Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi az a chakra?

Mi az a chakra?

Figyelt kérdés
Melyek a tulajdonságai, mire jó, miért van, miért kell?

2015. márc. 6. 14:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%

[link]


Wikipédiát lusta vagy megnézni?

2015. márc. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
A wikipédián akkora fäszságokat írnak legtöbbször, hogy nem akarom, mert a 90% uk nem is tényanyag amit ott írnak...ezért tettem fel itt a kérdést.
2015. márc. 6. 14:39
 3/22 A kérdező kommentje:
Amit belinkeltél is csak egy mese, én a tudományos megfogalmazását várom a dolognak.
2015. márc. 6. 14:40
 4/22 Legoman ***** válasza:

Angolosan chakra, de mivel mi magyarok vagyunk, ezért csakra. :)


Az emberi testben 7 fő csakra van. A csakrák mondhatjuk energiaközpontnak is, mert feltöltenek energiával. Jótékony hatásúak, hisz felelősek még az egészségedért és védelemmel szolgálnak a külső támadások ellen, minél fejlettebbek a csakráid, és minél erősebbek tisztábbak annál jobban védenek téged, és az energia is jobban tud áramlani a testedbe, így jobb lesz a közérzeted is. Ha egy csakrád is bezárulna, akkor meghalnál.

De a csakráknak is van egészségük. Szóval a csakrákat is lehet, sőt meg kell gyógyítani, ha valami gond van velük.

2015. márc. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
77%

Wikipédia az egyik leghitelesebb ismeretterjesztő oldal, ne bántsd szegényeket.


Egyébként ráhibáztál, tudományos alapja ennek a hülyeségnek nincsen, ugyanolyan badarság, mint a csí áramlás, meg agyhalott társai. Mese, ahogyan említetted.

2015. márc. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Milyen tudámnyos tényanyagot szeretnél egy tündérmeséről?

BuciMaciról nen akarsz tudományos értekezést olvasni?

2015. márc. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
4-es, van rá bizonyíték? Mert ha nincs, akkor igaza van az utolsó 2-nek, és már megint a saját időmet ******om el már megint egy olyan témára, aminek tudományos alapja nincsen mert kipattant a *******k fejéből, és unom hogy egy csomó ilyen kitalált dolgot olyan hiteles és annyira sok oldalon írnak hogy az hihetetlen. Akkor nem létezik??
2015. márc. 6. 16:12
 8/22 Ozmium42 ***** válasza:
44%
Nem létezik csakra, ókori bölcselkedés, amit a modern tudomány nem tudott alátámasztani. Ha érdemi információkat akarsz szerezni arról, amit a csakra téma érint, mint például betegségek eredete, inkább az ezzel foglalkozó tudományterületeknek nézz utána, mint biokémia, sejtbiológia, élettan, anatómia, mikrobiológia, patológia, genetika... bőséges tudásanyag, ami nem tér ki spirituális tévutak boncolgatására, viszont feltárja a valódi okokat. Ezzel nem pocsékolod az idődet, bár attól függ, mennyire mélyen akarsz belemerülni. Hogy lyukadtál ki a csakráknál? A valódi kérdésedre talán pár mondatban mi is válaszolhatunk.
2015. márc. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Ott, hogy az idegeket és az emberi test működését és mozgását meg mindent emésztést is elektromos bioimpulzusok bírnak működésre, amik az agyból származnak, és láttam egy filmet hogy a csakra-vonalak ha kicsik akkor lassabban reagál a test mert lassabban ér oda az impulzus, és azt hittem ezeket hívják másszóval csakrának, és többet akartam megtudni róla...mert ha belegondolsz valahol igaz ha az impulzust csakrának hívjuk és nem tud áramolni akkor idegbénulást kapsz és mozgássérült leszel. De ez a 7 csakra egy hülyeség, mert az egész egy nagy hálózatot alkot amin keresztül járkálnak az impulzusok, szerintem,
2015. márc. 6. 17:02
 10/22 anonim ***** válasza:
57%
Semmi, csak kitalálta egyszer valami barom, a többi barom meg elhiszi.
2015. márc. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!