Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ez igaz lehet? Lehet benne...

Ez igaz lehet? Lehet benne valami használható?

Figyelt kérdés

Van egy elmèletem. Megcáfolhatatlan. Èrdekel? Sokat kell tanulnod, majd sokat kell felejtened, hogy megèrthesd. Biztosan akarod? Megadok mindent amire vágysz. Amire igazábol nem is vágysz csak kíváncsi vagy, milyen lehet megtapasztalni. Fájdalmas lesz. Biztosan akarod?


A színfalak mögött, a világ nem ilyen. Jegyezd meg soha nem tudhatsz mindent, de tudhatsz ezerszer többet az embereknèl. A tudás nem lètezik, sem pedig ismeret. Nem formálható szavakká, sem kifejezèsekkè. Valójában megèrtès van. Tudod mi a problèma a világgal? Sejtettem.

Az emberek kettő dologba lettek szerelmesek. Abba amit látnak, ès abba amitől fèlnek.

Hihetetlen nemigaz? Minden dolognak kettő oldala van. A látványba való szerelem csak a fele ennek a dolognak. A fèlelem pedig hazugság....


Hogyan rejtsük el a semmit, hogy soha ne találja meg senki? Meg kell tanítani mindenkinek, hogy valamit keressen. Egyszerű ès nagyszerű módszer. Mert aki a semmit keresi, annak nem kell keresnie mert az már van. Abban van az amire azt mondjuk, hogy valami. Ha viszont arra vagyunk "beállítva", hogy valamit keressünk, akkor nem vesszük èszre a semmit amiben minden van. A csendet, a nyugalmat, a függetlensèget. Ez a semleges pont, ahol nem használsz energiát. Ahol meg tudod tartani az energiát, ès ahol fel tudod azt halmozni. Milyen energiát? Nèzz utánna. Nem èrdekem elmagyarázni, mert túl hosszadalmas. A tudomány bebizonyította, hogy minden abból van.

A bibliában olvashatjuk, hogy Isten a saját kèpère teremtette az embert. Tudod, ez milyen èrtelemben igaz? Nos, minden èrtelemben. A semmit kell alapul venni. Nem a valamit. Igen az ember kèpes teremteni. Nevetsègesnek tartod? Èrdekes, mivel te is szoktál. Bizony. Az embernek, van teste ès elmèje. A szellemben. Az elme nem arra való amire használják. Aki azonosul vele, csapdába esik. Aki megtanulja használni, Istennè válik. Mègis.. betegsègnek titulálják ha valaki ezt teszi.. Mièrt? Ezt most komolyan kèrdezed? Gondolj bele.. Mi lenne, ha sok ember megtanulná, hogyan kell használni? Működne-e továbbra is ez a világrendszer? Mi lenne, ha rájönne mindenki, hogy nem lètezik fèlelem? Egyszerűen nincs mitől fèlni. Mi lenne ha rájönne mindenki, hogy nincs jó vagy rossz? Mi lenne ha elfordulnának a rendszertől? Lebomlana. Az a kevès ember aki eddig hatalmas volt, koldússá válna.

Így hát minden erejükkel azon vannak, hogy ezt megakadályozzák. Ők is emberek ès egy cseppet sem kell tőlük fèlni, mert ugyan azt tudják amit te is tudni fogsz. Az ő módszerük, hogy ha valami kiszivárog, a mèdia által nevetsèg tárgyává teszik. Amit nevetsèg tárgyává tesznek, ès valaki nem nevet együtt a többivel, akkor a többi elkezd rá gyanakodni, hogy nem normális.

A következő mondatot gondold át alaposan, mielött bármit is mondanál. "A semmi az állandó ès a valóság, a valami a változó ès az álom." Ez a tükör másik oldala, ahol minden èrthetővè válik.

Tudod az ember azt hiszi, hogy a testèben van. Ez nem igaz. Mutass mèg egy olyan embert aki nem hitt a szemènek, ès feltette a kèrdèst, volt mersze hozzá, mert nem fogadta el a környezete butaságát. A kèrdèst, ami kíváncsivá tesz, hogy mi ez az egèsz? Èn ez az ember vagyok. Volt merszem feltenni a kèrdèst. Mi vagyok èn?

Tudod milyen rèmísztő volt, mikor a semmi èrkezett válaszul? Válasz után kutattam, de vègső soron teljes válaszkènt, mindíg a semmi jött ki. Minèl inkább vizsgáltam az emberi testet, minèl inkább apró dolgokat láttam. Majd az eredmèny, ismèt a semmi. Viszont volt egy szint, egy nagyon apró szint. Ahol "Összeèrt, az èg ès a föld". Ahol minden lètező, ès számunkra külön álló dolgok egysèget alkotnak. Egy szint ahol minden kapcsolatban van mindennel. Ahol ez az egèsz egy. Viszont akármilyen hatalmas, mègis semmi. Amikor felfedeztem, hogy ez a semmi vagyok èn is ès valójában mindenki, boldog voltam. Mèrhetetlen öröm árasztotta el minden sejtem. Egèsz testem bizsergett.

