Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szeretném veletek megosztani...

Szeretném veletek megosztani halálközeli (halott) élményemet. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Előző évben történt, nem szeretném leírni pontosan mi, de egy ideig halott voltam, ám újra tudtak éleszteni. Hozzátenném, hogy sérült sajnos az agyam egy része, ami az érzelmek kontrollálására szolgál. Nem, nem vagyok bolond. Amikor odaérsz, hogy vége, érzed ahogyan minden izmod ellazul, minden fizikai érzés megszűnik, minden fájdalom ( mert alapból van egy fájdalomérzeted, amit csak akkor fogsz fel, amikor elmúlik ), nyitva van a szemed, próbálsz még idekapcsolódni, küzdesz azért, hogy itt maradhass, félsz, mert bizonytalan vagy ésnem tudod mi jön. Aztán vége... Nincs sötét, nincs világos, nincs fekete, nincs fehér. Nincs semmi. Semmi, amit nem lehet felfogni, amit csak akkor fogsz fel, ha megtapasztaltad. Tudat? Igen van tudatod, de az már nem emberi, nem állati, semmi ösztön, semmi élethez hasonlító dolog. Érzed, hogy egy valami sokkal nagyobb része vagy És jó ott. Nincsenek gondolataid, nem beszélsz a gondolataidban, nem kérdezed magadtól, hogy hol vagyok, ki vagyok, meghaltam-e, élek-e? Ezek mind mind megszűnnek. Nincs alagút, nincs fény a végén. Egyetlen egy dolog van... De dolognak sem nevezném, mert az is emberi, földi dolog. Inkább egy cél, egy apró "érzelem", hogy itt kell lenned és ez a természetes, mintha mindig is itt lettél volna. ( Lehet, hogy így is van ). A semmit nehéz elképzelni tudom. Nem tudom leírni, nem tudom, hogy bele tudtok-e gondolni, megérteni, hogy mi is ez valójában. Amit én megértettem. Olyan, hogy idő? Nincs. Hiszen ezt mi találtuk ki magunknak, emberek. Mi az idő? A dolgok változása, mozgása. Semmi több. Felteszik a kérdést, mikor keletkezett az univerzum. Nem keletkezett és nem is lesz. Az univerzum csak van és változik. Nem volt. Nem lesz. Van. Nem szabadna időben elhelyezni. Nekem ez válasz volt a kérdésemre a témában. Na de mi az élet értelme? Ugyanaz minta baktériumoké. Táplálkozni és szaporodni. Semmi több. Ezeket segítik a különböző érzelmek. Étvágy, szerelem. Aztán újra ott voltam, mentősökkel körbevéve. Álom lett volna? Ilyen álom nincs, mert ezt nem az agyam generálta. Felfoghatatlan, ha belegondolok, szinte emészt belülről. Mi lett volna ha tovább ott maradok. Tovább? Hiszen ez is idő. Egyszerűen csak ott voltam. De ki? Mert nem tudom azt sem mondani, hogy én. De egy darabka igen. Ez lenne a vége? Ez az értelme? Hiszen ezt keresi az ember. Az élet értelmét. De lehet, hogy rossz ez az út, mivel az "értelem", mint kifejezés, szintén egy emberi találmány. A véleményem az, hogy nem kell keresni az értelmét, hanem elfogadni azt, ami van és ha már az érzelmeink lehetővé teszik a boldogságot, akkor használjuk ki és legyünk mindig boldogok. Ha a telefonunkat ( ami nem a testünk része, nem a miénk ) igény szerint testre tudjuk szabni, akkor az érzelmeinket és sorsunkat miért ne tudnánk? Hiszen ez az egyetlen, ami a miénk.
2016. márc. 2. 20:07
1 2 3 4
 1/36 death42 ***** válasza:
43%
Ha halott lettél volna már nem élnél. A halálközeli élmény nem egészen halál, csak ahhoz közeli állapot. A semmi az semmi. Nincs sötétség fény se semmi az semmi. :DDD Ki a franc tudna mindig boldog lenni? Nem vagyunk bohócok. Sok más érzelem van, amit tapasztalni kell, mert bohócok maradunk örökre. Nem véletlenül kell több idő, hogy megemészd a rosszat, mint a kiöccsét a jót, ugyanis az előbbi sokkal tanulságosabb, mint az utóbbi. Az utóbbit akkor kell élvezni és addig, amíg van, mert nem tarthat örökké. Semmi sem örök, az élet sem. Minden változó és mulandó.
2016. márc. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Hallott vagy ha nincs pulzusod és nem lélegzel. De ez részletkérdés. Nálad mit jelent az, hogy boldog vagy? Egy bizonyos eseményre vetíted ki, vagy összességében az életedre? Tény, hogy vannak más érzelmeink is. Elhagy a párom... Szomorú vagyok hetekig, mert meg kell emésztenem. De mit is? Megtörtént, egy tény, amin akkor nem tudsz változtatni. Ezt meg lehet tanulni, csak meg kell érteni a működését. "nem lehetsz mindig boldog". Ki mondja? Ha gyerek korod óta azt tanultad volna mindenhol, hogy csak a boldogság mint olyan létezik, akkor mindig boldog lennél.
2016. márc. 2. 21:54
 3/36 anonim válasza:
63%

Én rengeteg ideig hittem a túlvilágban és hasonló dolgokban. Nagyon sokat olvastam ilyenekről. Aztán nem rég amikor édesapám váratlanul meghalt (közel 3/4 órán át próbálták újra éleszteni) akkor szinte mindent megdőlt számomra.

