Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az újszülöttek valóban látják...

Az újszülöttek valóban látják a szellemeket?

Figyelt kérdés
Csak mert hallottam arról, hogy a kisgyerekek kitalált barátai nem is kitaláltak, hanem szellemek. Pl nekem is volt két képzeletbeli barátom, de kb 4 éves korban eltűntek, valószínüleg mert megszületett az öcsém. Lehetséges, hogy mindenkinek meg van ez a képessége, csak később elvész?

2016. aug. 31. 21:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%
Szellemek az ezotéria kategóriában léteznek, nem itt a tudománynál. Szóval a válaszom nem, nem léteznek szellemek, szóval a gyerekek se láthatják őket.
2016. aug. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
16%
Az nem képesség hogy a gyerek összemossa a képzeletét és a valóságot. Még szerencse hogy ezt az ember kinövi, a bolondokat kivéve.
2016. aug. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2016. aug. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%

Miért kéne hogy valós alapja legyen egy képzeletbeli barátnak? Amikor pl mi néhány görbe faággal háborúsat meg kommandósat játszottunk, annak is csak annyi alapja volt, hogy nem volt más dolgunk mint játszani, amit a fantáziánk sokkal érdekesebbé tett :)


Mellékesen pedig semmi olyan anatómiai változás nem történik egy gyerek szemében, ami indukálná, hogy egyszercsak ne lásson valamit, amit korábban igen.

2016. aug. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%

A 2/3-as kommentelőnek: Én 16 vagyok és vannak képzeletbeli barátaim. Bár ez másabb dolog, mint amit kérdeztek. Mellesleg nem BOLOND vagyok, hanem kreatív! Van különbség...

A kérdezőnek: igen, van benne valami. Olyankor valami olyasmi lehet a gyerekeknél, mint az állatoknál. Ami nem tudom mi, ne haragudj. De én hiszem, hogy igaz, hogy látják őket. Vagy legalábbis intenzívebben érzik, mint mi.

2016. aug. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
15%

Bocs, de képzeletbeli barátokkal 16 évesen nem kreatív vagy... az valami egészen mást jelent.


És az állatok se látnak szellemeket csak legfeljebb olyat ami nekünk nem feltűnő. Az én kutyám is "láthatatlan" dolgok után rohangál és kapkod, de azért néha látom hogy egy félig kinyírt darázzsal játszik a fűben amit a levegőben kapott el.

2016. szept. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
13%

#6

Bocs, de egy pszichiáter ismerős szó szerint kiröhögött, hogy miért kerítek ennek ilyen nagy feneket. Aztán jött ez a kreativitás dolog, amit a doki mondott. A magyarázata az volt, hogy sokat írok. (Mert valóban írok egy könyvet.)


Figyelj, értelmes választ nem fogsz kapni, kedves kérdező. Én hiszem, hogy igaz. De a szkeptikusoktól ne várj sokat...

2016. szept. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Pszichológusból ne ismerőst keress, hanem olyat aki semleges nézőpontból tud vizsgálni. Persze nyilván a képzeletbeli barát nem a világvége, vannak sokkal furcsább alakok is, de ennyi idősen már nem normális.


Abban pedig tévedsz hogy nem kap értelmes választ a kérdező, mert azt kapott. Helyesen azt kellett volna írnod hogy nem kap neked tetsző választ. A kettő nem ugyanaz.

2016. szept. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2016. szept. 1. 00:35
 10/13 A kérdező kommentje:
És igenis értelmes mind ;D
2016. szept. 1. 00:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!