Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A pilis szakralitásról készült...

A pilis szakralitásról készült már valami összefoglaló kritika? Én csalásnak tartom az egész felhajtás, de eddig a neten csak olyan honlapokkal találkoztam, amelyek bedőlnek ennek.

Figyelt kérdés
2014. dec. 19. 16:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Hülyítések ezek... megszólalt a nagy magyar dicső múlt és a lélek vele rezeg csendben, a Pilisben. :)

Aki nem hiszi: magyarellenes és nemzetidegen.


Túlélés a titka itt mindennek... ezek a léleklátók ezzel az ötlettel próbálnak túlélni.

Éhezők viadala.

2014. dec. 21. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A földön lévő víz ereket és elektromágneses rácsokat már műszerekkel mérni lehet. Vannak ebből jótékonyak és károsak az emberre. Sok szakrális hely, templom úgy került oda ahol van, hogy ezek az erővonalak találkoztak és valamiért az emberek észrevették a jótékony hatásukat. Semmi mágikus nincs benne. Ezeket a vonalakat érzékelik pl a galambok a tájékozódásnál.
2014. dec. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Passiflora ***** válasza:

# 7


"Szerintem a reinkarnáció és a szakrális Pilis két külön dolog."


Ebben tökéletesen igazad van, és ezúton szeretnék is elnézést is kérni tőled, amiért a teljesen más témájú kérdésed kapcsán - amihez egybéként nem tudnék érdemben hozzászólni, mert nem csak összefoglaló kritikáról nincsen tudomásom, de magáról a témáról is csak minimális információm van - feltettem ezt a kérdést 'dubitus' nevű felhasználótársunknak.


Igazából csak az lepett meg, hogy a dalai lámára hivatkozott, annak ellenére, hogy a reinkarnáció témakörében született hozzászólásaiból azt szűrtem le, hogy abban nincsen a dalai lámával azonos meggyőződésen.


Ami természetesen sem azt jelenti, hogy ne lehetne érvként felhozni a véleményét szakrális Pilis témában, sem azt, hogy ne lehetne igazuk ebben a kérdésben, mielőtt bárki félreértené, és nem is kötekedésnek szántam, csak humorosnak - még ha ez valószínűleg nem is jött át az éteren.


Én sem gondolom, hogy vannak - akár spirituális tanítók, akár hétköznapi emberek - akiknek mindenben igazuk van, és vannak, akinek semmiben nem, tehát a dalai lámának is lehet igaza Pilis témában, és tévedhet a reinkarnáció hitét illetően, még ha arról valószínűleg átfogóbb tudással rendelkezik is.


# 9


"Mindenesetre, ezen a portálon feltétlen!

Sokszorosan jobban, mint az itt kérdezők mindegyike összesen!"


Efelől nekem sincsenek kétségeim. :-)


Nem akartam annyira direkt módon fogalmazni, hogy reinkarnáció kérdésében is neki van-e igaza szerinted, vagy azoknak, akik szerint nem létezik.



Még egy dolog jutott eszembe, és elnézést, hogy ez sem kapcsolódik közvetlenül a tárgyhoz, de amikor Vágó Istvánt és a Szkeptikusok Társaságát említette valaki, gondoltam, leírom, hogy az említett személy és a fenti társaság a homeopátiás szerekkel kapcsolatban hazugságokat állított a médiában, és terjeszt a mai napig, és emiatt onnantól fogva, amikor ezzel megdöbbenten szembesültem, részemről más kérdésben sem tartom őket hiteles és megbízható információforrásnak.


Sok fórumon, többek között a televízióban nagy nyilvánosság előtt megszólalási lehetőséget kapva tényként kijelentették, hogy a homeopátiás szerek nem többek placebónál, a hatásosságukra vonatkozóan nincsenek tudományos bizonyítékok, mert ezekkel - szemben a szokványos gyógyszerrel - nem történtek kettős vak randomizált placebo kontrollos kísérletek, az emberek túlnyomó többsége pedig jóhiszeműen, feltétel nélkül elhiszi ezt nekik, és nem vonja kétségbe sem a tájékozottságukat, sem a tárgyilagosságukat és elfogulatlanságukat a témát illetően.


Pedig az állításuk nem felel meg a valóságnak - és akkor még finoman fogalmaztam. Ezzel én is csak akkor szembesültem, mikor kb. egy éve rászántam néhány órát arra, hogy angolul olvassak ezzel kapcsolatos orvosi publikációkat a neten.


Én őszintén szólva még amiatt is szégyelltem magam egy kicsit, hogy korábban hagytam magamat megtéveszteni ezzel kapcsolatban, ők meg azt sem szégyellik, hogy továbbra is hazugságot állítanak ezzel kapcsolatban, kihasználva, hogy az emberek túlnyomó többsége nem kérdőjelezi meg a szavahihetőségüket és a tisztességes hozzáállásukat, így eszükbe sem jut forráskritikával élni, és utánajárni az igazságnak.


Mert ugye ki gondolná és feltételezné például a Szkeptikusok Társaságáról vagy Vágó Istvánról, hogy ahelyett, hogy valóban egészséges és indokolt szkepticizmussal, de tárgyilagosan megvizsgálnák a tényeket, szemrebbenés nélkül hazugságot állítanak a TV képernyőjén, a honlapjukon meg más olyan fórumokon, ahol még szóhoz jutnak - visszaélve a bizalmunkkal és azzal, hogy viszonylag kevesen rendelkeznek olyan szintű angol tudással, hogy klinikai gyógyszerkísérletek eredményeinek az összefoglalóját el tudják olvasni (vagy eleve az sem merül fel bennük, hogy ezek már többnyire a világhálón is hozzáférhetőek).


Nem lehetek tisztában azzal, hogy a homeopátát lejáratni kívánó, fent említett személyek tisztában vannak-e a valós tényekkel és az igazsággal, tudatosan hazudnak és manipuálnak bizonyos érdekeket tudatosan kiszolgálva, vagy egyszerűen annyi szakmai és emberi igényesség és tisztesség sem volt bennük, hogy kellő tájékozódás után, konkrét tények ismeretében foglaljanak állást a kérdésben, és legalább abban ne állítsanak hazugságot a közvélemény előtt, ami egyértelműen (és viszonylag könnyen) bizonyítható.


Nem gondolom, hogy bármelyik verzióra lenne bármiféle mentségük, legalábbis az én szememben nem. És bár kifejezetten jóhiszemű embernek tartom magam, a magam részéről naivitásnak gondolnám, ha elhinném, hogy csak azért nem mondtak igazat ebben a kérdésben, mert anélkül szervezték meg az országos "Homeopátia - nincs benne semmi" kampányukat, hogy nem jártak utána a tényeknek és az igazságnak.


Vágó Istvánt korábban tiszteltem a műveltségéért, tárgyi tudásáért, de ezzel a magatartásával a szememben egy életre lejáratta magát erkölcsileg és emberileg, a Szkeptikusok társasága pedig szégyent hozott a tisztességes szkeptikusokra.

2014. dec. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!