Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szkeptikusok! Ha tényleg...

Szkeptikusok! Ha tényleg bebizonyosodik, hogy Isten (transzcendens) teremtette a világot, hogyan látjátok Őt?

Figyelt kérdés

Nem vallásos, hanem egy transzcendens Istenre gondolok. Ha mindez amit a világból látsz, érzel nem spontán állt össze évmilliárdok alatt, hanem tudatos Teremtő alkotta meg a világ működése alapján mit gondolsz róla?


Hogyan gondolkodsz róla? Milyennek érzed, jó vagy rossz? Szándékosan hagyta, hogy az emberi természet katasztrófába sodorja a bolygót (globális felmelegedés, környezetszennyezés) vagy ez egy próbatétel csupán?


Milyen a világ teremtője ? Okos, buta, nemtörődöm, hanyag vagy szándékosan szabad akaratott adott és mi szúrtuk el ? Mi az igazság mindenről ?

Ez egy roppant agyafúrt kérdés, ámbár nagyon időszerű lesz hamarosan ! Ugyanilyen pazar válaszokat várok én is :-)



2015. jan. 27. 21:46
1 2
 11/20 Spilerke ***** válasza:
82%
Ha feltételezzük, hogy Isten létező akkor egy nem törődő kicsinyes ember fejére tojó magába szerelmes valaki lehet, aki tojik a másik sorsára és az élete éppen olyan értelmetlen, mint maga a lét. Belőlem közönyt vált, mert számomra Isten léte nem jelent már semmit. Ahogy már mondtam, ha létező volna mindez nem lehetne próbatétel, mivel ahhoz Isten létének értelme kéne, hogy legyen arról már nem is beszélve, hogy állandóan felmerülne az a kérdés, hogy honnan származik Isten? Őt ki teremtette, ha pedig őt teremtették van egy másik teremtő, és egy harmadik, és egy negyedik, és egy ötödik? Ez nem egy roppant agyafúrt kérdés, hanem éppenhogy ellenkezőleg.
2015. jan. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Na és mi lenne a hívőkkel, ha kiderülne, hogy tényleg egy isten teremtette a világot, de semmi köze a szentírásbelihez? Hogy a Bibliát csak emberek írták?
2015. jan. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%

Miért, van olyan ember, aki azt hiszi, hogy a Bibliát "Isten" írta.

A Biblia nem más, mint a világ legnagyobb bestsellere.

2015. jan. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

Javítok:

"Miért, van olyan ember, aki azt hiszi, hogy a Bibliát "Isten" írta" És egy nagy kérdőjel!!!

2015. jan. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Akár isten teremtette a világot, akár nem, az egyik "magától" jött létre. Én inkább elhiszem, hogy ez a világ volt, és nem egy isten, aminek létezését semmi nem bizonyítja...:)


A világegyetem működését matematikai és fizikai törvényszerűségek határozzák meg, és nem értelmezhetőek benne az általunk kitalált fogalmak, mint "jó", "rossz", vagy akár "isten".

2015. jan. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
52%
Ha bebizonyosodik, majd visszatérünk rá, jó?
2015. jan. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Környezetszennyezés...gyakorlatilag mi tesszük tönkre a környezetet.


Valahogy igazságtalannak érezném, hogy ha valaki nagyon régen elszúrt valamit, amiatt rajtam is csattan az ostor, én is szívjak addig, amíg élek.


"Nagyon időszerű lesz hamarosan." Ezt kifejtenéd esetleg?

2015. máj. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

itt az idő

..

2015. máj. 19. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
muszáj :):)
2015. máj. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Az egész világ hallotta ezt a hangot az égbõl?!Vajon mi lehetett az?
2015. máj. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!