Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha egy halhatatlan embert...

Ha egy halhatatlan embert megesz egy kutya, akkor mi történik vele? (azt nem mondom, hogy gyakorlatilag)

Figyelt kérdés
Természetesen senki sem halhatatlan.

2015. szept. 4. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ismered-e a Deltora sorozatot, abban van egy banya, aki élve lenyelt egy madarat, az meg tovább élt a gyomrában. :-) Ez jutott eszembe a felvetésedről. Most olvasom könyvben.


Szóval mi történne, ha mondjuk Rex felfalná a Hegylakót... hm... :-)

2015. szept. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nem ismerem, de biztos érdekes történet:)

Nekem meg ez jutott eszembe arról, amit írtál:

[link]


;)

2015. szept. 4. 22:08
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

A halhatatlan, és az elpusztíthatatlan fogalma nem azonos. Ha halhatatlan, akkor azt jelenti, hogy nem öregszik, nem betegszik meg, és semmilyen más módon sem éri el a természetes enyészet. Az elpusztíthatatlant nem tudja felfalni a kutya, mert a teste nem sérül meg, és ugyancsak nem öregszik, és semmilyen más romboló hatás sem érvényesül rajta. A halhatatlant csak a halál alól mentesíti az adottsága, de ha lerombolják a testét, vagy bármilyen formában elveszíti a halhatatlanságát biztosító testet, akkor bizony meghal. Ha nem pusztítható el a teste, akkor viszont a fentiek alól is mentesül. A halhatatlan csak addig halhatatlan, amíg a teste integritása megmarad. Az ember viszont csak úgy ember, ha például a feje a nyakán van. Ha ez elválik, akkor az ember mint egységes egész már nem létezik. Tehát nem lesz többé halhatatlan ember, csak egy fej, és egy test. Az elpusztíthatatlan embert ez nem érinti, az ő testét nem lehet megfosztani az emberi összetettségétől.

Legalább is én így értelmezném.

2015. szept. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 FüligJimmy88 ***** válasza:
Nekem a "Jól áll neki a halál" jutott eszembe. És arra jutottam, hogy elég gáz lehet neki, ha kutyagumiként kéne tovább élnie... De valószínűleg ez történne vele... Szar ügy...
2015. szept. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A halhatatlan is öregedhet. Van erről egy görög mítosz, egy nimfa szerelmes lett egy ifjúba, és halhatatlanságot kért neki az istenektől, hogy örökké szerethessék egymást. Megkapta, de az örök fiatalságot elfelejtette kérni. Így az ifjú megöregedett, egyre szenilisebb lett, a végén már csak értelmetlen szavakat tudott motyogni. A nimfa bezárta egy szobába és otthagyta.
2015. szept. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor kutyaszarként él tovább, és ő lesz Kula bácsi.
2015. szept. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Talán valami olyasmi történne, mint Szepes Mária: A Vörös Oroszlán c. regényében. Testileg meghal, de tudatos marad, és még valószínűleg egy darabig még kötődik a hullájához, míg lassanként új testben születik újjá, emlékezve korábbi életére.


Azt hiszem, aki egy kicsit is komolyan veszi az ilyen spirituális dolgokat, az általában hamar elvonatkoztat a "testem vagyok én" hozzáállástól.

2015. szept. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Fingkirály ***** válasza:

5-ös válaszadó nagyon jól elkapta a dolgot - az életkor kitolása már nem fikció, már jelen - orvostudománynak, étkezéstudománynak, mindenféle biztonsági cuccoknak köszönhetően, főleg a fejlett államokban - már jóval tovább élünk, mint ameddig a "szavatosságunk tart" (ugye pl. a skandináv államokban az átlagosan várható élettartam bőven 85 év fölött van).


De még mindig csak ugyanannyi ideig maradunk fiatalok (ezt a termékenység jelképezi). Na, ezen még nem tudott senki sem javítani.


A jövőben ez borzasztó problémákhoz is fog vezetni (lesz egy vagon inaktív, nem dolgozó, nem szülő, de enni kérő, ellátásra vágyó öregember, meg nagyon kevés fiatal, aki majd megszakad az öregek eltartásában...).


Szóval nem, nem az örök élet, inkább az "örök fiatalság" elixírjét kellene keresni - ebben az esetben ha az élet nem is "örök", de legalább úgy kellene csinálni, hogy életünk végéig munkaképesek, fittek, termékenyek maradjunk.

2016. jan. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezt nem említette senki, de pl. az is egy lehetőség, hogy egyszerűen újranöveszti a testét. Bár ilyenkor az emlékei meg a személyisége valószínűleg törlődik.
2017. jan. 20. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!