Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Alváshiánytól voltak már...

Alváshiánytól voltak már hallucinációitok, érzékcsalódásaitok? Akár ébren akár félálomban. Ha igen kérlek írjátok le őket.

Figyelt kérdés

AZÉRT KERÜLT EBBE A KATEGÓRIÁBA mert érdekelne mellette hogy van-e aki hisz abban hogy máshonnan származó dolgokat észlelünk-e valójában.


A kérdést komolyan gondoltam,és aki használható választ ad annak megy a zöld mancs.


Nekem pl:


-A lelkemet kitépte belőlem mikor ltem a gép előtt (az ajtónak háttal) és azt hallottam hogy valami vagy valaki teljes erővel ront be rajta.Persze nem volt igazi.


-Emellett egyszer hallottam a saját hangom magas vidám változatát a fejemben szólva (mintha a hang a füleimen jött volna kifelé) hogy "tökéletes".


-Ugyanez a hang egyszer a nevemet mondta.


-A többi pedig olyasmi hogy mozog a fal,a pohár,ilyenek.Cigifüstből arcot láttam kirajzolódni,hasonlók.


Imádom az ilyeneket,és szeretem továbbképzelni a hasonló eseteket.

Tehát a ti eseteitek érdekelnének engem.Minél több válasznak örülök :)



2016. aug. 13. 16:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem nem igazán egészséges ahogyan te ebből sportot űzöl.Van aki ilyen jellegű hallucinációk miatt kemény gyógyszereket szed élete végéig,gondolj már bele!
2016. aug. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

tudom jól :)

Érdekel,szóval ha van neked is ilyen hajrá :)

2016. aug. 13. 16:24
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, én alváshiány nélkül is képes vagyok érzékelni dolgokat a másik oldalról.És néha testen kívüli élményben is részem van.Ennél hosszabb tapasztalatok.
2016. aug. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
volt, sajnos, nem jó élmény :(( Gabriel García Márquez Száz év magány regényében (olvasd el, nagyon jó) van egy rész, nem tudnak aludni a falu lakói - és fokozatosan el kezdik felejtnei a neveket. Rá kell írni a dologkra, mert nem jut eszükbe: pl asztal, szék, tányér
2016. aug. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Hallucinaciom meg nem volt csak olyan, hogy iszonyat lassan mozogtam, kb.mint a kabszeresek nemelyike es mindent homalyosan lattam, erosen ra kellett fokuszalnom. Nekem nem volt egy nagy elmeny es baromi egeszsegtelen ebbol rendszeresen sportot uzni. Hagyd abba, ez ugyanolyan karos, mintha drogoznal, gyogyszerfuggo vagy sulyos alkoholista lennel.
2016. aug. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

50 óránál fekete árny kígyókat láttam mászni néhol.


Ez azért van mert agy elmérgeződik a saját salakanyagaival és kicsit gyengül az illúzió fátyla.

2016. aug. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
20%
Időben szoktam aludni nem vagyok önpusztító bezzeg! Volt már olyan, hogy ébren bealudtam mert olyan álmos voltam bizonyos okok miatt, de ilyenkor a valóság háttérbe szorul. És végül hogy valaki ébren hallucináljon többnapos ébrenlét szükséges, máskülönben mikroalvásnak minősül. Ha ez nálad nagyon gyakori, mármint a leírtak egy kissé gyanakvó lennék, hogy netán nem vagyok-e skizofrén? Azok szoktak hangokkal dumálni. De hála istennek nekem nincsenek ilyen gondjaim. Tudod kedves skizó, ha belülről jönnek a hangok akkor nem a sisakoddal van gebasz? Imátkozz ma, hogy ne legyen baj és holnap menj vizsgáltasd ki a fejecskédet. Ez egy baráti jó tanács.
2016. aug. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt olyan, hogy alváshiány miatt német emberek német beszédét magyarnak képzeltem, pedig nem tudtak magyarul.
2016. aug. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

1995 nyarán,Svájcból hordtam haza autókat.Egy út,egy hét volt.Ilyenkor heti 25-30 órákat aludtam-többen együtt autóban ülve-ami meglehetősen kimerített.

Szeptembertől tanítottam két teljes állásban,építkeztem,és neveltem 3 gyermekem.Decemberre kimerültem,és elmém nem állt le.Éjfélig a tanítás epizódjai forogtak a fejemben,majd 2 óra körül rendszeresen felébredtem,és csak 5 körül aludtam el 7-ig.Márciusra,ez annyira kimerített,hogy rendszeresen arra ébredtem,hogy elalszom vezetés közben.Teljesen valósnak álmodtam,hogy vezetek,és elalszom.(Ez nyáron valóságos volt,hisz minden visszaúton elaludtam néhányszor,de konvojban jöttünk haza,és riasztottuk egymást,ha elalvását tapasztaltuk.)Az álom teljesen valósnak tűnt.

Gyógyulásom,kb 5 heti talpmasszázs(reflexológiás kezelés)érte el.(A gyógyszerektől elmebetegnek éreztem magam.)


A 2 óra körüli ébredés visszatér,amikor a komoly stresszt nem tudom feloldani lefekvés előtt,de az álom,és ébrenlét zavara azóta nem jött vissza.

2016. aug. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%

Volt az életemnek egy szakasza, amikor jó volt, ha heti 15 óra alvás összejött. Fiatal voltam, bivalyerős, és azt gondoltam, az én testem mindent kibír.

Egyszer egy éjszakás műszakban apám szellemét láttam megjelenni. Megrögzött szkeptikus lévén később három éjszakás műszakom ment el arra, hogy minden lehetséges tükröződő felületet beállítsak úgy, mint ahogy akkor álltak, amikor a látomásom volt.

Ennek a rövid alvássorozatnak egyébként az vetett véget, hogy egyszer időpontom volt a fogászaton. Nem emlékszem már pontosan, hogyan is történt, de a lényeg az, hogy délután négyre kellett mennem. Számlapos karórám volt, és amikor felébredtem álmomból, megijedtem, hogy késében vagyok. Hamar fogat mostam, felöltöztem, és lerohantam a fogászathoz. Nem volt ott senki. Csodálkoztam, mert 4.10 volt az órámon. Mit volt mit tenni, várakoztam. Egyszer ránézek az órámra, és már csak 4 óra van... Na, akkor már végképp nem értettem a dolgot. Megkérdeztem egy járókelőt, azt mondta, fél tíz van. Csak órák múlva jöttem rá a dolog nyitjára; Végig az órám tükörképe jutott el az agyamig!

2016. aug. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!