Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a különbség a "Felsőlélek"...

Mi a különbség a "Felsőlélek" és a felettes én között?

Figyelt kérdés

2016. szept. 10. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Felső lélekről még nem hallottam, de szerintem a kettő ugyanarra utal.
2016. szept. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Érdekes szavakat találnak ki manapság. A kérdésed hatására meggoogliztam a kérdést, és többek között olyat találtam a [link] hogy a felsőlélek nem más, mint a Paramátmá.

Szerintem ez a szó egy erőszakos magyarítás eredménye, amely erőszakos magyarításnak nem vagyok híve. Én a Paramátmát továbbra is Paramátmáként szeretném olvasni.


Amúgy, a kérdésre válaszolva, a Paramátmá keleti vallási, filozófiai termék, a felettes én nyugati pszichológiai termék. Nem részletezném a különbséget, mert ehhez mindkét gondolatrendszerben igencsak otthon kéne lenni, de nem azonosak. Aki bátorkodni fog a különbség megfogalmazásában, azt meg fogom mosolyogni.

2016. szept. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne.

Angol forrásokban látom az Oversoul és a Higher Self kifejezéseket is, de eddig azt hittem, ezek ugyanazt jelentik.

2016. szept. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szerintem a felsőlélek az a léleknek olyan része, ami külön van a lélektől valahol másutt...

a felettes én pedig itt van bennünk, az agyunkban van

2016. szept. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a felső lélek az ami nem evilági hanem mindig az 5d-s világban van. Az "belóg" ide a 3D-be.


a felettes én egy pszichológiai fogalom.

nem vagyok kibékülve vele. Olyanok alkották meg akik a lélekról mint hardveres és szoftveres dologról nem tudnak illetve nem is hittek benne.

De használható a modell amit kitaláltak. (majd lesz jobb)

2016. szept. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5 :)

#4 :))

2016. szept. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindegyikőtöknek, még írjatok, ha eszetekbe jut valami!
2016. szept. 11. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!