Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan lehet eggyé válni a...

Hogyan lehet eggyé válni a felettes énnel? A témakör, illetve a kategória ellenzői ne írjanak.

Figyelt kérdés
Válaszok privátban is jöhetnek!

2016. ápr. 26. 11:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Talán úgy, ha próbálod kutatni magadban, megfigyelni, "felvenni vele a kapcsolatot", aztán úgy élni, ahogyan ő diktálja.Nem könnyű!
2016. ápr. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ugyan nem vagy tudatában, de állandóan kapcsolatban vagy a felettes énnel, csakúgy, mint a tudattalan énnel. Mivel nem különálló entitás, hanem a te teljes létezésednek egy része, ha különálló lenne, és nem lennél vele kapcsolatban, nem élhetnél. A felettes én az érzelmek, és gondolatok nélküli, ok-okozati összefüggésekkel kapcsolatos tudatrész. Csak meditációban lehet kizárni a tudat többi rétegét, és "használni" csak a felettes ént. Nem szabad félreérteni ezt a tudatrészt. Önállóan ez sem tud működni, ahogy a tudatos éned, és a tudattalanod sem. Az egyesülés a felettes énnel félrevezető megfogalmazás. A valóságban azt jelenti, hogy tudatosítod magadban ennek a tudatrétegnek a működését, és megtanulod, hogyan szemléld a saját belső világod, és a külvilágot ebből az ok-okozati összefüggésekkel dolgozó nézőpontból. A tudat, és a tudattalan leépítésének kísérlete, hogy a felettes ént erősítsd elvetélt ötlet, és káros.
2016. ápr. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Gyógyszeres kezeléssel.
2016. ápr. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.Akkor lehet, hogy én tévedésben vagyok, és amit megtapasztaltam, nem is a felettes énem?Akkor micsoda? Álmomban néha egészen más vagyok(ami a természetemet illeti) később már a valóságban is képes voltam megtalálni magamban ezt a részt, de teljes mértékben nem sikerült azonossá válnom vele és minden helyzetben úgy cselekedni, ahogyan az tenné.Ez a "rész" a tökéletes szeretet, jóság, elfogadás, bölcsesség, ami minden rosszon felülemelkedett és ezáltal gyógyító és más hasznos erővel bír.Nos, megvan ez az oldal bennem, amint mondtam álmomban már rég felfedeztem, próbáltam egyre feljebb hozni magamban a valóságban is, de nehéz.Nem is tudom mihez hasonlítsam...Mint amikor az ember gyorsan ki akar mondani egy szót, aztán csak nem jut eszébe...

És én ezt vélem felettes énnek.Tévesen gondolnám? Ha nem az, akkor micsoda? Bocsi az offért, de kérdező részére is érdekes lehet.

2016. ápr. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigieket!


A kérdésemben valóban pontatlanul fogalmaztam.


#1! Nem gond, hogy kérdezel és nem off szerintem, mivel a témával kapcsolatos és igen, érdekel engem is az eszmecsere.


Bármi eszetekbe jut még, írjatok!

2016. ápr. 26. 13:55
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó, szerint a "gógyszereid" helyett egyszer kipróbálhatnád a meditációt.
2016. ápr. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
#6 A kérdezőnek írod? Hihihi...😁
2016. ápr. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Na... Ez volt neki a lényeg.


Figyi, mindenki vágja, hogy törölve lett a hozzászólásod.

2016. ápr. 26. 16:23
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
#8 Ez gyenge kifogás. Milyen hozzászólásom? A 6-os nekem soha nem írna ilyesmit, hi-hi..😄
2016. ápr. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hogy képzeli valaki hogy ide ír ilyet felháborító! Még odaírja hogy az ellenzői ne írjanak felháborító!

A válaszok privátba is mehetnek felháborító!

Holnap szerda felháborító!

Vissza fog válaszolni és sértegetni felháborító!

Jelenti a válaszomat felháborító!

Törlik majd a válaszomat felháborító!


Szvsz a felettes énjével mindenki egy. Ezért nem kell egyesülni vele hanem csak együttműködni és hallgatni rá.

2016. ápr. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!