Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a véleményed Müller Péterről?

Mi a véleményed Müller Péterről?

Figyelt kérdés
Mennyire hiteles spirituális író?

2016. jún. 2. 14:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Én szeretem az írásait.
2016. jún. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
25%
Szerintem kissé pesszimista. De mindenképpen okos ember, akitől lehet tanulni.
2016. jún. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Könnyen fogyasztható álbölcsesség.
2016. jún. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%

Müller Péter érdekes példa számomra arra, hogy mennyire nem Müller Péteren múlik, hogy mi a vélemény róla, hanem azon a személyen, aki a véleményt megfogalmazz.

Röviden: a MP-ről való véleményem nem MP-t minősíti, hanem engem.

Amikor a könyveit felfedeztem, ittam a szavait. Akkor abban a fázisban voltam, hogy ő volt számomra a csúcs.

Továbbléptem - ez nem saját érdem, meggyőződésem szerint, hanem így történt a történet -, azóta úgy nézek MP-re, mint egy robogó vonat ablakából egy távolodó szép tájra - szép volt, de távolodunk egymástól. Nincs róla rossz véleményem, a maga idejében úgy éreztem, hogy nagy hasznomra válik, és békét adott a lelkemnek.


Mennyire hiteles spirituális író? A fentiek fényében azt tudom mondani, hogy azoknak, akiknek éppen MP-re van szüksége, teljesen hiteles. Azoknak, akik tovább robogtak merthogy van tovább, jelentem -, azoknak hiteles volt életük egy időszakában. Akik meg más úton járnak, azok számára vagy kevésbe ill. nem hiteles, vagy közömbös. Még egyszer - ez nem MP-en múlik, hanem azon, aki éppen szemléli őt.

2016. jún. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 homo ludensz ***** válasza:
Továbbrobogtál csak kérdés hogy milyen cél felé. A nagy robogásban meg mint írod szemléled a tájat. Müller Péter olyan spirituális szinten volt hogy te azon átroboghatsz csak kérdés hogy mit remélsz a célnál.
2016. jún. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%
homo ludensz, nyugi! Az, hogy hová robogok, és mi a célom, és mit látok, az én dolgom. Müller Péter nem ír hülyeségeket, de a végső kérdéseknek sajnos a közelében sem jár. Ezt csak az látja, aki túljutott rajta. Ha lesz olyan szerencséd - bár ekkora egóval nem nagyon hiszem -, akkor te is láthatod.
2016. jún. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 OneEntity ***** válasza:
100%
Az, hogy az írásainak 90%-a üres lózung, a semmitmondás mintapéldája. A maradék 10%-ot pedig elmondták már mások is, százszor.
2016. jún. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az írása semmiben sem különbözik, egy átlagos érzelgős tinitől. A szövegei felében 0 tartalom van, a másik fele pedig túlidealizált nyál. Semmi olyat nem ír, amit más már nem fogalmazott meg más formában. Viszont nagyszerűen ráállt a marketingre és betalálta a célközönséget!

A baj az, hogy egyesek komolyan is veszik az írásait. Azért van 1-1 jó mondata, pl. ez, ami tökéletesen jellemzi a célközönségét és a "művészetét": "Az embereket könnyebb meghülyíteni, mint meggyőzni őket arról, hogy meg vannak hülyítve."

És valóban. Egy embert sem láttam, akit a környezete intelligensnek tartott és Müllert szerette. Viszont jó pár emberkét, akiknek romokban volt az élete, nem értették, hogy a túlidealizált világképükkel miért nem találnak párt, miért nem tudnak a saját gyerekükkel normálisan beszélni és hasonlók.

2016. jún. 3. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 homo ludensz ***** válasza:

*6. hozzászóló egy pillanatig sem vonom kétségbe az én hatalmas egomat és köszönöm hogy felhívtad rá a figyelmem.

Azért ha megengeded még van tervem néhány irányzatot áttanulmányozni bár nem hiszem hogy választ kapok a végső kérdésre. Remélem ha neked sikerül akkor azt megosztod velem is. Most Rudolf Steiner teozófiáit próbálom értelmezni az én nagy egómmal.

2016. jún. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Azok akik szerint ez üres könnyen fogyasztható álbölcsesség, vagy jól eladható fecsegés, azok olvastak tőle könyvet is? És értették ami le van írva? A Szeretkönyv például minden szerintem csak nem könnyű olvasmány.
2016. jún. 3. 09:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!