Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Kérdés a jelenések könyvéről?

Kérdés a jelenések könyvéről?

Figyelt kérdés
A jelenések könyvében le van írva a 2000 es éveiben járó emberiség számára a nekik adatott jövő? Lusta vagyok a könyvet kiolvasni. Nem kell ezért utálni. Mit jósol a jelenések könyve, mi fog történni és pontosan /vagy kb./ mikor? Visszajönnek valaha az angyalok?

2015. jún. 11. 16:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

Pedig nem olyan hosszú:

[link]


Az egész könyv teli van szimbólumokkal és rejtett beszédekkel, aminek értéséhez illik ismerni a Bibliát és magát a kort, a nyelvezetet.

De végülis tök mindegy, mert a kereszténység lényege nem a jóslás, gyűlöletkeltés, rágalmazás, pánikkeltés stb...

2015. jún. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"A fenevad, amelyet láttál, volt és nincs; és a mélységből jő fel és megy a veszedelemre. És a föld lakosai csodálkoznak (akiknek neve nincs beírva az életnek könyvébe e világ alapítása óta) látván a fenevadat, amely vala és nincs, noha van"


"A fenevad pedig, amely vala és nincs, az maga a nyolcadik, és a hét közül való; és a veszedelemre megy."

2015. jún. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ez nekem hosszú. Illik, vagy kell? Különbség. Rejtett párbeszédek? pl? most amit linkeltél melyik oldalon? Szimbólumok? Mint a 666? Vagy még ebben is benne van az illuminati (de az állítólag 300 éves szervezet nem 2000+ mint a biblia, jelenések könyve)
2015. jún. 11. 16:29
 4/12 A kérdező kommentje:
Én ebből semmit se értek :(
2015. jún. 11. 16:31
 5/12 A kérdező kommentje:
Nincs egy leegyszerűsített, tömör, csak lényeget tartalmazó verzió ami megmagyarázza az eredetiben leírt mondatokat?
2015. jún. 11. 16:31
 6/12 A kérdező kommentje:
Sose olvastam még bibliát...
2015. jún. 11. 16:31
 7/12 anonim ***** válasza:

Nincs benne semmilyen illuminati és konkrét esemény, amit kizárólag napjainkra lehetne húzni.

Kell ismerni a Bibliát.


pl. van ez a mondás (nem a Bibliában), hogy a kutyából nem lesz szalonna.

Ha azt írnám később, hogy láttam a kutyákat, akkor arra gondoltam, hogy azokat, akik nem képesek megváltozni.

Bocs, hogy ilyen gagyin magyaráztam el.:D


"A jelenések könyve speciális, szimbolikus nyelvezetet használ, ezért értelmezése alapelvi szinten is jelentősen eltér a különféle teológiai irányzatokban. Ha csoportosítjuk A jelenések könyve értelmezéseit, a következő négy értelmezési irányzatot különböztethetjük meg:


Preterista értelmezési irányzat: Preterista értelmezésnek megfelelően A jelenések könyvében leírt történések a múlt eseményeire János korában és főként a Római Birodalomra vonatkoznak. Értelmezésük szerint A jelenések könyvében leírt események már a múlt. Az ott leírt események János korában lejátszódtak a keresztény egyház életében, a Római Birodalomban.

Futurista értelmezési irányzat: Az első három fejezetet kivéve értelmezésük szerint: A jelenések könyve próféciái még nem teljesedtek be, azokat a jövőben várjuk. János Krisztus visszajövetele előtti rövid időszakról írt ebben a könyvben.

Történelmi értelmezési irányzat: A történelmi értelmezés szerint: A jelenések könyve az emberiség egész történelmének fő irányvonalát átfogja János napjaitól Krisztus visszajöveteléig. A hetednapi adventista értelmezés ebbe az irányvonalba tartozik.

Ezoterikus értelmezési irányzat

Spirituális vagy idealista értelmezési irányzat: Az idealista értelmezés szerint a könyv alapvetően a jó és a gonosz küzdelmét írja le, nem kapcsolható kizárólagosan az emberiség bizonyos történelmi eseményeihez. Az ott leírt események alkalmazhatóak sok, a kereszténység és az emberiség életében lejátszódott és lejátszódó eseményre.

Pszichedelikus értelmezési irányzat: János valamely hallucinogén növény hatása alatt állt (pl. Datura stramonium), a Jelenések nem más, mint az ezen az utazáson átélt élményeinek összefoglalója."


https://www.youtube.com/watch?v=PU4_3rweDak

2015. jún. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nincs egyszerűsítés. Ez nem kötelező olvasmány, amiből készítenek olvasónaplót. Ha érdekel, elolvasod. Ha akarod tudni mi van benne, akkor többször is. Értelmezed. Felfogod. Vonatkoztatsz. Ezt egy ember írta, olyasmiről, amit nem foghatott fel ésszel. Te pedig a sokadik fordítását olvasod. Csak akkor érted meg, ha időt szánsz rá, és energiát.
2015. jún. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
De ez régiesebb nyelvezetű mint egy törvénykönyv. Vagy bonyulultabb, ahogy tetszuik.
2015. jún. 11. 17:12
 10/12 anonim ***** válasza:

#8: akkor se fogja megérteni, mert semmi valóságalapja nincs.


Inkább olvass valami hasznosat, szórakoztatót.

2015. jún. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!