Nem voltam jelen, nem éreztem meg semmit, csak úgy értesítettek a hozzátartozók.

Sokszor próbáltam vele kapcsolatba lépni de semmi nem történt semmilyen szinten.


Sok év után most már úgy vagyok, hogy van az élet és van a halál.

Aki halálközeli élményeket él meg, az fél úton van és kész. Aki meghal, az szellemileg megszűnik létezni a teste csak ott marad és kész, mint amikor valaki egy albérletből kiköltözik.

2016. márc. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
A halál definíciója vitatható ez tény. Én is hittem ezekben a dolgokban, talán még hiszek is. De kvantumfizikai alapokra támasztva, az legalább annyira rejtélyes, mint a spiritualizmus világa. Vagy talán egy és ugyanaz. Igen. Van élet és halál. És van ami e-között van. A létfentartás, szaporodás. A többi csak hab a tortán, egy kis izgalom, hogy ne legyen unalmas a játék, legyen inspiráció. A farkasnak elág a falkája és hogy vadászhat. Az oroszlánnak is. Az embernek sajnos ennél több kell. Így alakultunk az idők során.
2016. márc. 2. 22:01
 5/36 anonim ***** válasza:
0%
Jajj ne gyere már te is a kvantumfizika-spiritualitás összefüggéssel, mert NEM függenek össze és SEMMI közük nincs egymáshoz.
2016. márc. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 death42 ***** válasza:
58%

Halálközelkor nem vagy halott, egyáltalán nem vagy. Ha halott lennél Jézus se hozna vissza. Nem érted a kettő közötti különbséget. A boldogság érzése ugyanazt jelenti nálam, mint nálad. De aki végig csak boldog marad nem éri csalódás se semmilyen negatív, akkor mihez képest tud viszonyítani? Ezt sem világos számodra, pedig nem véletlen, hogy egy rossz sokkal több nyomott hagy bennünk, mint több jó.

#3 Nem tudhatod biztosra, hogy halál után nincs semmi. Én nem tudom mi van halál után, fogalmam sincs. Nem vagyok biztos benne, hogy van egyáltalán vagy nincs.

2016. márc. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy véleményem: szerintem olyankor a test működése leáll, a lélek kilép a testből, és az asztrálsíkra kerül. De valami módon a lélek csak kapcsolódik a testhez, és ha hosszab ideig hagyja el a lélek a testet, ez a kötelék gyengül. Ezért van az, hogy a halál pillanatától, az idő elteltével, egyre nehezebb ujraéleszteni egy embert, mert az a kötelék a test és a lélek között gyenge, gyengül.


Lehet, hogy nem is így van ahogy a te, Kérdező elmondtad, csak így emlékszel vissza. Mondtad, hogy károsodott az agyad. Lehet, hogy nem is úgy volt ahogy leírtad, csak az agyad így emlékszik rá vagy hogyismondjam.


Voltak még olyanok akik "megélték a halált" (na ez jó... élni a halált) és teljesen más dolgokról számoltak be. Ott volt tudat valamilyen szinten. Meg érzelmek. Gondolatok is.

2016. márc. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 death42 ***** válasza:
57%
Nem tartom valószínűleg azt, ami itt elhangzott. Belemagyarázások. Asztrális izé meg mitom én.
2016. márc. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Nem nevezném léleknek sem. Nem hiszek benne. A megmagyarázhatatlan dolgok, mint például a macskák, akik 300km távolságban is megtalálják, hova költözött a gazdi, azt én csak kvantumfizikával tudom magyarázni. Tehát van egyfajta kapcsolat minden között, csak lehetséges, hogy mi, a hatalmas emberek, ezt nem tapasztaljuk.
2016. márc. 3. 13:04
 10/36 death42 ***** válasza:
60%

"A megmagyarázhatatlan dolgok, mint például a macskák, akik 300km távolságban is megtalálják, hova költözött a gazdi, azt én csak kvantumfizikával tudom magyarázni."

Csak bemagyarázod magadnak. Én is mondhatnék hasonló példákat csak éppen kutyával. Nem kell ide kvantumfizika. Némelyik állat a szagmintájáról ismeri fel a kezdij. :DDD Te a nagy semmit láttad, vagyis nem, mert nem láttad.

2016. márc. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!