Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van innen valakinek bármilyen...

Van innen valakinek bármilyen tapasztalata a transzcendentális meditációval kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2014. dec. 30. 02:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Van. Mindenképp tudni akartam, milyen, ezért megvettem (50 E Ft volt akkor még "csak"), de baromira nem éri meg. Nem használom, nem esett jól. Egyszer-kétszer elmentem csoportos meditációra is, nagyon finom élmény volt, de nem visz sehova tulajdonképpen, illetve lehet, hogy mivel nem vagyok meditatív elme (a másik, feminin elme tipusába tartozom, akinek nem a meditáció, hanem a szeretet útja való), nem tudom hasznát venni.
2014. dec. 30. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

Nekem van rengeteg, bár nemtom pontosan hogyan és miért müködik, nem olvastam semmilyen ilyen könyvet sem. Azt tudom mondani, hogy az ihletettséget "adják", csak kapni lehet és majd azon lehet meditálni. Tehát az eleje valamilyen "vallásossággal" kezdődik, de aztán kimegy belőle és látszólag öntörvényüvé válik a dolog, legalábbis kivülről nézve.

Sikeres meditáció "biztos" tünetei:

- belső boldogság, szeretet, szabadság érzései

- gondolkodás megváltozása, optimizmus és idealizmus

- élénk képzelőerő és sokkal több fehér szikrákat látunk az ihletettség közben, furcsa egybeesések is mindig vannak

- megnövekszik az erő, minden jobban megy, mások is szebbnek látnak ekkor

- viszont "anyagilag" sehogy sem hasznositható, nem hoz ilyen jellegű szerencsét, de a belső, ezoterikus, személyes tudásokat erősiti (amik ki nem mondhatók) pl emberismeret, hittudomány, gondolkodás, érzelmek és rosszindulat kontrollja, önbizalom, értelem, félelmek és befolyásolhatóság csökkenése...

- ésatöbbi...

Ismétlem nemtudom hogy mi okozza és miért van, de ha müködik akkor könnyü felismerni, sajnos mindig csak átmeneti (1-2 napig tart, de ismétlődhet is)

Ezért mondom elsőnek a feltételek közt:

- Megfelelő karmikus állapot vagy jó lelkiismeret

- Őszinteség, sziv és érzelmek vállalása, bátorság

- Egyedül kell élni (mindennapi munka hátrány de nem kizáró ok)

- Szociális kudarcok, élettapasztalat, bizalmatlanság és unszimpátia a társadalmi és kulturális trendek, divat iránt

- alázat, imádkozás, önmegadás, kérni és akarni kell sokat "tőlük" (mert csak kapni lehet, elöidézni nem)

- összpontositás, koncentrálás (megjegyzem jó zene vagy film nagyon sokat segit és egyátalán nem hátráltat benne!)


Sajnos tényleg csak ritkán van ihletettség, most nekem sincs már több hete, de most ősszel rengeteg volt, és van olyan intenziv hogy alapszinten feltölt egy jó ideig, ha előjön. Azért is lehetséges hogy jó karmikus állapot kell, mert annak hiányában nincs érdeklődés és egyfajta belső szorongás, blokk és pesszimizmus nem engedik hogy kockáztassunk, higgyünk benne és elvállaljuk a belső lelki melót.

Plusz ha megfelelő a karmikus állapot, az élet viharos lesz, sok büntetés lesz (bár olyan lelkialkat is lesz amivel ezeket el lehet viselni), akkor figyelnek és szép lassan eltakaritanak mindent és mindenkit, aki útját állhatná az ihletnek (pl család, barátok, szerelem, suli), de a lényeg hogy ekkor nem büntetnek jobban mint ahogy kell.

Szal az út nagyon veszélyes, az élet sok mindenen átsodor (és nem lehet ellenszegülni) és a végén van csak ott az első ihlet, de onnantól már gyakori lesz és új, magabiztos élet épülhet fel a régi romjain. Nekem már rég volt ez a régi élet, alig emlékszem rá. Ihletettségben nagyon sokat tanul az ember, és minden szükséges energiát pótol, amit egyébként másoktól szerezne (pl ilyenek az elismerés, barátság, szex, családi kötelékek stb.)

2014. dec. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Van.

Enyhe depresszióm súlyossá vált tőle, most gyógyszert szedek.

2014. dec. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2: Az ún. transzcendentális meditáció egy levédett név, szóval nem azonos más meditációkkal, amikről írtál.

[link]

2015. jan. 2. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs
2015. nov. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!