Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Furcsa érzések zenével kapcsol...

Furcsa érzések zenével kapcsolatban. Mi a franc lehet ez?

Figyelt kérdés
Szóval.. Még amatőr vagyok a témában de kb. fél éve rátaláltam egy együtesre, és egy ideig viszonylag rendszeresen hallgattam a számaikat, de mostanában alig.. Van egy számuk, amit akárhányszor meghallgatok, beugrik az az időszak, és olyan mintha íze vagy szaga lenne. Maga az emlék jó, de eléggé furcsa érzés fog el.. És csak ennél a számnál van, úgy, hogy nem volt soha a kedvenceim között :) Remélem érthető voltam :D Mellesleg a szám az Arctic Monkeys - Do I Wanna Know. Hátha fontos :)

2016. aug. 3. 01:17
 1/5 anonim válasza:
100%
hát nekem mivel a zene az egyik legnagyobb éltető energiám amióta az eszemet tudom (és megjegyzem az Arctic Monkeys az egyik kedvenc zenekarom sok-sok éve :)), én szinte minden zenét megélek (nem csak hallgatok), és a legtöbbhöz amit szeretek, érzelmi kötődésem van, és erős hatása van rám. Nekem is vannak számok, amiket ha hallgatok, elönt egy olyan érzés, hogy boldogságomban átölelném az egész világot, és az utcán hallgatva se birom ki, hogy ne járjak el rá 1-2 tánclépést :) De olyan is van, amit ha meghallok egyből könnyek szöknek a szemembe, minden különösebb ok nélkül. Ilyen a zene :) Bob Marley mondta: " a reggaet nem érteni kell, hanem érezni!". Szerintem ez minden zenére igaz
2016. aug. 3. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a furcsa, hogy tudatosan ez semmilyen extra érzelmet nem váltott ki, amit a többi zene nem..
2016. aug. 3. 01:53
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nekem is van, csak annyira illékony ez az érzés, hogy próbálom megragadni, és máris tovatűnt. Ha újrahallgatom a dalt, hogy szándékosan felidézzem, akkor pedig nem sikerül, csak spontán.
2016. aug. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Legoman ***** válasza:
Ezt hívják jó zenének, ami érzelmet vált ki az emberből, ami képes a hangulatod befolyásolni, vagy éppen elgondolkodtat, esetleg elvisz egy olyan tudatállapotba, ahol kikapcsolhatsz, és elfelejtesz minden rosszat, ami veled történt, és csak élvezed a zenét. :)
2016. aug. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az hogy beugrik egy időszak vagy egyáltalán érzés az természetes, egyes zenék jobban megfognak mint mások. Egyébként van olyan hogy az érzékelés keveredik vagy összemosódik egyeseknél, legtöbben kinövik. Nálam egyes élethelyzetek hoztak elő szagokat.

[link]

[link]

2016. aug. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!