy irígység miatt), és gondolatban rosszakat kívánnak neki, azzal tudnak ártani? Nehogy már!
2014. szept. 7. 19:15
 9/16 anonim ***** válasza:

Ez lényegében a "vonzás törvénye", csak még egzaktabb, könnyebben ellenőrizhető formában.

bukták:

1) Valóság. Naponta több millió ember meghal. Egyikükért sem imádkozott senki? Na ne már, nem veszem be... Mikor a cunami elsöpört egy csomó embert, szerinted egyik sem imádkozott önmagáért vagy másokért?

2) Tanulmányokat készítettek a témában. Kórházakban egy csoportért imádkoztak, a másik csoportért nem. A gyógyulási/halálozási/stb. ráták egy centit sem változtak.

3) A történelemben sok millió példa van olyan emberekre, akikért százmilliók imádkoztak, oszt mégis meghaltak. Ahogy olyanokra is, akik ellen imádkoztak, és mégis sokáig éltek.

2014. szept. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is elég hihetetlennek tűnik.

De mondjuk ezekre, amiket írtál, lehet mondani, hogy:


"Tanulmányokat készítettek a témában. Kórházakban egy csoportért imádkoztak, a másik csoportért nem. A gyógyulási/halálozási/stb. ráták egy centit sem változtak."


Vannak olyan kísérletek, ahol növényekkel, sőt ételekkel csinálják ezt meg, pl szeretettel vagy utálattal gondolnak rá, meg ráírnak az egyikre egy negatív jelentésű szót, hogy gyűlölet, a másikra, hogy szeretet, és amelyikre a pozitívat írták, az később kezd el fonnyadni vagy rohadni. De ezeket csak olvastam, szóval nem saját tapasztalat, de ki fogom próbálni. :) Youtube-on is volt egy ilyen video, magyar srác csinálta két doboz rizzsel, és az egyik már tiszta fekete, penészes volt, míg a másik még nem indult romlásnak.


"Ahogy olyanokra is, akik ellen imádkoztak, és mégis sokáig éltek."


Erre én is gondoltam, de aztán az jutott eszembe, hogy a híres emberek, politikusok és sztárok, akiket sokan gyűlölnek, le is védhetik magukat valahogyan (vagy valakik levédik őket), és ezért nem hat rájuk a sok átkozódás.

2014. szept. 7. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!