Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi értelme a materiális...

Mi értelme a materiális életnek? Kényelmesnek lehet nevezni azt az életet, ami csak robotolásból áll?

Figyelt kérdés
Már eleve úgy születünk meg, h bölcsivel kezdjük aztán óvoda suli munkahely keresés családalapítás reggel hatkor kelés robotolás. Nincs egy árva szabadidőnk se. Hová tart az emberiség? Ezt fejlődésnek lehet nevezni? Az életünk azzal megy el, h magolunk alkalmazkodunk és robotolunk. Nincs isten nincs semmi csak átkozott méhek vagyunk?

2015. dec. 19. 10:50
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
karma?
2015. dec. 19. 21:56
 12/19 anonim ***** válasza:
Vannak, akiket kielégít az az élet, amiről írsz, nincs igényük másra, és ha nekik így jó, akkor békén kell hagyni őket, cserébe a másik oldal is elvárhatja, hogy békén hagyják, és ne akarják győzködni olyanról, ami számára idegen. Élj úgy, ahogy te helyesnek látod, mástól hiába is vársz megerősítést vagy cáfolatot, az más véleménye lesz, nem a tiéd.
2015. dec. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy elvárhatja a másik oldal. Ha valaki úgy érzi igaza van, és mások véleménye eltér az övétől, akkor rájuk fogja kényszeríteni. Akár jót tesz vele, akár nem. Ha megfigyeled, itt is hemzsegnek azok az emberek, akik fel akarják nyitni a tudatlan ezós tömeg szemeit a valóságra. Akkor is, ha az ezós tömeg jól érzi így magát, és a világa így teljes. Annak, aki elég önhitt ahhoz, hogy azt higgye, amit ő igazságnak vél, az az igaz, nem számít, hogy a másik fél mit gondol vagy érez, a maga igazságát rá fogja erőszakolni. Ez nagyban is így működik. Akiket így lenyomnak, azok vagy alkalmazkodnak, vagy összetörnek, vagy lázadnak, és elfogadják, hogy nincs helyük a társadalomban. Hiába érzik hogy joguk lenni elvárni, hogy hagyják meg az életterüket, ha ők is meghagyják másokét, az emberek nem fognak vele törődni. Sohasem törődtek, és nem is fognak. Aki nem akar alkalmazkodni, az vállalja a következményeit.
2015. dec. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Igazad van, de erkölcsi alapon értettem, hogy elvárhatja (vagyis inkább elvárhatná, elvileg), de a gyakorlatban ezt valóban hiába várja sajnos, ha a másik fél nem adja meg ezt a tiszteletet.
2015. dec. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Elvárhatná. És joggal tenné. Ez teljesen igaz. De ha nem teszi, sokkal kevesebb, és kisebb csalódás éri.
2015. dec. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Igen, így gondolom én is. :)
2015. dec. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Ozmium42 ***** válasza:
Kérdező, azt kell látni, hogy nem én vagyok robot, hanem hogy ha én robot vagyok, akkor te is, de ha te nem, akkor én se, mert egyformán emberünk vagyunk.
2015. dec. 21. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Csak ez a két választás van: vagy mind egyformák vagyunk, vagy nem, és akkor marjuk egymást? Létezik egy harmadik verzió is: különbözünk (nagyon, jobban, mint azt a biosz órákon tanították...), ÉS EMELLETT tisztelni is tudjuk egymást? (A különbségtétel meg nem hasonlítható valamiféle "rasszizmushoz", mivel csak másságról van szó, ha van, nem pedig arról, hogy jobb vagy rosszabb lenne az egyik.)
2015. dec. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A biológiában a faj fogalma nagyon ügyesen lett amúgy definiálva...
2015. dec. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!