Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Megnéztem a "23-as szám" c....

Megnéztem a "23-as szám" c. filmet és azóta én is sokszor látom!?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy ez mi, de miután megnéztem ezt a filmet én is sok mindenben látom a 23-as számot. Kérlek segítsetek! Nem akarok megőrülni! A kérdés teljes mértékben komoly!

2016. máj. 2. 02:06
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Ehhhh, gyere inkább át a szexualitás kategóriába és nevess jókat te is .
2016. máj. 2. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ozmium42 ***** válasza:
91%
Megerősítési torzításnak hívják a jelenséget, és az az oka, hogy csak a 23-at keresed, megjegyzed, ha látod valahol, és a többi számot nem jegyzed ugyanígy. Mostantól egy másik számot keresel, és látni fogod, hogy az is előfordul legalább annyiszor, mint a 23-as.
2016. máj. 2. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Legoman ***** válasza:
70%

Ritkán mondok ilyet, de nem mond Ozmium hülyeséget. :D


Szó mi szó. Hogy ezt neked is bebizonyítsuk legyen nálad egész nap egy cetli, és mindig mikor látsz egy számot, azt írd fel erre a lapra. A nap végén számold össze, hogy hányszor láttál 23-ast, és hányszor más számot.

Másnap csak a 24-es számot akard látni, és azt is fogod észrevenni, ha arra fókuszálsz. Utána megint elvégezheted a kísérletet, hogy felírod egy cetlire a számokat...


Minden számot írj fel. Ha látsz egy számot írd fel, mindegy, minek a száma. Ha valóban a nap végén mindenhol 23-as lesz a cetlin, akkor kezdhetsz foglalkozni a dologgal. :)

2016. máj. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%
Tegnap éjjel láttad először a filmet te, és rá egy félóra múlva már mindenhol 23-as számot látsz? ja, persze mindjárt jön a szöveg, hogy "többször is láttam" meg ilyesmi. Legalább húznád le este a WC-t.
2016. máj. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tislerics Máté ***** válasza:
70%
A film pont arról szól, hogy ezeknek az összefüggéseknek nincs semmi jelentősége. Ráadásul a 2 meg a 3 számok is nagyon gyakoriak. Szinte bárhol észre lehet venni őket. Próbáld meg 78-al mondjuk... Vagy 936-al. ha azt is mindenütt látod, akkor az már esetleg jelenthet valamit. Csak hogy ilyeneket sehol se fogsz találni. És ez nem véletlen! 23-al túl könnyű a játék...
2016. máj. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Az előző válaszolók hozzászólásait csak minimálisan szeretném kiegészíteni.


Teljes mértékben igazuk van abban, hogy nem kell félned a "megőrüléstől".


A második válaszolónak igaza van, azért veszed sok helyen észre a 23-as számot, mert talán tudatlanul, de keresed, és arra figyelsz.


A kiegészítésem a következő:


Nagyon érdekes jelenség, de nem egyforma gyakoriságúak a számok. Mármint az életben előforduló "igazi" számok.


Egy érdekes cikk erről a jelenségről: [link]

2016. máj. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. De szerencsére abba maradt. Meg mindig amikor láttam egy számot elkezdtem osztani, szorozni, összeadni, kivonni, hogy kijön-e a 23. Legalább volt egy kis agytorna. xD
2016. máj. 2. 19:56
 8/8 anonim ***** válasza:
64%
Engem is kísért. Miután megnéztem a filmet kiderült, hogy 23 karóm van nyelvtanból. 23 az i.qúm is és a teszt szerint a zagysejtjeim száma is 23 -.-
2016. máj. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!