Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Elgondolkodtam valamin....

Elgondolkodtam valamin. Elképzelhető, hogy az anyag hozza létre a tudatot? Tehát úgy értem, hogy igazából nincs lélek, tulajdonképpen mi magunk is csak biológiai robotok vagyunk.

Figyelt kérdés
Így tulajdonképpen a mi személyiségünk, nem a lelkünktől olyan amilyen, hanem a testünktől. Tehát valójában mi magunk nem is létezünk, olyanok vagyunk mint egy számítógép áramkörein áttfutó információ

2015. máj. 8. 23:13
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Igen. Ez a materialista fatalista nézet.
2015. máj. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Materialista oké, de a fatalistát nem keverném ide, az egy másik történet..
2015. máj. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen. Ez a tudományos álláspont.
2015. máj. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%

Lehet, de akkor is fura, hogy Beethoven véletlen-generátora és mintaválogatása valahogy frankóbb eredményeket állított elő, mint bármilyen komoly fejlesztésű AI zeneszerző. Az is elég durva, hogy a legfejlettebb betűfelismerő algoritmusok a mai napig megbízhatatlanok, a beszédfelismerők is akármilyen stúdióminőségű, irodalmi beszéddel találkoznak, gyakorlatilag minden nyelven képesek hatalmasakat tévedni, még akkor is, ha jóféle szókincs-modul (amolyan tematizált szótár) is támogatja a pontosságot... Tulajdonképpen egy légy tájékozódását és önvédelmét nem sikerül drónizálni, miről beszélünk?


Persze semmi nem támasztja igazán alá, hogy van egy ilyen isteni lehellet, ami gépesíthetetlenné teszi az élőt. Ahhoz képest, hogy mennyit erőlködnek (és mennyi jó automata eszközükkel próbálnak életképes modelleket generálni és szelektálni) igen jól képzett emberekből álló csoportok, eléggé ugyanazok előtt a falak előtt állunk évtizedek óta. Még az Aibo is üres hízelgés maradt. Én eléggé nehezen tudom elhinni, hogy tetszőleges komplexitású agy bármilyen működési elven is alkalmas lehet arra, hogy mondjuk Radnóti Tétova ódájaként ébresszen bele mindennél csodásabb valóságodba nem igazán következetesen eléd rakosgatott, gyönyörű képekkel. Ez szerintem majdnem biztosan nem kémia. Ez, úgy sejtem, valami X-aktás, odaátos, hihetetlen valami bennünk.


Azt is érzem persze, hogy óriási szerencse, hogy ennél több magyarázatot nem akarok fűzni hozzá. Szélmalomharc lenne olyasmi mellett, ami bárkit megérint, aki megáll és hagyja.

2015. máj. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Ozmium42 ***** válasza:
50%
Mi a kérdés? Persze, hogy elképzelhető, sokan így képzelik, én is. Azt kérdezed, hogy lehet-e igaz? Persze. Minden, amit eddig felfedeztünk, az az anyagnak valamilyen formája volt, és ezen kívül nincs semmi, amire a tudatot rá lehetne fogni. Lélek tényleg nem létezik. Ugyanakkor ne vonj le olyan messzemenő következtetéseket, hogy robothoz és számítógéphez hasonlítod magad és másokat. A robot egy rabszolga, amit munkavégzés okán építenek, ez rád biztos nem vonatkozik. Számítógép sem vagy, mert teljesen más fizikai elven működsz, mint a számítógépek. Átfedések biztos vannak, de ebből nem vonunk le nagy következtetéseket, mint ahogy abból sem, hogy a DNS-ed mennyire hasonlít egy krumpliéra, vagy hogy két füled van, mégsem vagy szatyor. Az igazság az, hogy attól, hogy elveted a misztikus spirituális ostobaságokban való hitet, attól a mibenléted nem változik meg. Szóval a ezo-bio-öko embereknek sincs lelkük, szóval akármilyenek ők és mi, annak nem az az oka, amit kitalálnak.
2015. máj. 9. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt én se hiszem, hogy van egy ilyen kb emberszerű köd vagy valami, és az a lélek. Csak az van, hogy kérdőjelesen fogadom el a jelenlegi álláspontot: a komplexitásunk és az évmilliókat túlélt, sallangmentesebb működésünk eredője az, amire a tudomány is lélek szót használja. Szerintem másképp is lehet, de nincs mit állítanom ezzel kapcsolatban (multidimenzionális blabla, Isteni fény, hatalmas félistenek vagyunk a "mátrixon" kívül, stb), csak nagy élvezettel gondolom végig az ilyen "alternatív" megfejtéseket, főleg ha régi-régi hagyományok őrzik őket.
2015. máj. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Legoman ***** válasza:
0%

Nem vagyunk biológiai robotok. Van lelkünk, mindennek van lelke, és ez alól senki sem kivétel.

Ez nem misztikus baromság, ezoterikus dolog, hanem mi.

Az, hogy éppen a spiritualitás jobban foglalkozik a lélekkel, mint az ésszel és az egóval, attól az még nem lesz ezoterikus.

Attól, hogy iskolában nem tanítanak ilyen dolgokat annak megint csak meg van az oka.


Ha biológiai robotok lennénk, akkor hogy viselkednél. Azt tennéd, amit szeretnél? Azt tennéd, amit akarsz akárhol is vagy? Felmondhatsz a kötelességed alól? Vannak érzéseid? Vannak élményeid? Vannak emlékeid, félelmeid? Van saját életed?

A biológiai robotnak nincsenek ilyenjei, csakis a saját szabad akarattal, és lélekkel rendelkező embernek. A robotnak nincs.

2015. máj. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ozmium42 ***** válasza:
50%
Van, ha úgy programozod :D
2015. máj. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ráadásul ez meg így törzsfejlődött. Hát, nem egyszerű.
2015. máj. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!