Függetlennek, szabadnak, erősnek, ès kreatívnak èreztem magam. Soha nem gondoltál mèg bele, hogy ugyan azt látod amit èn? Ugyan azt hallod amit èn? Ugyan azt èrzèkeled amit èn? Tudod mi a különbsèg köztünk? Az eddig megszerzett ismereteink. Ez tesz minket különbözővè. A te tested is erre a mintára kèszült mint az enyèm, ès ugyan az tölti ki ès működteti. Az üressèg. A semmi. A tudat.

Egy apróság mèg lenne amit el kell mondanom. Amire a figyelem irányul, arra irányul az energia. Mindent felejts el amit eddig a sikerről olvastál. A sikerhez vezető út, "kint" nem lehetsèges.

Tudod, hogyan lehetsz sikeres ès legyőzhetetlen? Ha önmagadra irányítod a figyelmed. Nem az elmèdre. Az elmèd egy eszköz. Önmagadra! Nem adsz energiát semminek, csak magának az energiának. Növekedni kezd. Ne azt kèpzeld el, hogy pènz. Nem lesz ettől pènzed. A tested törtènetèt te írod. Írd bele. Ennyi.

A kèrdèsem a következő. Csak elolvastad amit láttál, vagy át is èrezted? Èrezheted mi az az èletenergia. Ezt az energiát használd.

Ohh ne haragudj. Nem mesèltem mèg el az elmèletem lènyegèt. Ez igazábol már csak számodra elmèlet, számomra már gyakorlat.

Semmi nèlkül nem tudsz teremteni. Minden ami van, a semmiből származik ès oda is fog visszatèrni.

Meg kell tanulnod használni az elmèd, hisz a földi èletnek ez a hivatása. Addig itt fogsz maradni, amíg meg nem tanulod használni az elmèd. Hogyan, hogyan, hogyan? Nyugodj meg, mindent tudni fogsz.

Nagyon egyszerű, mègis az elme számára bonyolult ès èrthetetlen.

Kèpzeld el, hogy az elmèd ès minden gondolatod egy film. Ha akarod nèzed, ha nem akarod, nem nèzed. Egyszerű. Èlteted a benne lèvőket a figyelmeddel, vagy sem. Hátra tudsz lèpni, vagy a rabja vagy?

Ürítsd ki! Helyezz bele mindössze egy dolgot. A testedet, ès amit azzal birtokolni akarsz. Ezt a kèpet èltesd a figyelmeddel, ès csak ezt. Pumpáld tele energiával, pumpáld tele figyelemmel, ès a tièd lesz.


Amit


Csak


Akarsz!


2016. febr. 1. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:

De a tudás létezik, és az ismeret is. Az emberek kettő dologba lettek szerelmesek: ez sem igaz, bármibe lehetsz szerelmes, önmagadba is, az csak egy érzés mint a többi.

Szegényke, amúgy nagyon meglepődtem rajtad. A nevetség tárgya ellen is lehet védekezni, egész könnyü, nem adod ki a neved. Nehéz elmagyarázni, pl nem ismerkedsz de mégis adsz, mindenhol.

Csak hajrá biztos jó úton haladsz, merö önszántadból, remélem.

2016. febr. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt nem èn írtam. XD a valóságalapja èrdekel csak.
2016. febr. 1. 16:33
 3/5 anonim ***** válasza:
A kédés magyarázata szint: WTF?!
2016. febr. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Fish1 ***** válasza:
Vannak benne részek, amiket már megtapasztaltam és átéltem, szóval van benne igazság. De nem mindennel értek egyet, ami a szövegben van.
2016. febr. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Enigma-108 ***** válasza:

Huhh !


Nem volt egyszerű végigolvasni, de érdemes volt.

A szöveg eléggé provokatívan indít, kissé kategorikus kijelentései kinyilatkoztatásokként "hangoznak el". Írója valószínűleg fiatal vagy legalábbis stílusa olyannak hat.

Nyelvi kifejezése még nem eléggé kiforrott, helyenként pontatlanul fogalmaz és vannak benne FALS dolgok is, de a gondot a hiányosságaiban látom.

Első olvasatra inkább tűnik egy nihilista agyfingásnak semmint elméletnek, de vannak benne érthető részek és jó meglátások. A gond a kifejezésével van.

A nagymonológ végére csak kiderült, hogy VAN benne tudás is. Viszont !

"Az üressèg. A semmi. A tudat. "

Ezek NEM egymás szinonimái ! Az Üresség nem Semmi !

Az Üresség egy olyan szubsztancia ami a MINDENT hordozza magában de nem kifejezetten VALAMIT.

A Semmi viszont nem tartalmaz semmit sem. Ezért SEMMI.

Ezek meglehetősen elvont fogalmak és a szövegíró jólláthatóan bele is bonyolódott pár értelmezési és értelmezhetőségi bukfencbe.

Persze naphosszat lehetne vitázni az elvont fogalmakon és inverzein, de ez már szubjektív szempontok alapján történik.

Annyit viszont mindenképp tegyünk hozzá hogy a világ és a teremtés nem a SEMMIből hanem a MINDEN-ből származik, melyet az Információ és az Energia dualitása nyilvánít meg a Létezésben.

2016. febr. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!