Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Melyik a helyes út?

Melyik a helyes út?

Figyelt kérdés
A buddhizmus szerint az ember akkor lesz boldog, ha megérti, hogy minden rossz dolog, ami vele történik az ö tanulása és fejlödése érdekében van. Nos a kérdésem az, hogy ha nekem van egy olyan személy az életemben aki halálra idegesít, szarik mindenre, fele fizetését a torkán gurítja le, másik felét szerencsejátékra költi, gyereke nem érdekli, akkor mit csináljak? Viseljem el szótlanul, és legyek boldog, mert ez a fejlödésemet szolgálja, vagy hagyjam ott a p.csába? Próbálok jókedvü lenni egész nap, próbálok elvonatkoztatni a baromságaitól, hogy ezek nincsenek hatással rám, de már egyre nehezebb. Légyszi segítsetek!
2014. dec. 9. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:

"Párod"?

.

Ha már sikerült ilyen alakot kifognod, (előtte a "szerelmi vakság" miatt nem vetted észre...), fejlődésedet az ő lapátra tevésével tudod legjobban buzonyítani.

.

Megtapasztaltad a "rosszat", fejlődtél, a magad és a gyerek érdekében jó döntést csak így hozhatsz.

2014. dec. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 eNerdzsy ***** válasza:

A helyes út az, hogy mélyebben ismered meg önmagad.

Az tény, hogy a kialakult helyzetben neked is szereped volt. (Nem feltétlenül a férjed viselkedésére gondolok, hanem az egész élethelyzetetekre).


Figyeld meg mit sugallnak a visszatérő gondolataid.

Mennyire becsülöd magad?

Nincs e benned egy olyan rész ami igényli a kialakult helyzetet, konfliktust?

Esetleg nem érzed e magad kissé felsőbbrendűnek a férjednél, amiért őt ennyire primitív ösztönök uralják?

Nem érzed e rendszeresen azt, hogy "jogosan teszek szóvá neki ezt vagy azt"?

Nem érzed e azt, hogy neked igazad van - neki pedig nincs?


Ha tényleg őszinte vagy magadhoz belátod, hogy egy részed menekülne a kialakult helyzetből, egy másik pedig igényli azt!

Ha egy kígyó kúszik a karodon és te tudod, hogy ez rossz, automatikusan lerázod magadról. Szinte magától megoldódik a helyzet és nem kell megkérdezni senkit, hogy most akkor mit is kellene tennem? Ugye érted?


Válj tudatossá, vizsgáld meg mi motivál, mit vársz az élettől. Az életed körülményei csakis akkor változnak, ha a tudatosságod változik.


Ha a tudatosságod nem változik, hiába hagynád el a párodat mert a "sors" valószínűleg újra hasonló helyzetbe sodorna.


Segíteni egyedül te tudsz magadon!

2014. dec. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

" A buddhizmus szerint az ember akkor lesz boldog, ha megérti, hogy minden rossz dolog, ami vele történik az ö tanulása és fejlödése érdekében van."


Szerintem meg ez egy nagyon ócska belemagyarázás. Ócska egzotikus 'izmus.

Egyszerűen rosszul választottál. Nem kell így élned. Senkinek nem kell így élnie. Az ártatlan gyerek, akit "lesz*ar", neki pl. milyen fejlődését szolgálja?

Vagy befejezi, vagy lehet odébb állni.

2014. dec. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szenvedni helyes? Feláldozni magad helyes? Elválni a helyes.
2014. dec. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A harmadik szem ***** válasza:

#3 Ne legyél elfogult. Ez a "tan", bármennyire is meglepő, a leghasznosabb az emberi életben.

Én magamtól jöttem rá erre és azóta (5 éve) rendületlenül boldog vagyok, mert a boldogság a "rossz" hiánya.

2014. dec. 10. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
nem tudom, hogy melyik a helyes út, én leggyakrabban a 451-es úton járok
2014. dec. 27. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!