Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Letudnatok nekem irni, hogy...

Letudnatok nekem irni, hogy ha meditalni szeretnek mire figyeljek?

Figyelt kérdés

2015. júl. 14. 20:33
 1/5 Fish1 ***** válasza:

Arra, hogy minél hosszabb legyen a gondolatok nélkül eltöltött időszak.

Amikor nem meditálsz, a megérzések is olyankor jönnek, mikor egy gondolati rés keletkezik.

2015. júl. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Épp azaz hogy ne figyeld!

Ha folyamatban azt figyeled hogy mikor sikerül átlépned meditatív állapotba, akkor nem fog sikerülni!

Nekem is 2 hónapba tellett mire sikeres volt a meditációm..

Épp az miatt mert erre figyeltem...

Ürítsd ki az elméd, lazítsd el a tested.

Menj végig a fejed búbjától, a talpad aljáig minden testrészeden.

Elsőnek a relaxációs állapottal fogsz megismerkedni.

Úgymond, ez a meditálás "alapköve", figyeld a légzésed.

Ha egy ideig csinálod azt hogy 3 másodpercig szívod a levegőt, 3 másodpercig bent tartod, és 3 másodpercig fújod, akkor egy kis idő után automatizálódik, így már arra sem kell koncentrálnod.

A másik.

Mikor ellazultál, teljes egészében.

Ekkor elvileg úgy kellene érezned a tested mintha lebegne, akkor amikor kilégzel akkor vizuálj egy liftet/létrát.

Amikor kifújsz, képzeld el ahogy egyre lejjebb és lejjebb jutsz.

Érezni fogsz egyfajta süllyedő érzést.

Én a liftes módszert használom, nekem az beválik.

Illetve, ne csak vizuáld, de képzeld el azt az érzést is amikor, a lift visz lefele szintenként.

Nálam úgy szokott kezdődni, ha sikeres a meditáció, hogy sárgás foltokat látok, a többi részletről nem beszélnék, hisz mindenkinek más és más élményei vannak, egy meditáció sem ugyanolyan mint a többi.

Arra vigyázz hogy nyugodt, csendes környezetben csináld.

És ezt ne csak azért hogy eltudj lazulni, hanem azért is mert ha meditatív állapotban, tegyük föl kinyítják a szobád ajtaját, akkor azt úgy érzékeled majd mint egy hangrobbanást.

Erre vigyázz!

Ha a részletekkel kapcsolatban kérdésed van, vagy valahol elakadtál, szólj szívesen segítek.:)

Sok sikert!

2015. júl. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Ha nem sikerulne talalok modot irni :D
2015. júl. 14. 22:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez egy jó meditációs technika, de javaslok egy egyszerűbb módszert amit minden helyzetben el tudsz végezni. Itt is fogsz lebegést érezni, ha elég mélyre süllyedsz. (Becsukod a szemed és a lélegzetedre vagy a sötétségre amit csukot szemmel látsz, koncentrálsz. Én ezt használom jó ideje és beválik + a külső behatások ellenére is viszonylag zökkenőmentesen lehet elvégezni.

Ezzel szemben van az a módszer ami mély tudatállapotba visz le. Képzelj el egy lépcsőt, melynek 10 lépcsőfoka van. Indulj el ezen lefelé és elérsz egy mozgólépcsőhöz. Ez a mozgólépcső (amilyen sebességben neked megfelel) levisz egy mezőre/rétre/virágos rétre. Ha átkelsz a réten (ha át akarsz és úgy érzed át kell), akkor lesz még egy mozgólépcső ami egy tengerhez visz le. Ha ezen a ponton akarod a mélyebb részét elérni a tudatállapotnak akkor ereszkedj le a tenger aljára és feküdj le a tengerfenéken.

Ha tovább akarsz menni akkor a víz tetején sétálj keresztül és lesz még egy mozgólépcső (ez lehet, hogy le lesz zárva) és ha lemehetsz egy lávás területre fogsz érni. Kicsit mintha a pokol előtere lenne, de semmi köze hozzá. Tufás, gidres-gödrös lávapocsolyás terület ez (ha itt akarsz mélyre kerülni, akkor az egyik közeli kürtőbe ereszkedj le).

Ha véletlenül ezen is túlmehetsz és nincs lezárva a lépcső, akkor a következő szinten egy kis kápolna szerűség lesz. Ebben van egy oltár. (Egy ilyen kupolás, nyitott, pilléres megoldású épület ez.) Az oltár elmozdítható és egy csapóajtó lesz ott, de ezt még nem sikerült megnyitnom nekem.. még nem jött el az ideje. Eddig tudom a dolgokat.

(Ha visszakerülsz az elejére, vagy a te meditációd során eltűnik a rét, akkor csak engedd el a gondolatokat (hagyd, ,,hogy kilebegjenek a fejedből") és kerülj oda vissza ahol előtte voltál.


Személy szerint ezt javaslom. De az előző is egy tökéletes módszer rá!

2015. júl. 15. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az első két mondatot ne nézzed xd.
2015. júl. 15. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!